confessions

benden yazar olmaz

Kurucu  · 17 Temmuz 2013 Çarşamba

  1. toplam anlam 24408
  2. takipçi 1
  3. puan 25978

hummalı çalışma

benden yazar olmaz
haberlerde sıkça rastlanılan kelime grubu.

Gören de der ki ne güzel memleket, herkes çalışıyor arı gibi...

Kocaeli'de ekipler hummalı bir çalışma yürütür, mersin'de spor tesislerinin tamamlanması için hummalı bir çalışma vardır... Hummalar kovalasın sizi.

pizza siparişi 30 dakikadan geç gelince ortalığı ayağa kaldırmak

benden yazar olmaz
malum isme sahip olan bir pizza firmasının "siparişinizi 30 dakikadan geç teslim edersek pizzanız bedava" uygulamasının yarattığı kaostur.

birincisi, firmanın bu uygulaması baştan aşağı saçmalıktır. Veriyorsunuz kuryenin eline pizzayı ve ondan bir superman olmasını bekliyorsunuz, bu düpedüz saçmalık sonra adam pizzayı yetiştireceğim derken hayati tehlikeler atlatıyor o trafikte kaza yapıyor falan.

İşin müşreri boyutunda ise adeta kronometre tutan sonradan görme ölücüler var. Ambulans çağırsan 2 saatten aşağı beklemediğin memlelette neyin hak araması bu kuş beyinli ergen?

eve dondurma götürürken yolda tanıdık biriyle karşılaşmak

benden yazar olmaz
kişisine göre, insanına göre, anlayışlılığına göre değişen karşılaşmadır.

Almışsındır eline 1 kilo dondurma şu yazın ortasında, hızlıca erimesin diye yürümektesindir ama tanıdık biriyle karşılaşırsın. Hemen selam vereyim de dondurmayı eve yetiştireyim dersin ama lafa tutar da tutar, elindeki dondurmayı da görür üstüne...

kaza yapan kamyondan dökülen meyve sebzeleri yağmalamak

benden yazar olmaz
kurtuluş savaşı'nı kazanan, içinden nene hatunları, yunus emreleri, pir sultan abdalları çıkaran bir halka yakışmayan vicdansızlıktır.

Bu nasıl bir yozlaşmadır ki böyle birinin kaza yapıp can derdine düşmesi bir diğerinin az gözlülük ar damarını bu şekilde çatlatabiliyor? Utanın! Ezilin, büzülün! Açlıktan ölün, yine de bu kadar alçalmayın!

uyuşturucu satıcısına etek giydirip dövmek

benden yazar olmaz
alibeyköy'de bir uyuşturucu satıcısını yakalayan mahallelinin, iddialara göre çağırdıkları polisin gelmemesi üzerine zehir tacirine kestiği faturadır.

Öyle acayip bir toplum haline geldik ki -hoş bu savrulmuşluğa toplum kelimesi epey fazla geliyor- insan kime kızacağını, kime laf söyleyeceğini şaşırıyor.
1- emniyet mensupları neden ihbarı değerlendirip gerekeni yapmıyor?
2- uyuşturucu satıcıları nasıl oluyor da güpegündüz mahalle aralarında uyuşturucu satabiliyorlar?
3- etek giymek aşağılık bir iş mi? Annelerimiz, kız kardeşlerimiz, sevgililerimiz, eşlerimiz, kızlarımız aşağılık varlıklar mı?
4- türkiye bir mafya cenneti olmadan önce birileri dur diyecek mi?

Kime kızalım ağa biz bu memlekette devenin neresi doğru ki misali?

kendisini yakalayan polisleri tebrik eden zanlı

benden yazar olmaz
mersin'de su tesisatçısı kılığına girerek 85 yaşındaki adamı öldürüp yakalandıktan sonra pişkinlik ve arsızlıkta zirve yapan zanlıdır.

Utanmadan bunları söylemiş: "Pişmanım, ben de bilmiyorum. Bir anlık boşluğuma geldi. Şahsı tanımıyordum. Evde para bulamadım. Nasıl yakalandığımı ben de anlamadım. Polis ağabeylerimi tebrik ederim".

kürdanatar

benden yazar olmaz
stres topundan sonra dünyaya denk gelen çılgınlık.

Kürdanları atması için minyatür bir ok üretilmiş elden ele dolaşıyor. Sayın yetkililer bunu yasaklarsınız umarım. Sonra milletin gözü çıkınca zaten yasaklayacaksınız. Gözlerin çıkmasını beklemeye lüzum yok bence.

bonito

benden yazar olmaz
zemininde bulunan kireç taşı sayesinde suyu çok iyi filtreleyen, son derece berrak sulara sahip olan brezilya bölgesi.

Kalsiyumun son derece zengin olduğu bu sulara adapte olan endemik balık ve bitki türleri ile ayrıca dikkat çekicidir.
0 /