demet evgar

uuu beybi
türkiye`nin en iyi kadın oyuncularından biridir.
hatta arttırıyorum gelmiş geçmiş en iyi kadın oyunculardan biridir. şuna da eminim ki bu hatun türkiye`de değil başka bir memlekette doğup, yaşamış olsaydı çok başka yerlerde olacaktı. aynı düşünceyi paylaştığım başka oyuncular da var: (bkz: okan yalabık), (bkz: şebnem köstem), (bkz: mert tanık), (bkz: berk hakman), var birkaç isim daha ama bu başlığı doldurmaya gerek yok.
sadece (gbkz: 1 kadın 1 erkek) (bkz: 1 erkek 1 kadın) ve (gbkz: sen aydınlatırsın geceyi) filmi bile böyle düşünmek için yeterliyken, (gbkz: güneşi gördüm) filminde de harikalar yaratmıştır.

kendisi 19. istanbul tiyatro festivali kapsamında (gbkz: kral (soytarım) lear) adlı oyunda izlenebilir. yine kendisi gibi başarılı isimlerle birlikte üstelik: (bkz: tomris incer), (bkz: güven kıraç), (bkz: okan yalabık), (bkz: sezin akbaşoğulları), (bkz: umut kurt)

ilgilenenler için not: oyun 15-16 mayıs tarihlerinde saat 20:30 da üsküdar tekel sahnesinde oynanacaktır. arasıyla birlikte ortalama 2 saat sürecek oyunu avrupa yakasında oturanlar için böyle zor ulaşılacak bir yerde oynatmaları sıkıntı olmuş. en azından bir oyun anadolu yakasında, bir oyun avrupa yakasında bir sahnede gösterilseydi. bu kadar vakit sıkıntısı üzerine bir de şu (gbkz: lale kart) uygulaması var tabii, vakti ayarlasan bilet bulma macerası başlayacak, ikisi de birbirinden sıkıntılı. insan ülkesinde festival olacağı zaman strese mi girer arkadaş, mutlu olur, heyecanlanır. sanatı bile böyle kategorilere ayırıyorsunuz ya yuh olsun. (bkz: içini dökmek)
kolibandi
sevilen, izlenilen, destek çıkılan, hep yanında-yamacında olunması gereken sanatçılardandır.

candır can.

(gbkz: bir kadın bir erkek)`de ve türevlerindeki Zeynep.

bir ped reklamının cesur oyuncusudur aynı zamanda.

severiz yani.
sikinti yok
değişik bir çekiciliği olan sanatçı.

sadece cinsellik düşünülecek bir kadın değil. sohbet edilebilecek gibi duruyor. şahsen tanımıyorum ama bir gün gelse gel bir yemek yiyek dese. kırmam yani.