türkiye sözlük

benden yazar olmaz
ilk olarak 17 nisan 2008`de açılan, güzel bir ivme yakalamasına rağmen teknik yetersizliklerden dolayı 2009 yazında kapanmak zorunda kalan sözlüğümüz. aradan bunca zaman geçmiş olmasına rağmen içimizde bir ukte olarak kaldığı; her şeyden önce bu işi severek yaptığımız için 17 temmuz 2013 itibari ile nostaljimizi canlandırarak kaldığımız yerden devam etmek adına bir başlangıca girişiyoruz.

tıpkı ilk kurulduğumuz zaman olduğu gibi

`bir `yazılar cenneti`ndense keyifle okunan metinlerin üretildiği,

bir `yazarlar bolluğundansa` birikimli insanların yazar olduğu,

keyif verici bir zemin oluşturmayı hedefliyoruz`

ve bu hedef doğrultusunda, sözlüğümüzün kaliteli kalemlerin nefes alabileceği bir çekim merkezi olabilmesi için yazarlardan dilbilgisi ve imla kurallarına uymalarını önemle talep ediyoruz.

her sözlük gibi biz de büyümek isteriz ama gelişi güzel değil... iki kelimeyi bir araya getiremeyenlere yazar sıfatı vererek sözlüğü bollaştırıp başka hesapların peşine düşerek değil... niceliği değil niteliği önemsiyoruz... bir kere yaptık, bir kere daha yapabiliriz. güzel ve keyifli bir ortam yine kurulabilir. şimdiden hoş geldiniz.

(bkz:sözlük formatı)
depressivepollyanna
bir zamanlar öğrenci yurdu internet kafelerinde iken yazdığım, eğlendiğim, geyikler çevirdiğim sözlük. şimdi ise boğaz manzaralı dairemde viskimi yudumlayarak yazıyorum(u: hadi oradan).

hayat nereden nereye.

eski tadını yakalayabilmek dileğiyle.
division by zero
Yıllar sonra yeniden yayın hayatına başlayan sözlük. Ayrıca yıllar sonra bani yeniden yazarlık yapmaya başlatacak sözlüktür kendileri.Bu sözlüğün bir de msn gurubu vardı o zamanlar. (gbkz: facebook) sağ olsun msn de kalmadı artık. Hayatımın aşkıyla tanışmamı sağlamıştı o gurup. Buradan herkesin huzurunda benden yazar olmaz`a bu yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum bu iki insanın mutluluğuna sebep olduğu için.
yusufk78
yıllar sonra yeniden faaliyetine başlayan, bir yanardağ misali patlayış yapmasını beklediğim nacizane sözlük oluşumu.

bir çok yazardan farklı olarak sözlük oluşumlarında, görselliğe önem veriyorum abcsözlük fokurfokur. şöyle cici tasarımlarla yazarı sözlüğe bağımlı yapmanın mümkün olduğu kanaatindeyim. çok güzel eğlenmeler olsun hepimize.

hoşgeldik.
la divina commedia
yine yeni yeniden sloganını hatırlatan bir yapıyla açılış yapmış sözlüğe kayıt yaptırmanın mutluluğunu yaşıyorum şu an. nitelik olgusunun öne çıkarılmış olması takdir edilecek bir anlayış ve niceliğin de bu emvalde oluşması dileklerimle. yönetim ve moderasyona başarılar dilerim.
sinemgfb
Boş kaldığım bu bunaltıcı günlerde resmen aranan kan olmuş sözlük.
Önerenler sağolsun.. Sözlük yeniden hayırlı uğurlu olsun..
benden yazar olmaz
şimdilerde durgun olan bu sakin havası kimseyi yanıltmasın. yaz rehaveti ve birkaç problem aşıldığında radyolarıyla, sosyal ağlarıyla daha eğlenceli olacak olan sözlük. evet, bu sakinliğin biraz tuhaf olduğunun ben de farkındayım. şimdilik yapılması gereken etraftaki sağlam kalemlere sözlükten bahsetmek.
benden yazar olmaz
kim ne derse desin,
güzel yazarları olan sözlüktür. aşk gibidir, buraya yazacak olan kişi, iğne deliğinden süzülerek kabul edilir.

etrafınızdakilere bakın,
anlarsınız.
uuu beybi
sanıyorum şu sıra sisteminde sıkıntı yaşayan sözlük. daha yazarlığım onaylanmadan defalarca `onaylandı` mesajı gelen bu da yetmezmiş gibi `benden yazar olmaz` kullanıcı adlı kişinin başkasına gönderdiği özel bir mesajın da bana gelmesini sağlamıştır. garip şeyler oluyor, düzelir umarım.
karpuz yiyen kartal
hoş gelmiştir.

hemen bir şeyler yazarak başlayalım; şimdi eskiden de sözlüğün yazar kadrosundaydım ben, başka bir sözlük yazarı iken buraya da gelmiş bir süre bulunmuştum. sonra bu sözlük gitti, öbür sözlüğümüz gitti, bizim de sözlük yazarlığı günlerimiz bitti. geçen temmuzda yeniden canlanmış, az önce bana gelen mailden anladım bunu ve hemen gireyim dedim. tabi yeniden açıldığı için önceki veri tabanı aynen duruyordur yazar olarak beni tanıyordur diye düşündüm lakin yanılmışım. beni tanımadı yazar olarak. dedim ki; `o zaman yeniden nik alayım hem de aynı niki alayım.` bu amaçla kaydolurken içimden bir ses `seni kabul etmeyecek bu nikli bir kullanıcı var diyecek uyarısını alacaksın` diyordu. yok almadım. tamamen beni silmiş sözlük.

beni silmesini sorun edecek değildim; kaydımı yaptım, içine girdim. gene çömezlik günleri olacak diye düşünüyordum ki, baktım doğrudan yazar olmuş muamelesi görmeye başladım. şimdi, sözlük beni hatırladı da mı doğrudan yazar yaptı yoksa çömezlik müessesi yok mu burada?

sanırım kaydet e basınca her şey ortaya çıkacak.

ek: çok iyimsermişim, çaylak olarak başlıyoruz gene.
0 /