suriye'yi paylaşma planı

kolibandi
abd'nin suriye'ye askeri müdahalede bulunması konuşulurken ABD, İngiltere, Fransa, Suudi Arabistan ve Ürdün arasında gerçekleşen gizli bir toplantı ve bu toplantıdan sızan belgelerle ortaya çıkan durumdur.

3. dünya savaşı söylentilerinin ayyuka çıktığı bu dönemde tehlikeli bir durumdur. birincisi komşumuza başta abd olmak üzere birkaçı müslüman denilen ülkeler grup halinde saldıracaklar. yıllar önce söylenen ırak'tan sonra nere? sorusunun ilk somut cevabı suriye olmak üzere. ardından nere sorusu gelmiyor değil tabi.

diğer önemli taraf. suriye hükümeti topraklarında terörü bitirmek üzere yani savaşı kazanıyor. birden nereden çıktı kimyasal silah kullanımı. çok tanıdık değil mi?

olayın bir de rusya ve iran tarafı var. 4-5 yıldır suriye topraklarında hükümetin yanında savaşan bu iki devlet gizli görüşmeler yapan bu devletlere gelin buyrun demeyeceklerdir herhalde.

son olarak çizilen bu tabloda suriye'den sonra ortada kalan diğer ülke hangisi?

şimdi meselenin özünü unutup yayık ağzı, sarkmış gözü, kamburlaşmaya başlayan beli ve önde kavuşturduğu elleri ile "hani bana"diyecek olan birileri vardır elbet. "ee o kadar uğraştıydık" diyenler de olacak tabi. emperyalizm devreye girmiş durumda. yani onlara tavsiyem avuçlarına tuz döksünler biraz. kuru kuru gitmez yalamaları.