21 nisan 2019 şehit cenazesinde kemal kılıçdaroğlu'na saldırı

kolibandi
hakkari çukurca'da şehit düşen askerlerden yener kırıkçı'nın ankara'daki cenaze törenine katılan kk'nın bir grup tarafından önce sözlü sonra fiili olarak uğradığı saldırıdır.

kk'yı seversiniz sevmezsiniz bilmem ama olayın oluş sürecini dikkate alırsanız sebebi de ortaya çıkar. 15-20 gün önceki seçim gününe kadar ss ve partisini teröristlerle işbirliği içindeymiş gibi gösterirsen belki acısından, belki beyinsizliğinden kontrolünü kaybedecek insanların bu tip saldırılar yapmasına yol açmış olursun.

olayların ardından hulusi akar kitlenin karşısına geçerek "mesajınızı verdiniz" gibilerinden konuşmuş kitlenin dağılmasını istemiştir ki bu adam zamanında genelkurmay başkanlığı yapmış biridir. bu tip durumlarda nasıl tavır takınmasını bilen biridir.

ne idüğü belirsiz bir takım hedeler saldırganlara teşekkür etmekten geri kalmamıştır. hatta kk nın sığındığı evi yakmak niyetinde olanların seslerini duyunca aklıma 2 temmuz geldi. "işte aynı kafa ve aynı yaratıklar aynı eylemler" dedim kendi kendime. evet suçlu malum. azmettiren de belli, saldıran da.

sonuç olarak birilerinin kuyruk acıları ülkenin fiili bir çatışma içine girmelerine sebep olmamalı. halk bundan önce tüm kışkırtmalara karşı olduğu gibi bu olay ve doğuracağı süreçler içinde de sağduyulu olmalı, bir olma özelliğinden vazgeçmemelidir.
kolibandi
olayda gözaltına alınan herkes serbest bırakılmıştır.

osman sarıgün'ün evine giden ve iktidara yakınlıklarını belli eden kişiler osman'ın ellerini öpmüş onu kahraman ilan ederek fotoğraflar çekinmişlerdir.

yeniçağ'ın haberine göre o kahraman inek hırsızlığından hapis yatan, son çalıştığı tır şirketinden de hırsızlık yaptığı için kovulan birisi. ama olsun kk'ya yumruk attı ya kahraman o. her ne kadar o eller hırsızlık yapsa da hırsızlarla ilgili bir problemi yok o el öpenlerin herhalde.

aklıma gelmişken ben bugün 19 nisan 2010 taner yıldız'a yumruklu saldırı olayını hatırladım. sizde hatırlayın isterseniz.