otomatik ödeme talimatı

kolibandi
faturalarını ödemekle ilgili problem yaşayanların, ödemelerini unutanların imdadına yetişeceğini iddia eden banka hizmetidir.

şimdi şöyle bir yaşanmışlık anlatalım;

vakti zamanında bir baba otomatik ödeme talimatı vermiş bir kişi düşünün. eşi çoluğu çocuğu komple memlekete göndermiş. çocuklarının okulu boyunca aile memlekette kalmış.

evin babası o üç ay boyunca otomatik talimat verdiği faturaları nasılsa evde kimse yok deyip kontrol etmemiş. eş ve çocuklar dönmüş ve eve su sayacını okumak üzere görevli gelmiş. evin hanımına;

+ siz saatle oynadınız mı?

diye sormuş çünkü son ödenen faturasında belirtilen sayaç numarası ile mevcut sayaç numarası arasında büyük fark varmış. kadın hemen kocasını aramış. kocası da bankayı arayarak son ç ayda ödenen faturaların dökümünü almış.

yani dostlar evde hiç kimse yokken su sayacı okunamamış artık nasıl olduysa (görevli kafadan numara mı salladı bilinmez) o üç boyunca her ay 70 tl fatura otomatik ödemeyle ödenmiş. itiraz falan edilmiş ama hak getire.

siz siz olun fatura elinize geçmeden ödemenizi yapmayın.
benden yazar olmaz
hesapta para olduğu halde faturayı ödemeyip kış ortasında elektriklerin kesilmesine neden olabilen talimat.

bir de üzerine arayıp `niye böyle oldu?` diye sorunca size yeni bir banka promosyonu itelemeye kalktıklarına şahit olduğunuzda o bankayla değil tüm ilişkilerinizi kesmek, şubesini bile yakmak isteyebilirsiniz.

not: elektrik olmayınca kombinin de çalışmadığını anımsatırım.