confessions

sararmisizmaritvefotograflar

Yazar  · 6 Ağustos 2014 Çarşamba

  1. toplam anlam 139
  2. takipçi 0
  3. puan 139

asfalt dünya

sararmisizmaritvefotograflar
ilk albümleri `ormanlar kralı`nı 2007 yılında pasaj müzik etiketiyle çıkarmış olan Türk rak müzik grubudur. ilk vidyo kliplerini de `beni severmiş o` adlı şarkılarına çekmişlerdir. 2012 yılında `büyük yollar` adlı albümleri çıkmıştır ama pek sesi çıkmamış bir albümdür, sanıyorum.

mt

sararmisizmaritvefotograflar
hollanda`da yaşayan, karadenizli Türk repçisi. bir dönem yaptığı çalışmalarla yeraltı aleminin altını üstüne getiren ancak sonrasında bırakan ve birkaç yıl aradan sonra yeniden ve daha farklı bir tarzda çalışmalarını sürdüren repçidir. ikisi bandrollü, toplamda 18 albümü vardır. sözlerini bilinen rep müziğin aksine fazlasıyla edebî bir tarzda yazar. sesini de çok güzel kullanır ve birkaç farklı kanaldan kayda girip attığı nameler içini eritir dinleyenin. albümlerinden bazıları şunlardır: `electro eşkiya, şizofren evliya, kayıp kuşlar cenneti, mt vs. fuckworld, yürekten olsun...

benim en sevdiğim ve en farklı bulduğum albümü tartışmasız olarak `electro eşkiya`dır.

dondante

sararmisizmaritvefotograflar
`my morning jacket` adlı grubun bir şarkısı. oldukça sakin başlamasına karşın bir süre sonra biraz hareketleniyor ve sonrasında da elektro gitar solosu giriyor ki, canınız biraz sıkkın ise psikolojinizi yerlere indirebilecek düzeye gelebiliyor.

(youtube: QHnwDuzR1wg)

ilkokul öğretmeninin hayatın geri kalanına olan etkisi

sararmisizmaritvefotograflar
olmayan etkidir.

babam beni birinci sınıfa zorla sokmuştu. çok ağladım girmeyeceğim diye ama mecbur işte. okuyup yazmayı okula başlamadan öğrenince okul da gereksiz geldi haliyle ve hâlâ sevmem. ama yine giderim her gün. ayrıca `olmayan etkidir` dedim de, onun açıklamasını da şöyle yapayım: ilkokul öğretmenim bana hiçbir şey katmadığı için haliyle hiçbir etkisi olmamıştır. ama biraz kilolu ve yaşlı bir adamdı. yazın leş gibi ter kokardı. o koku ne zaman burnuma gelse kendisi gelir aklıma.
0 /