insanın dünya dışı bir varlık olması

benden yazar olmaz
bir grup bilim insanının insan ırkının nörolojik olarak dünyaya uyumlu olmadığı savından yola çıkarak ortaya attıkları iddia.

Bir at yavrusu bile doğar doğmaz yürümeye başlarken insan yavruları doğa karşısında uzun süre çaresiz kalıyor. Ayrıca insan ırkının 5000 yılda başardıkları gelişimin başka bir tür tarafından gerçekleştirilemediğinden dem vuruluyor.

Yeryüzünde bel ağrısı çeken tek tür insan. Ayrıca insan, güneş ışınlarından etkilenmekten tutun besinleri işlemeden tüketmiyor oluşuna kadar dünya doğasıyla çok da uyumlu değil. Dr. Ellis Silver, insanların bel ağrısı çekmesinin sebebini, bu türün yerçekimi daha düşük bir gezegende evrimleşmiş olmasına bağlıyor. Ayrıca, insanların yarı dünyalı, yarı dünya dışı olmak üzere hibrit bir atadan geldiği savı da var. Rh- kan grubuna sahip olan annenin rh+ kan grubundan olan bebeği reddetmesinin sebebi de bu duruma bağlanıyor zira aynı ortak atadan gelseydik hepimizin kan grubu aynı olurdu diyorlar.

linus torvalds

rende
(Ç)alıntı

Linus Benedict Torvalds (d. 28 Aralık 1969, Helsinki, Finlandiya) Finlandiya asıllı Amerikalı bir yazılım mühendisidir. Linux işletim sistemi çekirdeğinin geliştiricisi ve proje yöneticisi olup, ABD'de yaşamaktadır. Transmeta'daki görevinden ayrıldığından beri OSDL'de (Açık Kaynak Geliştirme Laboratuvarları) tam zamanlı olarak Linux çekirdeği üzerinde çalışmaktadır. Helsinki Üniversitesi'nden mezun olmuştur.

Linus, Andrew S. Tanenbaum tarafından geliştirilen Minix işletim sisteminin ihtiyacını karşılayamaması üzerine bu sisteme eklemeler yapmak için geliştirmeye başlamış ancak yazmaya başladığı programı zamanla Unix tarzında kişisel bilgisayarlarda çalışabilecek bir işletim sistemi çekirdeğine dönüştürmüştür. Linux adı verilen bu çekirdek günümüzde pek çok farklı bilgisayar mimarisinde ve tüm GNU/Linux dağıtımlarında kullanılmaktadır. Linus Torvalds, 2012 Milenyum Teknoloji Ödülü'ne layık görülmüştür.

unix

rende
(Ç)alıntı:

UNIX, 1969 yılında,Ken Thompson, Dennis Ritchie, Brian Kernighan, Douglas McIlroy, Michael Lesk ve Joe Ossanna tarafından Bell Laboratuvarları'nda geliştirilmiş, çok kullanıcılı (multiuser), çok görevli yapıyı destekleyen (multitasking) bir bilgisayar işletim sistemidir. Komut yorumlayıcı yazılımlar (shell) aracılığı ile kullanıcı ve bilgisayar sisteminin iletişimi sağlanır.

Linus Torvalds tarafından temelleri atılan Linux, UNIX olmayıp bir UNIX türevidir. UNIX'ten ilham alan, bir grup bağımsız yazılımcı tarafından geliştirilen bir işletim sistemi çekirdeğidir.