ata önder atabay

kolibandi
eski esenyurt belediye başkanı gürbüz çapan'ın anlatımı ile tekrardan tanıdığımız öğretmenimizdir.

biz 10 ekimi unutmadık.

Size, 7 yıl atanmayan öğretmenler için mücadele eden daha sonra Antep'in yoksul bir ilçesinde öğretmenlik yapan bir yakınımdan bahsedeceğim.

Antep'in ilçesine beden eğitimi öğretmeni olarak atanan bu genç öğretmenden, çocukları bir takım sporuna yönlendirmesini ister okul müdürü. Müdür, genç öğretmenden çocukları takım sporuna yönlendirmesini ister çünkü yoksul ilçede çocukların suça bulaşmasının önüne geçilmelidir. Genç öğretmen durum tespiti yapar; okulun takım sporu için herhangi bir alanı/bahçesi yoktur. Top, pota, kale, file vb. yoktur. Öğretmen düşünür taşınır ve çocukları 'bocce' adındaki takım sporuna yönlendirmeye karar verir.

Federasyona yazı yazar, malzeme talep eder. Öğrenciler oyunda başarı gösterir, ilçe ve ilde turnuvalar yaparlar. Çocuklar takımca Mersin'deki 'bocce' turnuvasına katılma hakkı kazanır. Fakat okulun, çocukların Mersin'de konaklama, yeme içme, ulaşım gibi giderlerini karşılayacak ödeneği yoktur. Genç öğretmen düşüncelidir. Öğretmen, çocukları Mersin'deki halasının evine yerleştirir. Çocukların genç öğretmenden iki isteği vardır. Birincisi denizi görmek. İkincisi hamburger yemek. Hatta öyle ki çocuklardan biri hamburgerin yarısını Antep'teki kardeşine götürmek için saklar.

Bu genç öğretmenin adı Ata Önder Atabay'dır ve 10 Ekim'de Ankara Garı'nda IŞİD tarafından katledilmiştir.”

http://odatv.com/bu-ogretmeni-unutma-turkiye-1110171200.html