cübbeli ahmet

kolibandi
asıl adı Ahmet ünlü olan kişidir.

kendince yaptığı komik yorumlarla oldukça sempatizan toplamıştır. tolk şov tarzında konuşmalar yapan alışılagelmişin biraz dışında bir kişi.

bir ara seks kasetleri çıkmıştı adnan oktar ın da ben izledim oydu diyebileceği kadar ona ait görünen kasetlerdi.

bir ara cezaevine de girdi yanlış hatırlamıyorsam çete kurmaktan.
dean534
1965 yılında Giresun da dünya ya gelen Ahmet Hoca 3-4 yaşlarındayken ilim ve tahsile başlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren cübbe giydiği için Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınmıştır. Nakşibend tarikatının bir kolunun lideri olan ve şuanda bu tarikata liderlik yapan Mahmut Ustaosmanoğlu tarafından özel olarak eğitilen Ahmet on bir yaşına Fatih Çarşamba İsmailağa camide eğitimine devam etti. Daha o zamanlarda Yavuz Selim cami ve Kasımpaşa camilerinde vaazlar vermeye başlamıştır. Rize ye giden hoca burada kitap yazma hazırlıklarını 20 aylık süre zarfında tamamladı. Cübbeli Ahmet hoca İstanbul? a döndükten sonra kefevi camii imamlığı yapan Mustafa Kılıç hoca efendiden altı ayda hafızlığını tamamladı. İsmailağa camisinde dersler vererek birçok kişiye ders veren Ahmet hocanın ünü zamanla artarmıştır. Türkiye ve dünyada belli yerlerinde vaazlar vermiştir. Birden fazla risalesi bulunan Ahmet hoca bu risalelerini Resaili Ahmediyye adlı eserinde toplamıştır. Ahmet hocanın belli başlı eserlerinin adını şöyle sıralayabiliriz.
? Yahudi ve Hristiyanlar Cennet`e girecek
? Ahlâkı Nebî
? Kasr-ı Ârifan Dergisi
? Bedir Ehli ile Tevessül ve İstiğasal
? Cemaatle Namaz
? Çörek Otu Mûcizesi
? Şifâ Duâları
? Dinin Direği Müminin Miracı NAMAZ
? Dualarım
? Dürr-ü Meknûn Kasîdesi
? Dürrü Meknun Kasidesi?nin Şerhi

Birçok eseri bulunan hoca Lalegül dergisinde yazılarına ve eserlerinin bir kısmına yer vermektedir. Cübbelinin kendi yayın evi kitaplarına göz atmak ve satın almak için vav yayınlarının internet adresini http://www.vavyayinlari.com ziyaret edebilirsiniz.
kolibandi
ahmet davutoğlu'nun abdestsiz evrak imzalamamasını açıklamıştır.

alkış kendisine.

bir de işçi mücadeleleri ile ilgili konuşsun, mesela soğuktan donarak ölen ayaz bebek için bir şeyler söylesin ya da soruları çalınan sınavlarla ilgili çalanlar `hırsız`dır desin.

hatta o bir hırsız desin bakalım neler olacak.

mesela onca ağacı kesenler sermayedarlar için bir şeyler söylesin.

mesela soma da ihmali olanlar için bir şeyler söylesin...

mesela ev baskınında ayakkabı kutularından çıkan ve konuya ilişkin kişilerin sahiplenmediği benim değil dediği ama sonrasından faizi ile aldığı paralarla ilgili bir şeyler söylesin

mesela anlamadım babacım, sıfırladın mı oğulcuğum ifadeleri ile ilgili bir şeyler söylesin...
.
.
.

söyler mi?

hı hı söyler.

Ahmet Davutoğlu abdestsiz evrak imzalamıyormuş, reyhanlı katliamını açıklarken yüzündeki ifade abdestin verdiği huzurdan geliyordu zaten değil sn. cübbeli Ahmet.
sikinti yok
gülmek için bile dinlenmeyecek olan adam.

kendisi o videoları izlediğim için bana da beddua etti. hani izleyene de yayana da demişti ya.

ama gerçekten midem kaldırmadı. o kadınlara da yazık. öeehh.
kazimtu
Hurafeyi yayan ve islamı yozlaştıran kişi.
Kuranda olmayan ayetlere vardı keçi yedi deyip kuranda olan ayetleri nesh edip hükmünü kaldıracak kadar ileri seviyede din tahrifçisidir. birde şeyhinden duyup anlattığı bir hikaye var ki akıllara zarar. hikaye şöyle;
bir gün wc taşı Allaha sitem etmiş ve demişki: ''ya rabbi! neden beni burada yarattın?'' allah'ta ona şöyle cevap vermiş:'' seni sakal uzatmadan ölen adama mezar taşı yapsam daha mı iyi olurdu?'' bunun duyan tuvalet taşı hemen tövbe edip haline şükretmiş.

işte böyle akla mantığa zarar hikayeler. sakal uzatmayı farz yapmaya çalışan uyduruk hikayeler.

Allah ahirette ona ''neden insanlara kuran değil de hurafe anlattın'' diye soracak.
kismi yuk
sonunda fetö ile ilgili konuşmuş kişidir.

demokrasi mitingine gitmiş hulusi akar'ın yanında görülmüş ama olmamıştı. gelememişti gündeme. şimdi de "ben içerdeyken" muhabbetine girmiş. adil öksüz gelmiş yanına. nasıl gelmişmiş. kitap getirmiş ona. nasıl getirmişmiş.

sanki bir farkları varmış gibi bugün feto'ya laf söylemiyorlar mı gülesi geliyor insanın.
cezaevindeyken müritlerinin nasıl öfkeli, nasıl saldırgan olduklarını unutmadık.
kolibandi
5 sene arayla sözlerini değiştirmiş kişidir.

o 5 sene içinde inandığı din mi değişti, kitapta yazanlar mı değişti yoksa kendisine bir takım mesajlar mı geldi bilemiyorum artık.

zeka istiyor deniliyor ya işte ispatı.

http://odatv.com/cubbeli-5-yilda-din-mi-degistirdi-0201171200.html
http://odatv.com/vid_video.php?id=8EB0G
kolibandi
kıdem tazminatına da karışmış hededir.

şimdi bir şeyler söyleriz hakaret derler. o söylerse ifade özgürlüğü derler. o nedenle sadece yazalım.

demiş ki kıdem tazminatı caiz değildir.

cübbeli ahmetin bunları söylemesi caiz midir?

diyor ki patron işten çıkarırsa alıyor, işçi kendi çıkarsa alamıyor hak olsa kendi çıktığında da alabilirdi demek ki hak değil.

o zaman şöyle demek lazım. be adam o zaman ifade özgürlüğünü " işçi işten kendisi dahi çıksa kıdem tazminatı almalıdır" şeklinde kullan. nihayetinde yasal metinler kutsal değil ekleme yapılabilir.

ama o bunu yapmaz, yapamaz çünkü hiçbir dinci işçi eyleminde başı çekmez, çünkü bu şekildeki hiçbir hoca işçi direnişini desteklemez, çünkü din üzerinden para kazanan hiçbir tipleme işçilerin hak arayışında yanlarında olmaz. onlar, fakirliği, az ile yetinmeyi insanlara anlatarak çok para kazanır ve daha çok para kazananlara hizmet eder. işçi yıllık iznini kullanmayıp izin parası almaya ya da izninde köyüne gidip az para harcamanın derdinde iken sen iki arapça söz ile üç şifalı!! ifade ile jet sikiye biniyorsan alınterinin değerini bilemezsin.
kismi yuk
şortlu kadına saldıran sapıkla ilgili olarak konuşmuş kişidir.

durmuş bir saati hatırlatmıştır.

böyle bir konuda doğru sözü söylemesi sevindiricidir aynı zamanda. onunla aynı fikirde olabilmek tuhaf gelse de olmuştur işte bir kere.

ne demiş cübbeli ercan kızılateş ile ilgili :"Niye milletin başına bacağına bakıyorsun? Allah sana göz vermiş, kapak da vermiş. Bu kapağı niye vermiş, gerekirse indirmen için. Bir de kalkıp tokat atıyor, böyle bir kabalık, yobazlık olabilir mi? Bu hareketleri yapanlara Allah lanet etmiştir"

evet evet bunu söyleyen cübbeli. keşke saat durduğu yerde kalsaydı.