milli maçta ankara katliamı saygı duruşunu ıslıklayanlar

kolibandi
(gbkz: 13 ekim 2015 türkiye izlanda milli maçı)nda (gbkz: ankara katliamı)`nda yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşunu ıslıklayanlardır.

sokakta yürürken bir çöp kutusuna konan bomba ile, otobüste giderken nerden geldiği belli olmayan bir kurşun ile, evlerinde otururken üzerlerine düşebilecek bir havan ile ölme ihtimalleri olduğunu bilmeyenlerdir.

ölen ölmüştür diyebilecek kadar anlayışı kıt, düşüncesi ipotekli, hareketleri kısıtlı ama bunun farkında olmayan tiplerdir.

(gbkz: Türkiye`nin kalbi ankara ve ankara`nın kalbi Sıhhiye)`de bombalar patlıyor, tamamen yasal olan bir miting için toplanan insanlar öldürülüyor ve bu insanlara saygı duruşu yapılacakken bazı ne idüğü belirsizler saygı duruşunu protesto ediyorlar.

bunlar en az o bombayı patlatanlar kadar sorumlu ve bir o kadar insanlık suçlusudurlar.

yarın belki bugün çok sevdikleri birinin bir etkinliğinde (bu bir miting olabilir, düğün olabilir ya da doğum günü partisi olabilir, belki de ibadet için gittiğiniz bir yer olabilir) orada da barış diyenlere kastedenler gibi insanlıktan nasibini almamış yaratıklar çıkar ve katleder insanları. öyle bir şey mi olması gerekiyor bu ıslıklayanların insana saygı duymalarını beklemek için, illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor yakınlarından.

insanlar hiç tanımadıkları başka insanlar için üzülebilir, ağlayabilir denirken inatla `ama onlar...` diye başlayan cümlelerle daha ne kadar insanlıklarından vazgeçecekler acaba? ortada bir terör var ve katledilen 9 yaşında çocuk var, katledilen gençler, abiler, anneler, babalar var. bunların anıları önünde saygısızlık yapacak kadar küçülecek miydi insanlık.

tabii ki küçülmeyecekti ve küçülmedi de zaten, o insanlara saygı duruşu esnasında ıslıklarla protesto edenler o insanlık popülasyonundan değildi.

http://spor.mynet.com/futbol/milli-takimlar/87412-milli-macta-saygi-durusuna-protesto.html