kolibandi

benden yazar olmaz
yaklaşık olarak 6-7 yıldır sözlük alemlerinden tanıdığım, bundan 5 sene önce kandilli rasathanesi nde tanıştığım ve aklımda hep o güzel fotoğraflarla kalacak güzel insan. o değil de şaka bir yana bu adamın harika bir fizikçi olmasından ve acayip işlere bulaşmasından korkmuyor değildik; topluca.
crvna zvzda
onu görüp, dinleyip, okuyunca insanın içinden ` marhaba yoldaş ` diyesi geliyor. düşünerek konuşan ender insanlardan. yüz bin kere tövbe edip gene şarap içenlerden.
sikinti yok
yıllar önce fetö nün şifrelerini çözmüş, devlet içerisine yer edeceği böylece sisteme büyük zararlar vereceğini söyleyen, anlatan, sözlüklerde yazan adam.

o zamanlar "öyle deme koli hoca efendimiz şöyle mübarek adam" diyenlere de cevap vermişti, "(gbkz: sümüklü)nün mübareği olursa en mübarek canlı bizim mor koyundur" diye.

o zamanlar fethullah gülene hocamız efendimiz büyük insanımız diyenler bugün ona küfrediyor. be adamlar o zamanlar önünde eğiliyordunuz ya demek istiyorum da ne gerek var.

kısacası bir şeyler görebilmek için keramete sahip olmaya gerek olmadığını gösteren öğretmendir koli. oku diyor her seferinde ne bulursan oku. ilk emirdeki gibi oku diyor. karşı da olsan oku. insan olmak için oku diyor.

öğretmen ya kendisi. öğretmen kalabilmek için okumaya devam ediyor.

kpss 2016 da ve alan sınavında oldukça iyi puan almış, iyi bir sıralama almıştır. ama sorulduğunda atamasının yapılması olasılığının düşük olduğunu söylemektedir. kendini ifade edemeyeceği için değil bilakis iyi ifade edeceği için olma olasılığı düşükmüş. ama yine de nazım hikmet diyor koli.

işler atom reaktörleri işler
yapma aylar geçer güneş doğarken
ve güneş doğarken hiç umut yokmu
umut umut umut........... umut insanda.
0 /