confessions

shovalye55

Yazar  · 31 Aralık 2013 Salı

  1. toplam anlam 56
  2. takipçi 0
  3. puan 56

marangoz

shovalye55
ağaç, tahta ve türevlerine bir biçim katan, fonksiyonellik veren, gerekirse mesleki tecrübesinin zanaat kısmından da esintiler ve ustalıklar ilave eden, tahtaya fayda verip katma değer katan kişidir. geleneksel meslek ve uğraşlardan biridir. ayrıca bu tür uğraşlar, bir tür terapi görevi de üstlenirler.

akustik gitar

shovalye55
akustik sisteminin farklılığı ve tellerinin çelikten olması, klasik gitardan daha zengin ve farklı ses tınılarına sahip olmasına zemin hazırlar. tellere pena ismi verilen bir gereç ile dokunulur. parmaklar da kullanılabilir.

televizyon

shovalye55
aile de dahil olmak üzere, insanlar arasındaki iletişimi yok eden, insanların uzaktan kumanda aletine köle olmasına yol açmış olan, son zamanlarda akıllı olduğu iddia edilen türlerinin de iddia edildiği aptal kutusu. zaman katili. ha, hiç mi işe yaramıyor? hayır mı?

samsun

shovalye55
orta karadeniz bölgesinde yer alan, bölgenin en gelişmiş olan ilidir. pidesi ile meşhurdur. öyle ki samsun pidesi, bafra pidesi, terme pidesi olarak da ayrı ayrı ünlenmiştir. samsun`a gidip de pidenin tadına bakılmadan geri dönülemez.

bütçe

shovalye55
devlet ya da özel sektördeki kuruluşlar açısından, harcama yetkisi veren ve bu harcamanın yapılacağı tüm kaynakları belirten raporlar veya raporlar dizisidir. kısıtlayıcı özellikleri de olmasına rağmen, gerçekçi ve samimi olarak yapılırsa, riskleri kontrol edebilmeyi de sağlar. ancak genel olarak bütçedeki dengeyi tutturmak son derecede zordur.

özbekistan

shovalye55
Başkenti Taşkent olan, orta asya`da bulunan ve her yılın 1 eylül`ünde bağımsızlığını kutlayan türki cumhuriyet. pamuk, doğal gaz, altın ve petrol kaynakları önemlidir. para birimi sum`dur. nüfusu yaklaşık olarak 30 milyon civarındadır. özbekçe`nin yanı sıra rusça da yoğun olarak konuşulmaktadır. bürokratik işlerde altyapısı rusların bıraktığı haliyle yürümektedir. kril alfabesi yerine latin alfabesini kullanmaktadırlar. gidilip görülesi ülkelerden biridir.

tolga çevik

shovalye55
farklı bir kulvardaymış gibi yapan, farkındalık yaratmaya çalışan ama farklı olamayıp kendini tekrardan öteye gidemeyen kişi. bir kez daha düşünmeli kendi formatını. yoksa rating canavarı formatlayacak kendisini ve programını.

noktalama işaretleri

shovalye55
alfabeyi ve dili bilmek kadar önemlidir. konuşurken insan kendini ve düşüncelerini nasıl rahat ifade edebiliyorsa, yazarken de bunu yapabilmesi için, noktalama işaretlerini ve kullanımlarını yeteri kadardan daha iyi bir şekilde bilmelidir.

cezayir

shovalye55
kuzey afrika`da bir ülke. sürücülerin yarıya yakını kadındır, eski bir fransız sömürgesi olmasının etkilerinin devamıdır denilebilir. ve bir kaç yer dışında ülkede trafik lambaları bulunmamaktadır. onun yerine polisler bu görevi yerine getirmektedirler. akdeniz iklimine sahiptir. trafikte herhangi bir şekilde kaza olduğunda, çok fazla olay çıkmaz. çünkü kader inançları gereği olmuştur diye düşünürler ve kaza geçirip sağı solu ezik bir çok araç trafikte seyir halinde görülebilir. alış veriş yaparken mutlaka pazarlık yapılmalıdır.
0 /