birilerini zengin etmek için doların dibi görmesi

kolibandi
23 haziran seçimlerinden sonra gözlenen duruma dair yapılan bir yorumdur. gerçeklik payı var mıdır yok mudur ileride görülecek.

ekonomiden hiç anlamayan ancak son dönemdeki dolar hareketliliğinden kaynaklı kaba bir istatistik yapmaya çalışan benim nacizane fikrimdir. dolar an itibari ile (mynette yazan) 5,63TL civarında gittikçe düşüyor.

düz hesap yapalım. mesela benim şimdi çok param olsa dolar bu haldeyken 1 milyon dolar alırım. yani 5.630.000TL harcamış olurum. dolar geldiği yeri unutmaz mantığından yakında yeniden 7 tl yi gördüğünde elimde yine 1 milyon dolar var ama bu sefer diğer taraftan 7.000.000 TL param olmuş olur. bu süreç 1 yıl dahi sürse aradaki fark 1.370.000TL. hangimiz 1 sene içinde bu kadar para kazanıyor?

ve dikkat edin ben bu süreci 1 yıl da olacak diyorum. olay 1 ayda gerçekleşirse ooooo, 1 haftada gerçekleşirse piyuvvvvv.

gelgelelim olayın gerçek tarafına. bende para yok. sende de yoktur diye düşünüyorum ama bu para birilerinde var. ve onlar için her şey çok güzel olacak gibi.