confessions

benden yazar olmaz

Kurucu  · 17 Temmuz 2013 Çarşamba

  1. toplam anlam 25398
  2. takipçi 2
  3. puan 28503

cafe'de üşüyünce şal istemek

benden yazar olmaz
son derece masumane bir istek.

bazı cafe'ler bu ihtiyacı karşılıyor ama bu masumane istek bile bizde karakolluk olabiliyor. trabzon'da bir cafe'de müşteriye verilen şalın kaybolduğunu(!) fark eden garson müşteriyi uyarınca dayak yedi. bunun üzerine kül tablası ile müşterinin kafasına vuran garson "silahla basit yaralama" suçundan karakolluk oldu. siz siz olun üşürken iki kez düşünün.

baldızı evlendirmek

benden yazar olmaz
yapılabilecek en büyük hatalardan biri.

yarın bir gün baldızın evliliğinde sorunlar baş gösterince suçlusu siz olursunuz, üzerine sorun evliliğinize kadar yansır. madem güzellik adı altında böyle bir hataya bulaştınız ileri safhada vites küçülterek hayatlarından uzaklaşın. yoksa çok ağlarsınız, başınız çok ağrır, demedi demeyin.

karşı komşunun meraklı olması

benden yazar olmaz
insanda şiddet eğilimi uyandıran bir haldir.

yahu ne zaman kapıyı açsam karşı komşum da ya temizlik bahanesi ile ya da anahtarı kapıya sokamamak gibi yalandan işlerle bizi izliyor. kendimi dizi film gibi sanıyorum sayesinde. bir gün kumandayı verip sesimizi açar mısın diye sormayı düşünüyorum. nasıl bir ruh hastalığı ya bu, ne bitmez tükenmez bir merakın tezahürü. sıradan bir hayat yaşıyoruz ya altı üstü bu.

mor patates

benden yazar olmaz
şekli patatese benzediği için patates olarak anılan, avrupa ve amerika'da yaygın olarak kullanılan, türkiye'de ise yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bitki.

bundan 7 bin yıl kadar önce güney amerika'daki inka krallığında tanrıların yiyeceği olarak bilinen mor patates, normal patatesten 4 kat daha fazla antioksidan içeriyor. c vitamini ve folik asit açısından da zengin.

ananas kabuğu

benden yazar olmaz
faydalı olduğu belirtilen kabuk.

her ne kadar fiyatı pahalı olduğundan kendisini pek alamasak da kabuğunun faydaları şöyle imiş:
bu bitkinin kabuğu çay olarak tüketilebiliyormuş ve bu çay selülitleri azaltıp zayıflamaya yardımcı oluyormuş.

et bulyon

benden yazar olmaz
insanların yemeklerde damak tadını arttırmak için tercih ettiği ancak Parkinson, sara, obezite ve Alzheimer gibi pek çok ileri derece hastalığa neden olduğu tesbit edilen tablet.

mono sodyum gluatamat ihtiva etmesinden dolayı böyle oluyormuş.

seçe seçe bir hal olmak

benden yazar olmaz
her yıl seçime girilen bir ülkede gelinen psikolojik hal.

2010 referandumundan bu yana kaç seçim gördüğümüzü unuttum şahsen. eğer önümüzdeki 3 yıl içinde önüme sandık konulmazsa yoksunluk sendromu başta olmak üzere türlü türlü sorunlar yaşayacakmışım gibi hissediyorum. bağımlılık yaptı mübarek, en sonunda ysk'dan bir sandık çalıp eve götüreceğim.

mantar tabancası

benden yazar olmaz
çocukluğu 80'li yıllarda geçen herkesin yakından bildiği tabancadır.

bayramlarda biriktirilen harçlıklar ile alınır tüm bayramın pat pat diye geçmesine neden olurdu. bunun bir de dışı kiremit rengi ortası kahverengi mermisi olurdu.
0 /