türkiye suriye savaşı

kolibandi
Avrupalı ve abd`li basının da farkettiği, savaş çığırtkanlarının tamtamları ile bulundukları ortamda `bizzz şöyle yaparız, biz böyle yaparız` diye benim kardeşimin kanı üzerinden meydan pazarlığı yapmaya başladığı savaştır.

olmaması en büyük dilektir.
kolibandi
adım adım yaklaşan savaştır.

öso'nun yanında suriyeye giren tsk öso uğruna bugüne kadar 16 askerini kaybetmiştir. bir çok da yaralı vardır.

tsk'nın açıklamasına göre 24 kasım 2016 gece 3.30 civarında suriye rejim güçleri TSK'ya saldırmış 3 askerin şehit olmasına neden olmuştur.

diyorum ya 16 asker ölümsüzlüğe uğurlanmıştır. ve yine diyorum ki o ana kuzularının yerine kefenini giyip miting alanlarına doluşanlar ölsünler reislerinin emri ile öso için.

kötü yönetimi sonucu her tarafta yalnız kalan ve bir zamanlar osmanlıya yakıştırılan hasta adam sıfatı maalesef kısık sesle türkiye için söylenmeye başlanmıştır. ülkesini vatanını seven herkesin öncelikle aklını başına alıp bu gidişata dur demesi gerekmektedir. başlarında çoban isteyenlerin ben çobanım diyen birinin peşinden ayrılması için onlara çobansız bireyler olabileceğini öğretebilmeli, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve politik sıkıntıları göstermek, savaşın eşiğine gelmişliğimizi anlatmak lazım. yoksa başka ülkelerin teröristleri için benim kardeşlerim ölecek yine.

http://www.mynet.com/haber/guncel/suriyede-sehit-dusen-turk-askerlerinin-baba-evine-ates-dustu-2744942-1
kismi yuk
afrin'e doğru yola çıkan suriye milislerinin tsk ve öso ile karşılaşması durumunda başlaması olası savaştır.

umarım bizim medyamızın tipik gaza getirme haberlerinden biridir ki askerimizin kanı üzerinden böyle haberler yaparak neyi amaçladıklarını anlayamıyorum.

aşağıda odatv'deki haberden alıntı yapıyorum:

"Suriye devlet haber ajansı SANA, Suriye hükümetine bağlı yeni milis güçlerinin Türk ordusuna ve Irak Şam İslam Devleti'ne karşı Kürt savaşçılara destek vermek için Afrin'e vardığını duyurdu."

şimdi bu haberi duyan ne yapmaz ki. suriye terörist ypg ile bir olup bize saldıracak demez mi der. zaten gazlı ve öfkeli bir toplum haline dönüştük. ülkemizi ve gençlerimizi ateşin daha da içine atmanın manası nedir?

https://odatv.com/suriye-hukumetine-bagli-yeni-milis-gucleri-yeniden-afrine-girdi-21021802.html