abd'nin türkiye'ye yaptırım uygulaması

kolibandi
aylardır dillenen sonunda süleyman soyu ve abdülhamit gül'e dair tedbir içerek şekilde iyice kendini hissettiren durumdur.

bugün gazeteler hep bülent eceviti hatırlamış. kıbrıs barış harekatı ve haşhaş ekimi konusunda 1974 de türkiye'ye uygulanan yaptırımlardan bahsedilmiş ve ecevit'in abd'ye geri adım attırdığından.

şimdi aynı şey akp'den de bekleniyor. meselenin sadece oy ya da sınırsız iktidar değil, irade ve dik duruş olduğunu görmenin vaktidir. gerçi abd lilerin karşısına çıkıp aman efendim, n'olur efendim, çocuklar evde aç falan diye yalvarılsa bile basında abd de gövde gösterisi diye başlıklar atılır, eze eze gezdik diye naralar atılır onu da biliyoruz ama yapılması gereken vakti zamanında yaptığımız gibi gerçek bir dik duruştur. kotaların kaldırıldığı, yerli üretimimizle biz yine kendimize yeteriz, yine tanımayız emperyalizmi. ama bunun için irade lazım öyle kağıt üzerinde bahsedilen milli iradeden bahsetmiyorum halk iradesinden bahsediyorum.

ha dolan an itibari ile 5,1 oldu. gerçi bizde "bize ne doları olanlar düşünsün" diyen büyük bir kitle var ama yine de hatırlatmak lazım.

(bkz:abd'ye karşı tüm partilerin hdp'yi dışlaması)