türkiye'yi dünya'ya rezil etmek

kolibandi
ülkesini seven hiçbir türkiye cumhuriyeti vatandaşının düşünmeyeceği, istemeyeceği hatta bunu yapanı gördüğünde ihanetinden kaynaklı en ağır şekilde cezalandıracağı durumdur.

uluslararası platformlarda hep saygın bir yerde olmuş olan, bir çok ülkenin girmek için uğraştığı bazı kuruluşlara eşi benzeri olmayacak şekilde davet edilerek dahil edilen büyük ve güçlü türkiye cumhuriyeti devletidir.

bu devleti demokrasinin koşulu olan bazı şartları yok sayarak, halkın fikirlerini ve seçimlerini görmezden gelerek, cumhur'un yönetimini diktaya dönüştürecek düzenlemeler yaparak, kötü duruma düşürmek hiçbir vatanseverin kaldıramayacağı bir durumdur.

hatta işçi ölümlerinin ardındaki patronları kurtarmak için kırk takla atmak, adalet, eğitim, güvenlik gibi önemli konuları dünyanın en güvenilmez, en kötü haline dönüştürmek, bu bir çok alanda uluslararası standartların en dibinde olmak, yabancı yatırımcının kaçtığı, yerli üreticinin yerlerde süründüğü, tarım ve hayvancılığın bitip yabancı ülkelerden ithal edilen et ve tarım ürünlerinin tüketildiği bir türkiye ülkesini seven her birey için kabustur.

neyse ki ülkemizde böyle durumlar yoktur. evet beceriksiz muhalefet ülkeyi dünyaya rezil etmeye çalışıyor olabilir ama yer mi avrupa çocuğu. onlar da biliyor bizim ne kadar güçlü olduğumuzu.

kimse uğraşmasın, yabancıların, dış mihrakların ve içimizdeki irlandalıların oyunlarına gelmesin.
benden yazar olmaz
iktidarların sürekli olarak yaptığı ve suçu başkalarına attıkları iş.

bir ülkeden milyonerler kaçıyorsa, dahası, kaçtıkları ülkelere oralarda daha iyi eğitim, sağlık, sosyal haklar ve eğitim var diye kaçıyorsa işte bu hal rezilliğin başladığı noktadır.