karma eğitimin kaldırılması

kolibandi
19. milli eğitim şurasında önerilen bir fikirdir.

kız ve erkek karışık olan okulların öğrencilere zarar verdiğini iddia edenlerin talebidir. konuşmalarında biz kaldırılsın demiyoruz zorunlu olmasın diyoruz diyenler ya öğretmen değil ya da eğitimden haberi yok.

zira her tarafta mantar gibi türeyen imam hatiplerde şu an kızlar ve erkekler ayrı ayrı okunmaktadır. kızların dışarda bekleyip erkeklerin derste olduğu ya da tem tersi anlarda ders işlenmediğini / işlenemediğini göremeyecek kadar kör olmak bağnazlıklarından mı, körlüklerinden mi yoksa cehaletlerinden mi geliyor bilinmez. yani kız ve erkek öğrencileri birbirinden ayırmak o korktukları olayları engellemez ve hatta olması ihtimalini artırır. çünkü ortada yokluk vardır.

ilk ve ortaokulda ise zaten bu konunun tartışılması dahi bunu tartışanların nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunu göstermektedir.
benden yazar olmaz
alenen anayasaya aykırı bir istektir.

bir sonraki istek ne olacak? kamuda erkek ve kadının ayrı çalışması, annenin ve babanın başka otobüslere binerek bir yerden başka bir yere gitmesi mi?
kolibandi
yasada yapılan değişiklikle uygulamaya konmuş olan uygulamadır.

kızlı erkekli okula gitmek mi olur düşüncesinin eseridir.

bir çok imam hatip lisesinde fiilen gerçekleşen uygulama artık yasal olarak da gerçekleşecektir. ha o imam hatip liseleri ve uygulamanın yapıldığı diğer okullarda erkek görmeyen kız çocukların, kız görmeyen erkek çocukların nasıl bireyler olarak yetiştiğini görmek için çok uğraşmaya gerek yok tabi.

https://www.mynet.com/meb-den-karma-egitimle-ilgili-dikkat-ceken-degisiklik-o-madde-kaldirildi-110104385630