confessions

onur55

Yazar  · 22 Temmuz 2014 Salı

  1. toplam anlam 109
  2. takipçi 1
  3. puan 117

yük konteyner

onur55
yük konteyner, iso standartlarında üretilen ve yük taşımacılığında kullanılan konteyner türüdür.

Yük konteyner sektöründe zirve olan http://www.yukkonteyner.com.tr/ adresinde buradan ulaşabilirsiniz.

fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi

onur55
fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, fiziksel olarak sorun teşkil eden bölgelerinize özel yapılan işlemlerde sizlere yol gösteren merkezlerdir. fizik tedavi alanında türkiye'de en bilinen firmalardan birisi fizyorem firmasıdır.

fizyorem'e http://www.fizyorem.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

siyatik

onur55
siyatik sinirinin ağrılı hastalığı.

bacaklarda hissedilen çekilmeler, uyuşmalar ve ağrılar yada kas güçsüzlüğü gibi durumların bir sinir sıkışması olabileceğini belirtiyor. detaylara fizyorem'den ulaşabilirsiniz.

belimden ayağıma kadar bir ağrı hissediyorum ya da sanki gövdemden topuğuma kadar bir çekme hissi yaşıyorum şeklinde ağrı tarifi siyatik ağrısını işaret eder.

bu ağrı şiddetlendiğinde kişiyi yürüyemez duruma dahi getirebilir. siyatik çoğu zaman bel fıtığı, disk kayması, omurga hastalıkları, diz kapağındaki iltihaplanmalar gibi sinirleri sıkıştıran rahatsızlıklarla beraber görülebileceğini belirten doktorlarımız siyatik tedavisindeki anahtarın; sinirdeki baskıya sebep olan durumu iyi belirlemek ve baskıyı kaldıracak güncel tedavi programıyla tam şifayı sağlamak olduğunu belirtiyor.

fizyorem adres: http://www.fizyorem.com/siyatik/

ameliyatsız bel fıtığı

onur55
pek çok insanın ortak sorunu olan bel ağrıları, aslında çoğunlukla bel fıtığı ya da başlangıcı ile alakalı olabilir. ameliyatsız bel fıtığı ile bacak ağrıları veya bacakta karıncalanma da bu rahatsızlığın yol açtığı sonuçlar olabileceği tıbbi araştırmalarla ispatlanmıştır.

insanın yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkileyen bir rahatsızlık olan bel fıtığı, fizyorem'in amerika'dan getirmiş olduğu drx 9000 spinal dekompresyon sistemiyle , en yenilikçi tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir adres olarak hizmetlerine devam etmektedir. ameliyatsız bel fıtığı tedavisinde çok önemli bir aşama kaydeden fizyorem, pek çok bel fıtıklı hastayı ameliyattan kurtararak , günlük hayatını normal bir şekilde yaşayacak konuma taşımıştır.

adres: http://www.fizyorem.com/ameliyatsiz-bel-fitigi/

kas ağrısı

onur55
insanı canından bezdiren ağrıdır.

kas ağrılarından yakınan kişiler genelde önce gelişigüzel ağrı kesiciler ve kas gevşeticiler kullanırlar. oysa çeşitli hastalıklarda görülebilen kas ağrılarında yanlış kullanılan kas gevşetici ilaçlar problemin artmasına sebep olabilirler. burada yapılması gereken kas ağrılarının sebebini belirlemektir. tedavi de buna göre düzenlenmelidir.

kas ağrısı kasta ağırlık hissi, hassasiyet, sertlik, tutukluk, spazm, kramp, yanma hissi olarak belirebilir.kas ağrısı genelde hastayı uykudan uyandırmaz. o kası kullanma ile ağrı artar. enfeksiyon ve sıvı birikimi ön planda ise istirahatte de ağrı olur. fizyorem firmasında bu hastalığın tedavisine http://www.fizyorem.com/kas-agrisi/ ulaşabilirsiniz.

merve yavuz

onur55
merve yavuz, imera grubunun solisti olan trabzonlu kişi. şu haberden detaylara ulaşabilirsiniz: http://www.haberola.com/merve-yavuz-imera-solisti-dikkatleri-uzerine-cekiyor.html

moraterapi

onur55
moraterapi yöntemi, (gbkz: murat besler) tarafından verilen ve (gbkz: sigarayı bırakmak) amaçlı bir hizmettir. (gbkz: biorezonans) yöntemi ile bu alandaki hizmetleri görebilirsiniz. siteye https://www.drmuratbesler.com/moraterapi/

murat besler

onur55
murat besler (gbkz: biorezonans), (gbkz: moraterapi), (gbkz: sigarayı bırakmak) gibi alanlarda tedavi veren bir doktordur. doktorun sitesine https://www.drmuratbesler.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

biorezonans

onur55
Biorezonans, (gbkz: moraterapi) yöntemiyle yapılan ve (gbkz: sigarayı bırakmak) gibi zor bir iş için kullanılan sağlık tekniğidir. bu alanda ünlü doktor (gbkz: murat besler)'in sitesine https://www.drmuratbesler.com/biorezonans/ adresinden ulaşabilirsiniz.

prp kök hücre tedavisi

onur55
prp kök hücre tedavisi, teknolojik bağımlılıkların artmasıyla birlikte dizlerde kireçlenme yaşı da 60-70 den, 30?lu yaşlara indi. sabit pozisyonda uzun süre kalma, kişinin yapısına uygun olmayan sporlar kemikte ve kıkırdakta erken başlayan yaşlanmaya sebep olmaktadır.

bilimsel çalışmalar ile prp kök hücre tedavisi yönteminin dokuların tamirine olanak sağladığı tespit edilmiştir. prp i?ngilizce ?platelet rich plasma? ifadesinin baş harflerinden türetilmiş olup, trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir.

(gbkz: fizyorem) prp kök hücre tedavisi için http://www.fizyorem.com/prp-kok-hucre-tedavisi/ adresine bakabilirsiniz.

osteopati

onur55
osteopati, çok güçlü bir doğal iyileştirme sistemidir. osteopati vücuttaki mekanik sıkıntıları tespit edip , elle yapılan uygulamalarla düzeltir. böylece sıkıntı ve ağrıların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

temel olarak eğer bir eklem ve kasta kısıtlılık varsa ya da sinirler ve damarlarda fonksiyonları etkileyen mekanik problemler varsa osteopati bunlardaki kısıtlılıkları serbestleştirerek normal fonksiyonun dönmesine yardımcı olur.

(gbkz: fizyorem) osteopati tedavisine http://www.fizyorem.com/osteopati/ adresinden ulaşabilirsiniz.

piriformis sendromu

onur55

piriformis sendromu, kalçamızın derininde bant şeklinde uzanan bir kastır. piriformis sendromu; siyatik sinirinin piriformis kası altında baskı altında kalmasıyla ortaya çıkan; bel, kalça ve bacak ağrısı, bacak arkasına ve ayağa yayılan uyuşma, karıncalanma belirtileriyle tanımlanmaktadır.

piriformis sendromu olan kişilerde oturmak ağrıyı artırır. ağrı genelde bel ve kalça bölgesindedir, yürürken veya bacak bacak üstüne atma hareketinde ağrılar artar.

fizyorem'in tedavisine http://www.fizyorem.com/piriformis-sendromu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

faset sendromu

onur55
bel ve boyun ağrılı birçok hasta, mr daki bel ve boyun fıtığı yorumuyla yanlış ve eksik tedavi uygulanarak, doğru teşhis koyulamadan uzun süre doktor doktor dolaşırlar, değişik ağrı kesici ilaçlar alırlar, fayda görmedikleri uygulamalarla zaman ve iyileşme umutlarını kaybederler.

halbuki omurganın arka yüzünde bulunan faset eklemlerin yıpranması sonucu ortaya çıkan faset sendromuna bağlı bel ve boyun ağrısının tedavisi kolaydır, tabi doğru tespit yapılmış ise.

faset sendromu özellikle 50 yaşından sonra bel-boyun ağrılarının en sık görülen sebebi olmasına rağmen yeterince tanınmayan, ihmal edilen bir hastalıktır.

(gbkz: fizyorem) faset sendromu tedavisine http://www.fizyorem.com/faset-sendromu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

diz kireçlenmesi

onur55

diz eklemi vücudumuzun en hareketli ve en fazla yük taşıyan eklemidir. merdiven inip çıkma, oturup kalkma, yürüme, koşma sırasında dizin fleksiyonu binen yükü arttırmakta ve sürekli binen yük eklemde tahribe yol açmaktadır. yaş ile birlikte eklem kayganlığının azalması, kıkırdak yapımının azalması, kemik yapıdaki bozulmalar da diz kireçlenmesi ile eklemlerdeki ağrı, hareket kısıtlılığına yol açmaktadır.

diz ağrıları, erken dönemde kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. diz kireçlenmesi problemi ilerlediğinde ise yük binen, en hareketli eklem olması ve menisküs, bağ gibi dokulardaki bozulmaların da eklenmesiyle tedavi güçleşmekte ve çoğu zaman da cerrahi işlemler, protez takılmasıyla sonuçlanmaktadır.

(gbkz: fizyorem) diz kireçlenmesi tedavisine http://www.fizyorem.com/diz-kireclenmesi-osteoartrit/ adresinden ulaşabilirsiniz.

omuz hastalıkları

onur55
günlük yaşamda kolumuzu kullanmamızı sağlayan omuz hastalıkları, 6 yönde harekete imkan veren en karmaşık eklemdir. kas, kemik, sinirler, damarlar çok sayıda bağ ve diğer destekleyici dokulardan oluşan omuz hastalıkları, bu yapıları etkileyen farklı koşullar nedeniyle ağrıyabilir. hasar zamanında tamir edilmez ise yaşam boyu kolda hareket kısıtlılıkları ve güçsüzlüklerle, ağrı artarak devam edebilmektedir.

omuz hastalıkları, omuz bölgesinden kaynaklanabileceği gibi,kalp, akciğer, karaciğer, boyun fıtığı kaynaklı da olabilirler.

(gbkz: fizyorem)'e http://www.fizyorem.com/omuz-hastaliklari/ link adresinden ulaşabilirsiniz.

el rehabilitasyonu

onur55
el rehabilitasyonu; yaralanma veya travmalar (parmak, el, kol kopması gibi) sonrası yapılan ameliyatlar sonrasında hastanın kaybettiği fonksiyonlarını tekrar geri kazandırmaktır.
ameliyatların başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi için ameliyat sonrası el terapistinin tedaviye devam etmesi zorunludur.

el terapisti eğer devreye girmezse ameliyat başarısız bir şekilde sonuçlanır ve hasta ameliyat olan uzvunu kullanamaz. ameliyat öncesinde ise; el terapisti cerrahın isteğine göre hastayı ameliyata hazırlar.

ameliyat sonrası elde mevcut kasların güçlendirilmesi çalışmaları bilinçli bir şekilde el terapisti tarafından uygulanır. (gbkz: fizyorem)'in bu tedavisine http://www.fizyorem.com/el-rehabilitasyonu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

fibromiyalji

onur55
fibromiyalji hastalığı, özellikle sabahları fazla olmak üzere vücutta tutukluk ve yorgunluk, kaslarda yaygın ağrılar gibi yakınmalarla seyreden yumuşak bir doku romatizması olarak tanımlanıyor.

içinde bulundukları hali "çok yorgunum, sanki enerjim çekilmiş gibi" şeklinde izah eden hastalar, kaynağı teşhis edilemeyen ağrı şikayetleri yüzünden yıllarca çeşitli branşların doktorlarına başvuruyor.

uygulanan tedavilerden sonra hastaların yakınmaları azalmış veya geçmiş gibi görünse de, bir süre sonra tekrar başlıyor.

fibromiyalji tedavi edilmez ise; yaşam kalitesinde düşüş ve iş gücü kaybına neden oluyor hatta hasta ağrıları ve diğer yakınmaları nedeniyle çevresi tarafından hastalık hastası olarak tanımlanabiliyor.
0 /