13 aralık 2018 ankara hızlı tren kazası

kolibandi
resmi açıklamalara göre raylarda olmaması gereken bir bakım aracının olması sonucunda gerçekleşen ve iki vagonun devrilmesi sonucu gerçekleşen kazadır.

aralarında ankara üniversitesi öğretim görevlisi bir profesörün ve hdp li beleye başkan aday adayının da olduğu 9 kişi hayatını kaybetmiş 47 kişi yaralanmıştır. yaralılara acil şifalar dilerim.

rüyada mhp'nin son halini görmek

kolibandi
ya çok uyumuş ya da uzun süredir uyumamış olabileceği kişilerin yaşayabileceği bir durumdur.

hayır olsun.
mhp li olduğu bilinen bir kişi el ilanı dağıtmaktadır. ayaküstü bir iki sohbet. derken siyasete giriliyor. kişi milliyetçilik diyor, ülkücülük diyor, türk diyor, ocak diyor allah allah diyor. coşuyor yani. o esnada ben de telefondan bir şeyler arıyorum. arkadaş devam ederken bir iki bahçeli videosu bulup izletiyorum. arkadaş bir şey demiyor konu için. akp şöyle, rte böyle diyor videolar. der tabi. rüya bu. mhp li arkadaşın elinde binali yıldırım broşürü. binali yıldırım akp den vekil olmuş, başbakan olmuş, meclis başkanı olmuş, izmir belediye başkanlığına aday olmuş falan. arkadaş mhp li.

tabi bunlar sadece rüyada görülür.

mısır'da sarı yeleğin yasaklanması

kolibandi
fransa'da kasım ayından beri devam eden ve eylemcilerin kazanımları ile sonlanan eylemlerin sembolü haline gelen sarı yeleğin yasaklanması durumudur.

hani mısır'a ne oluyor ki dememek lazım. zincir bir yerden kırılınca devam ediyor kırılmaya sırada kimin olduğunu zaman gösterecek. mısır da kendi aklınca önlem almış işte. yeleği yasaklayınca oluyor bu işler sanıyorlar.

fetö'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek

kolibandi
devletimizin, adaletimizin, hukukumuzun Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Sözcü İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ve Sözcü İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı hakkında hazırladıkları iddianamedir.

he ya bunlarda fetöcü, karamazov kardeşler de fetöcü, raskolnikov da fetöcü, bukovski de fetöcü hatta newton un da fetöcü olduğu söyleniyor. ama dün fethullah gülen'in elinde eteğinde olanlar, gel ne olur diyenler, ona laf söyleyene "deme öyleeeee" diyenler ve hatta mahkemelere verenler falan nerede? var mı cesaretiniz ben zamanında öyle şeyler dedim ve yaptım demeye? ama kandırılmışım demek yok.