bir zamanlar terörist ilan edilenlere ordu teslim etmek

kolibandi
ne yaptığı anlaşılamayan idarecilerin gerçekleştirdiği eylemdir.

bir zamanlar ülkenin askeri, komutanı, askeri personeli hep terör örgütü üyesi olarak tutuklanıyor, cezaevlerinde yıllar geçiyordu. hatta o dönemin devlet yöneticileri ben bu davanın bilmem nesiyim kürsülerden konuşuyordu. halkın ordusuna güveni sarsılıyor, insanlar komutanlarına küfrediyordu.

sonra başka teröristler çıktı. hani komutanlar terörist ilan edilirken onların cezaevlerinde onların erimesi için uğraşan devlet yöneticileri var ya bir dönem duraklama yaşadı sonra ters döndüler. bu sefer eski dostlar, yolda beraber yürünenler terörist oldu.

arkadan bir türkü sözleri geliyor. ortalık karıştı düzen bozuldu, yetiş ya muhammed yetiş ya ali...

yeni teröristlere karşı acayip bir mücadele başladı. lahmacuncular falan alındı, hatta lahmacun siparişi verenler bile terörist oldu. eski terörist olan komutanlar da artık beraat ediyordu mahkemelerde,oysa kısa süre önce müebbet yiyorlardı.

sonra komutanlar görevlerine dönmeye başladılar sonra bir baktım devletin yöneticileri (ki bunlar o komutanlar içerideyken de aynı yerdeydi) bu komutanları ordunun en tepesine getirdi.

sonra dıt dıııııııt, dıt dıııııııt, dıt dıııııııt telefonun alarmı çaldı. kan ter içinde uyandım. ne saçma bir rüyaydı bu be. şaka gibi. sen komutanlarını içeri al. silahlı örgüt de. içeride bir sürü komutan ölsün ya da hasta olsun. sonra çıksınlar ordunun başına geçsinler.

komikli rüya gerçekten.