seçimler yaklaşırken gezi parkı eylemlerini hatırlatmak

kolibandi
üzerinden 5,5 yıl geçen gezi direnişine dair alınan yeni gözaltı kararları ve sürekli bir geziyi konuşma süreci ile göze çarpan durumdur.

ne oldu da 5,5 yıl sonra akıllarına geldi bu direniş? insanlar hakkında gözaltı kararları, yakalama kararları falan neden birden patladı. görünüş o ki birden değil bir hazırlık süreci var. ne olacak acaba? camide içki içme görüntüleri mi yayınlanacak acaba? yoksa kabataşta üzerine işenen türbanlı gelinin gerçek görüntüleri mi?

seçimler yaklaşıyor, fetö artık para etmiyor galiba ya da yok denilen ve kuru soğan lobisine bağlanan ekonomik kriz acaba gerçekten var da üstünü örtmek için suni gündem mi kovalanıyor. yoksa daha beteri yeni bir gezi isyanı patlatmak için çaba mı harcanıyor?

bunların hepsi tehlikeli oyunlar, tehlikeli sular. yapmayalım ülkenin enerjisi ile oynamayalım, günü kurtarmak için geleceği riske atmayalım. lütfen ama.

ha unutmadan konu ile ilgili bir haber de var aşağıdaki linkte.
http://www.msn.com/tr-tr/haber/gundem/gezi-soru%c5%9fturmalar%c4%b1-neden-%c5%9fimdi-g%c3%bcndemde/ar-BBQz5CR?ocid=ientp#page=1
bu başlıktaki tüm anlamları gör