cinsellik erkeğin hakkı kadının görevidir

kolibandi
geri kalmış çoğu toplumda var olan bir bakış açısıdır.

bu toplumlar içinde kadın 2. sınıf olarak yaşamaya mahkum edilmiş, cinsellikten zevk alması, bunu en az bir erkek gibi yaşaması durumunda kadın için farklı düşünceler yaşatılmasına neden olmaktadır.

erkek kendinde hak olarak gördüğü cinselliği zaman zaman başka kadınlarla bile yaşayabilmekte ve bunun sonucunda küçük bedeller ödeyerek oluşabilecek olumsuz süreçlerden kurtulabilmekte iken benzer tavrı kadının sergilemesi onun toplum içinde dışlanmasına kadar varan büyük cezalarla karşılaşmasına sebep olur.

kadının ilişki anında erkekler kadar zevk alması ya da erkekler kadar cinselliğe düşkün olması bu toplumlarda sorun olarak düşünüldüğü için bazı afrika toplumlarında kadınların sünnet edilmesi ile karşılaşılmaktadır.

kısacası kadına erkeğin cinsel açlıklarını kapatmakla yükümlü görevli olarak bakılmıştır. kadının herhangi bir zevk almasına ya da ilişkiyi isteyip istememesine gerek yoktur. korunmaya muhtaç olduğu için erkek onu koruyan ve belki de bu nedenle onun üzerinde tüm haklara sahip, onu tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanan bir sahip konumuna gelmiştir.

gelişmiş toplumlardaki "eş" kavramının getirdiği eşitlikler bu toplumlarda yadsınmıştır. erkekle her alanda eşit haklara sahip olan ve haklarını kullanan kadınlara bu toplumlarda kötü bakılır ve onların eninde sonunda cezalandırılacağı düşünülür.
benden yazar olmaz
ömrü boyunca asla sevişmenin güzelliğini yaşayamayacak olan kafa.

abazan gelip abazan gitmeye mahkum, kadını meta, cinselliği fuhuş olarak gören, toplumda ayıplayıp fırsatını bulduğunda o ayıbı yaşama arzusunu gerçekleştirmek için abuk sabuk işlere kalkışan, cinselliğe abartılı anlamlar yükleyen bir kafa ve onun ifadesi.