türkiye'den yılbaşı manzaraları

kolibandi
bir takım çevrelerin canhıraş engelleme çabalarına karşın ülkenin her yerindeki insanların oluşturduğu görüntülerin adıdır.

mesela taksim meydanında eğlence yasaklanmıştı.

taksim meydanından olmasa da istiklal'den görüntü şöyleydi.

https://www.aydinlik.com.tr/yilbasi-nedeniyle-istiklal-doldu-tasti-turkiye-aralik-2017

mekanların sokak partileri olarak düzenlediği eğlenceler oldukça kalabalık geçmiş.

tabi bunlar medya haberleri. bir de saat 00.00 dan sonra (bağcılarda bile) atılan havai fişekler, halkın geri sayımı ve bağırışları, bir kısım kendini bilmezlerin silahla yaptığı eğlenceler vb.

tekel bayisinin sözü ile geçen senelerden fazla alkol satışı olması, çerez kola vb. içecek satışı, bir milyoncunun tombala, kızma birader gibi oyun satışındaki artış gibi gibi. bir de yılbaşı haram falan diye sokakta ahkam kesene 1 ocak sabahı "ne çıktı senin bilete" sorusuna amorti bile yok denilerek karşı çıkarken bilet aldığının anlaşılması gibi durumlar ortaya çıkmıştır. şaşırtmış mıdır? kesinlikle hayır zira göstermelik karşı çıkışlar ya da egemenlere hoş görünmek adına faaliyet yürütülmesi bu ülkede hep gözlenmiştir, egemen değişir bu bukalemunların huyu da değişir.

unutmadan bir de evinin çatısında elinde sopa ile noel baba bekleyen tipler vardı. noel babaya müslüman olması konusunda telkinde ve tebliğde bulunacakmış bu müslüman. elinde sopa ile islamiyete davet edecekmiş. noel babayı. bu müslüman olduğunu söyleyen kişi. sopayla noel babayı.

https://odatv.com/musluman-ol-noel-baba-0101181200.html