d smart

kolibandi
dolandırıcı satış elemanları ile satış yapıp sonrasından gelen ceza için eğer bizde kalacaksanız şu kadarını biz öderiz diyen kuruluştur.

hikayeyi anlatmadan şunu söyleyeyim.
interneti kötü, bağlantı kopuyor ya da hiç yok, var olan ise çok yavaş.
tv ise görüntü kalitesi dışında öyle aman aman bir şey değil. aman aman bir şey istiyorsanız ek paralar vermeniz gerekir.

bunları bilin ona göre d smarta geçin.

şimdi hikayemiz şu.
bir gün telefon gelir, kişi telekomdan aradığını ttnet abonelik sözleşmesinin bittiğini şu an sözleşme harici internet kullandığımızı ve ayın başında olmamıza karşın 112 tl lik bir kullanımımız olduğunu söyledi, eğer kullanmaya devam edersek bu fatura artacakmış.

bu görüşme sonunda konu Telekom uzantılı d smarta geliyor, internetiniz yine aynı kalacak yanında bir de tv kanalı diye başlıyorlar anlatmaya.

e adam telekomdan arıyor, internet aynı, tv de veriyorlar yenileyelim şu aboneliği diyorsun ve sihirli kelime ağızdan çıkıyor "kabul ediyorum".

3-5 gün içinde tv kurulumu için geliyorlar, sonra 1 haftaya internet geliyor. ay boyu internet kullanımında zorlanıyorsunuz, tv ise zaten hep belgesel arıyorsunuz ama şöyle aslanlı kaplanlı belgesel yok varsa yoksa zararlı böcekler, zararsız kelebekler....

sonra ttnetten bir fatura gelir 500 tl civarında. "bu ney lan" dersiniz ararsınız ttneti, der ki ttnet sözleşmenin bitmesine 1 yıl kala feshettiniz, bu da cezası. ararsınız d smartı dersiniz "la arkadaş hani benim sözleşmem bitmişti bana ceza kesmişler" d smartın da çok umrunda sanki cezanın 200 lirasını biz ödeyelim siz gerisini ödeyin diyor. onu da 2 yıla bölecekmiş. dedim sizi de iptal ediyorum, istemiyorum internet ya da tv.

tamam diyorlar hemen iptal işlemlerine başlayalım. deneme süresi olan 14 gün içinde iptal etmediğiniz için sözleşme feshi olacak 40 tl kutu, 50 tl mutu, 80 tl şuşu, 150 tl huhu bedeli toplam 350 tl + bir aylık kullanım bedeli olan 69 tl.

500 de ttnet e verdik.

yani efendim bizim ttnet ile sözleşmemiz falan bitmemiş, adamlar bildiğin dolandırmışlar bizi, o başta görüşmeler kayıt altına diyorlar ya dedim açalım dinleyelim şu kayıtları demiş misiniz sözleşmeniz bitiyor diye ses seda yok, sırf bu iş için işe gitmedim tüketici hakları için kaymakamlığa gittim, avukatla görüştüm, d smart yetkili bayisi ile kavga ettim derken interneti beraber kullandığımız kişi iptal ettirmekten vazgeçtiğini, ben çıkacaksam tek başına kullanacağını söyleyince ona da dellendim ama ne fayda, o kadar uğraş kavga hır-gür boşunaymış.

uzun uzun anlatmadım kısa kestim. siz siz olun sözleşmeniz bitti derlerse elinizdeki evraktan açın kontrol edin, arayın çalıştığınız kurumu siz de üzülmeyin.

not: belirtilen fiyatlar aslında küsüratlı ben aşağı yukarı yuvarladım.