kahkaha gülleri

benden yazar olmaz
2. ve 3. sınıf öğrencileri için yayınlanan, içerdiği bazı metinler ile kan donduran masal kitabı.

buna hangi akıllı masal kitabı demiş o da ayrı bir muamma... çocuklar için geri dönüşümü olmayan izler bırakabilecek kadar sakıncalı olan bu kitap okullarda okutulmamalı.

----
Babası oğlunu öldürmüş. Başını odunların arasına koyup eve getirmiş, hanımına göstermiş. Hanım hiçbir şey dememiş. Ertesi sabah çocuğun başını kazana atmış, altına ateş yakmış. Öğle olduğunda kız sokaktan gelip üvey anasına:

- Yemeğimi hazırla, yiyip okula gideceğim, demiş.

- Kazan mutfakta, tabağını alıp git. Yemeğini kendin koyup alabilirsin, demiş üvey ana.

Kız, kazanların başına varmış; birinci kazanın kapağını kaldırır kaldırmaz korkup kaçmış. Gözü ağabeyinin saçlarına takılınca onu tanımış.
O hemen kapağı kapatıp, ağlaya ağlaya okula doğru yol almış. Okula varır varmaz bütün olan biteni hocasına anlıtıvermiş.

- Dünyada üvey analar böyle işleri çok yaparlar, demiş. Bırak, üzülme. Bu ateşin dumanı onun gözlerini kör edecek. Fakat sen çok dikkatli davranmalısın. Şimdi beni iyi dinle: Ağabeyinin etine asla ağzın değmesin. Kemiklerinin hepsini toplayıp bir gül ağacının dibine göm. Ona su döküp, kırk gece boyunca başında oturarak ebedilik duası oku. Diğerleriyle işin olmasın. Geresini merak etme sen.

Kız, hocasının sözlerine kulak verip, ağabeyinin kemiklerini toplamış, bir gül ağacının dibine gömmüş.
---

arkadaş bu nedir?
kolibandi
insan yakarak cennete gideceklerini düşünenlerin egemen olduğu ülkede normal karşılanması gereken bir masaldır.

bunlar el ele tutuşmayı sapıklık görüp ensest için yasal izin bekleyen tiplerdir.

yazık oluyor çocuklarımıza , hem de çok yazık.