bel ağrısından kurtulmanın verdiği muhteşem mutluluk

kolibandi
bir sabah yataktan kalkıp ağrımayan bel karşısında duyulan inanılmaz mutluluktur.

inanmaz kendinizi yoklarsınız, eğilip kalkar, yerden bir şey alır hatta şınav çekersiniz yok bel ağrısı yoktur.

evet bende çok uzun bir süre o ağrıyı çektim, yatak değiştirdim, döşek değiştirdim, en pahalı en reklam şeyleri aldım geçmedi bel ağrısı. sonra yaşlı bir teyzenin altınıza ip battaniye serin demesiyle hayatım değişti.

şimdi bu teyzenin oğlu ve gelininde de aynı sorun varmış teyze bir yargan kılıfının içine basmış orlonu. kılıfın içi dolunca orlon içinde kayıp bir noktaya toplanmasın diye güzelce dikmiş ve 1-2 parmak kalınlığında bir döşek yapmış oğlu yatağının üstüne bunu serip çarşafı da üstüne atıp yatmış ohhhh mis.

bende orlon ile yapmak isterdim ama kılıfa orlon doldurup benzer bir ince döşek yapacak anne köyde aklıma daha öncesinden aldığım örme battaniye geldi. ikiye katlayınca yaklaşık 1 cm kalınlığında oluyor onu serip yattım bir kalktım offf ne güzel bir sabah.

tabii inanmıyor insan ilk anda. hani bilimsel dersler gördük ya bilimsel bir veri olmalı dedim gittim doktora. ortopediye dedim böyle böyle. doktor konu üzerine çok bilimsel bir açıklama yaptı. "nerde rahat ediyorsan orada yat". sonra bu konuda bir çalışma olmadığından varsa da haberinin olmadığından bahsetti.

neyse efendim yaklaşık 2 hafta oldu sadece pazar günleri (o da uzun süre yattığımdan dolayı herhalde) hafif bir ağrı ile uyanıyorum ama genelde ağrı olayı kesildi.

aklınızda bulunsun benim gibi gidip 2-3 bin lira verip yatak almadan önce bu yöntemi deneyim. belki bu şekilde çözersiniz sorunu, ilaçsız parasız.