su deposu

zubamba
İçme Su Deposu Nasıl Temizlenir vede Dezenfekte Edilir?

İçme su deposun da bulunan mevcut su komple boşaltılır. (Hidrofor Şarteli Kapatılarak, Dalgıç İle Boşaltma İşlemi Yapılır.) Kalın temizlik, kimyasal temizleme, ince temizliği ve durulama yapılır. Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır. (Dezenfektan olarak ``Sertifikalı Kimyasallar`` kullanırız.) Su depo temizliği sonunda depoya temiz içme suyu verilir. İçme sularına yönelik gerekli testler ve analiz yapılarak, parametreler kaydedilir.
- Su Deposuna Yapılan Testler Ve Analizler Neler?
Su deposu temizlik işlemleri sırasında kimyasal madde kalıntısı kalıp kalmadığını kanıtlamak ve deponun insan sağlığını tehdit etmediğine dair analizler özel kalibrasyonlu cihazlar tarafından gerçekleştirilip teknik tutanak tutularak kayıt altına alınır. Sorumluya raporun bir nüshası verilir. Dezenfekte işlemi bittikten sonra su deposundan su örneği alınır. Alınan numuneye KASKİ Laboratuvarlarında Mikrobiyolojik Olarak Analizler Yapılır. Analiz Raporu Oluşunca Sonuç Depo Sorumlularına Ulaştırılır.
TS 13287 TSE-HYB Nedir?

Firmamız TS 13287 TSE-HYB (İçme veya Kullanma Suyu Depolarına Temizlik Hizmeti Veren İş Yeri) Belgesine Sahiptir. İçme Suyu Deposu Temizliğinde Hijyenin Son Derece Önemli Olmasından Ötürü Temiz Bot, Temiz Tulum, Temiz Bone, Temiz Eldiven ve Temiz Ekipman Kullanırız. AKTEPE Group Olarak Siz Değerli Tanıdıklarımıza En Kaliteli Hizmeti Verebilmek İçin Alanında Eğitimli Personellerimizle Ve Tüm Çabamızla Hizmetinizdeyiz. TSE-HYB Belggemizi Görmek İçin Lütfen Tıklayınız. Adres: Hunat Mah. Sivas Cad. AK Plaza Kat:2 No:12 Melikgazi / KAYSERİ Tel: (0352) 222 0 222

- Niçin Su Deposunu Temizlemek Gereklidir?

Genelde ücra yerlerde bulunan su depoları ön planda değillerdir. Kapalı bir yapıda olan su depolarının içlerinde meydana gelen birtakım değişiklikler görülmemektedir. Kirlenmenin anlaşılmamasından dolayı temizliği ihmale gelir. Temizliği yapılmayan su depolarının içinde doğal olarak mikroplar ürer. Tabanda çamur / toprak plakası oluşur. Su deposunun taban, duvar ve tavanında kir katmanı ile pas tabakası oluşur. Düzenli aralıklarda temizlenmeyen su depolarından evinize gelen suyu kullandığımızda hastalıklara yol açar. Bu tip suların tadı ve rengi değişir.

Su Deposunun Temizliği Ne Kadar Sürer?

Deponun bize bildirilmesinin ardından en yakın randevu tarihi belirlenir. Ücretsiz deponun keşfi yapılır. Randevu zamanı gelince ortalama 2 saat içerisinde iş bitirilmesinin ardından içilebilir su deponuz tekrar kullanıma açılır. Eğer depo kapağı küçük ise; büyütmek gerekir; çünkü temizlik esnasında gerekli olan malzemeler deponun içine girecektir. AKTEPE Group Kayseri`de Su Deposu Temizliği ve Dezenfeksiyonu KASKİ Yetkili Firma Belgesi Sahibidir.

http://www.kayserisudeposutemizleme.com
hacarap
su saklanan depodur. ihtiyaca göre paslanmaz çelik, paslanır metal, plastik vb. malzemelerden yapılabilir.

500 lt, 1000 lt gibi hatta daha büyük ve daha küçük olanları vardır.