toplu mouse

kolibandi
2000lerin başında ve daha öncesinde kullanılan mouse tipidir.

bugün kullandığımız mousun altındaki ışıklı yer yoktu bu mouslarda. ışığın olduğu yerde misketten hallice büyüklükte bir top vardı. siz mousu normal kullanıyordunuz. sizinle birlikte içerideki top dönüyor ve bu top döndükçe ekrandaki ok hareket ediyordu. günümüz teknolojisine göre hantal bir şeydi ama güzeldi.

çanakkale köprüsü

kolibandi
asya ile avrupa'yı çanakkale üzerinden birleştirecek yeni köprüdür.

dediklerine göre geçiş 15 euro olacakmış. ve günlük 30.000 araç geçişi garanti ediliyormuş. 40.000 diyen de var araç garanti geçiş sayısına.

o güzergahı sürekli kullananların söylediği ise yaz sezonunda dahi günlük en fazla 10.000 araç geçiyormuş.

yani hadi bakalım. unutmadan dolar 4 tl yi geçti.

camiye afiş asmak

kolibandi
caminin bir ibadet yeri olması ve o şekilde var olması gerekliliği düşünüldüğünde son derece yanlış ve hatta provokatif bir eylemdir.

dini bir içerik için bile olsa camiyi reklam ya da tanıtım amaçlı kullanmak hoş değildir.

22 mart 2018 boğaziçi üniversitesine polis müdahalesi

kolibandi
geçtiğimiz günlerde akp'li bir grubun afrin harekatında şehit olan askerler için lokma dağıtmak istemesi üzerine başka bir grup işgalin katliamın lokması olmaz diye lokma dağıtımını pankart açarak protesto etmişlerdi.

olayın ardından lokmacı akp li grup basın açıklamasıyla yaparak protestocu grubu hedef alan bir eylem gerçekleştirmişlerdir.

karşılıklı açıklama ve protestoların ardından dün boğaziçi üniversitesi rektörlüğünden ve yökten olayların büyümemesi için çalışacakları açıklaması geldi.

evet çalışıyorlar. gece protestocu öğrencilerin evleri basılmış ve gözaltılar olmuş. gündüz arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto eden öğrencilere operasyon yapılmış ve onlar da gözaltına alınmıştır.

yani çalışmalar tam gaz.

https://odatv.com/bogazicine-polis-operasyonu-22031840.html

ganimet

kolibandi
savaş sonrası kazananın el koyduğu kaybedenlere ait her türlü taşınır veya ve taşınmaz ürün veya mülke verilen ad.

zeytindalı harekatından sonra tekrar gündeme gelmiştir. bazı ösocular afrinde yağma yapıyormuş. bizim büyüklerimiz de ösocuların arasında bazı ganimet sevdalıların olduğunu söylemişler.

öso-özgür sutiye ordusu,
yağmalanan yer suriye.

aferin.

mehmed bir cihan fatihi

kolibandi
kanal d nin uzun süredir reklamını yaptığı başrolünde kenan imirzalioğlu'nun oynadığı dizi.

dün akşam ilk bölümü yayınlanmış. beğenen de var ses etmeyen de. görülecek ileride yeni bir muhteşem yüzyıl mı doğacak yoksa başka bir şey mi?

gonca hatinoğlu

kolibandi
zerrin güngör'ün kızıdır.

elazığ'a ataması yapılıp 24 saat içinde ankara'ya tayini çıkmıştır.

bal tutan parmağını mı yalıyor ne?

ataması yapılmayan bir öğretmen de şöyle diyor : sözleşmeli olarak gittiğimiz yerde 6 yıl zorunlu görev yapması gerekiyor hatırlatırım.

zerrin güngör

kolibandi
danıştay başkanı.

Bir ara rte ile çay toplamış ve bu haberlerde uzun uzun anlatılmıştı.

şimdi de kızı Gonca Hatinoğlu'na takmışlar. neymiş efendim geçtiğimiz günlerde yapılan atama ile elazığ'a atanmış da üzerinden 24 saat geçmeden ankara'ya tayini çıkmış. ne var çıkamaz mı? ankara'nın da hakime ihtiyacı yok mu?

anadolu farm

kolibandi
yaklaşık 40 bin üyesi bulunan ve yeni bir çiftlik bank olayıymış gibi gösterilmeye başlanan sanal hede.

diyorlar ki vurgun yapılıyormuş ve neredeyse çiftlik banka yaklaşmış vurgunun miktarı. ne diyelim evimizde oturup koyun besleme hayali kuracağımıza gidip gerçek çiftçilik yapalım ya da çiftçilerimize destek verelim. en azından bir işe yararız.

https://odatv.com/yeni-dolandiricilik-oykusune-hazir-misin-turkiye-21031839.html

hakan bayrakçı

kolibandi
yaptığı kamuoyu anketleri ile tanınan seçim dönemlerinde şu parti bu kadar alır bu parti bu kadar alır diye açıklama yapan sonar araştırma şirketinin başkanı.

bu gece ankara'da gözaltına alınmıştır. neden olduğunu sanırım kendisi de bilmiyor.

elorza

benden yazar olmaz
venezuela'nın Apure eyaletine bağlı bir kasaba.

kendi para birimini ilan etmesi ile gündeme gelmiştir. ülkedeki hiper enflasyon ve nakit sıkıntısının kasabanın ticaretini olumsuz etkilemesi yüzünden bu yolu seçtiklerini belirtmişler.