kadir mısırlıoğlu

sararmisizmaritvefotograflar
soyadı `mısıroğlu` olan tarihçidir. atatürk`ten nefret eder, duyduğuma göre `keşke osmanlı yıkılmasaydı da ingilizcler yine kalsalardı` demiştir. araştırmadım doğru mu değil mi diye. fakat bunu söyleyebilecek potansiyele sahip bir adam olduğu unutulmamalıdır.
sikinti yok
10 kasımda insanların saygı duruşunda bulunmasını insan haklarına aykırı bulmuş kişi.

ben farklı düşünüyor olamaz mıyım demiş altına adının önüne üstat koyarak.

doğru düşünmüş peki senin istediğin sistem olmuş olsa ve ben farklı düşünsem ne yaparsın bana? senin yapacağın şeyleri insanlar sana yapmıyorsa eğer bunu atatürk'e ve onun yaydığı ışığa borçlusun.

(gbkz: atatürk)'ün istese kendine teklif edilen islam liderliğini de alıp çok daha farklı bir güzergahta gidebileceğini ancak insanların özgür iradelerini kullanabileceği bir sistem oluşturduğunu bilemeyecek kadar mı tuhaf acaba bu adam? yoksa çıkarlarına ters mi düşüyor bu durum. kafasındaki fes 200 yıl önce osmanlı toprağına geldiğinde o zamanın mısırlıoğluları isyan etmişti fese.

uzatmaya gerek yok. dünyayı 200 yıl geriden bile takip etse insanlık mutlu olacaktır ama 200 yıl gerisi bile onun için çok ileri görünüyor.
kismi yuk
cumhuriyete, devrimlere ve Atatürk'e yetişememiş, kafası 2. Mahmut'un getirdiği yenilik olan fesle dolmuş olan kişi.

bir şeyler yazarmış, bir şeyler söylermiş. ama bu şeyler hiçbir zaman halk için olmamış. mesela kadınlara şiddet onlarca kat artmışken hiç yazmaz kadına dokunmayınız diye, çocuk tecavüzleri ve tacizler ayyuka çıkmışken hiç yazmaz tecavüz insanlık suçudur diye. mesela işçiler katlolurken somada, zonguldakta, tersanelerde hiç yazmaz iş güvenliği diye...

hem ona ne?
o yazdıkları ile arkasına almış birilerini o ona yetiyor.

hastalanmış. akp genel başkanı Erdoğan ziyaret etmiş dün. bugün de ohalden kaynaklı orada öyle duran TBMM nin başkanı İsmail kahraman da ziyaret etmiş. hatta çocukluğumuzun salyalı küfürbazı şevki yılmaz da orada.

hey gidi hey.

Mısırlıoğlu böbrek tedavisi görüyormuş. geçmiş olsun. bir deri bir kemik kalmış, iyice zayıflamış ama kafası hala 2. mahmut döneminde.
sikinti yok
hastalanmış olan kişidir.

cumhurbaşkanı, TBMM başkanı başta olmak üzere çok kişi ziyaret etmiştir kendisini.

sözlerini yazalım da tam olsun.

"Atatürk'ü sevenler ahmak ya da sahtekardır"

"Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı" (28 Mayıs 2016 Cumartesi Sohbetleri)

"Bizim gâvur (Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsediyor) elin gâvurundan daha şiddetlidir." (28 Mayıs 2016 Cumartesi Sohbetleri)

"Bir kâfiri (Mustafa Kemal Atatürk'ü kast ediyor) beğendin mi namaz kılsan da kâfir olursun. Oruç tutsan da kâfir olursun. Hacca gitsen de kâfir olursun. İman hassas bir şeydir."

"10 Kasım'da saat 09.05'te kenefe (tuvalete) gidin"

“Mustafa Kemal'i methedenin cenazesine gitmem, öyle biri cenazeme de gelmesin”

Atatürk'ü beğenen kâfirdir”

"Mustafa Kemal, Ayasofya'yı annesiyle ilgili bir gerçeğin ifşa olmaması için müzeye çevirdi. Yunan tehdit etti, annesiyle ilgili bir tehditten dolayı mecburiyetten müze yaptı"

"Korkma diye başlıyor niye korkucam lan dünya benden korksun p..zevenk.. Ayy Mehmet Akif.. Serserinin teki" (İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy hakkında söylüyor)

https://odatv.com/erdoganin-kadir-misirogluna-vefasinin-sirri-22021839.html
hacarap
nam-ı diğer fesli kadir.

internette öldüğü haberini gördüm. sayfayı açtım direk yorumlara baktım. ve orada da insanları bölmeyi başarmış. giderayak son hizmetini de yapmış.

yazdığı uydurma tarihin uyduruk kitapları, bulunduğu dönemi çıkarına göre anlatmış, gerçekle alakası olmadığı aynı dönemin başka tarihi kaynaklarından tespit edilmiş hikayeleri kitaplaştırarak türkiye cumhuriyeti tarihine en büyük darbeyi vurmaya çalışmış tipleme.

umarım gittiği tarafta keşke kazansaydı dediği yunan mı olacak yanında?
kismi yuk
birkaç gün önce ölmüş olan düşman sevicidir.

tabi sevdikleri ona göre türkiye cumhuriyeti'ne göre düşmandır.

ölü bedeni toprak altına koyulmadan önce vasiyet etmiş. demiş ki
"Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin"

hani bu ifade olmasa bile bizde ölen tüm canlılar için cenaze namazı kılınmaz. tören yapılmaz. bazı canlılar ortalıktan kaybolsun diye toprağın altına konulur. leş yiyiciler toprağı kazıp ölüyü bulmasın diye derine koyulur bazen. neyse konumuz bu değil.

cenazesi olmuş, şurada namazı kılınmış, şurada toprağa verilmiş falan filan.

katılanlar arasında kartona içini dökenler de olmuş. yalnız belirli bir grubun isimlerini vermek zorunda hissediyorum, zira bunlar Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalacağına dair yeminler eden kişilerdir. bu durumda bana göre ölünün vasiyetini yerine getirmemişlerdir. yoksa ben mi yanılıyorum.

Numan Kurtulmuş
Nurettin Canikli
Berat Albayrak
Bilal Erdoğan
Mustafa Şentop
Ahmet Hamdi Çamlı
İsmail Kahraman

daha detay için aşağıdaki linki verilen habere bakabilirsiniz.
https://odatv.com/vasiyetimdir-mustafa-kemle-zerre-muhabbeti-olan-cenzeme-gelmesin-demisti-06051956.html