cinsellik erkeğin hakkı kadının görevidir

kolibandi
geri kalmış çoğu toplumda var olan bir bakış açısıdır.

bu toplumlar içinde kadın 2. sınıf olarak yaşamaya mahkum edilmiş, cinsellikten zevk alması, bunu en az bir erkek gibi yaşaması durumunda kadın için farklı düşünceler yaşatılmasına neden olmaktadır.

erkek kendinde hak olarak gördüğü cinselliği zaman zaman başka kadınlarla bile yaşayabilmekte ve bunun sonucunda küçük bedeller ödeyerek oluşabilecek olumsuz süreçlerden kurtulabilmekte iken benzer tavrı kadının sergilemesi onun toplum içinde dışlanmasına kadar varan büyük cezalarla karşılaşmasına sebep olur.

kadının ilişki anında erkekler kadar zevk alması ya da erkekler kadar cinselliğe düşkün olması bu toplumlarda sorun olarak düşünüldüğü için bazı afrika toplumlarında kadınların sünnet edilmesi ile karşılaşılmaktadır.

kısacası kadına erkeğin cinsel açlıklarını kapatmakla yükümlü görevli olarak bakılmıştır. kadının herhangi bir zevk almasına ya da ilişkiyi isteyip istememesine gerek yoktur. korunmaya muhtaç olduğu için erkek onu koruyan ve belki de bu nedenle onun üzerinde tüm haklara sahip, onu tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanan bir sahip konumuna gelmiştir.

gelişmiş toplumlardaki "eş" kavramının getirdiği eşitlikler bu toplumlarda yadsınmıştır. erkekle her alanda eşit haklara sahip olan ve haklarını kullanan kadınlara bu toplumlarda kötü bakılır ve onların eninde sonunda cezalandırılacağı düşünülür.

trt'nin osman öcalan'la röportaj yapması

kolibandi
23 haziran seçimleri öncesi kürt seçmen üzerindeki etkisini artırmak için yoğun çaba içerisine giren akp'nin apo'nun tavsiye mektubundan sonra diğer taraftan gerçekleştirdiği eylemdir.

ben o röportajı okumadım ya da dinlemedim. hem apo ne kadar terörist ise kardeşi osman da öyle değil mi? teröristin devlet kanalından propagandasını mı izleyeceğim.

her zaman olduğu gibi devlet benden farklı düşünmüş. osman öcalan'la röportaj yapmış. derken rte'nin "osman öcalan'ın arandığından haberim yoktu" açıklamasını gördüm. yani osman öcalan'ı sıradan bir vatandaş sanıyormuş herhalde rte. hatta adamın kırmızı bültenle arandığını bilmiyormuş. ne diyelim?

şunu diyelim bence. devlete memur olmak için tüm aşamaları geçmiş atanmış ama güvenlik soruşturmasında "okul arkadaşı x örgütünden cezaevine girmiş demek ki bu da terörist" diye insanların hayalleri ile oynuyorsunuz ya (ki bu olay da osman öcalan'ın arandığını bilmediğini söyleyen rte tarafından çıkarıldı) ne diyelim size.

artık öğrendiniz arandığını. zaten bilmemek değil öğrenmemek ayıp. hatta bence ara ara emniyet tarafından arananlar, başına ödül koyulanların listesi olan bir internet sayfası var. hem de resmi bir site. orayı incelemenizi de tavsiye ederim. en azından göz aşinalığı olur.

https://odatv.com/reytingleri-yukseltmeyi...-26061940.html

mevlüt demiryay

kolibandi
1965 niğde ulukışla doğumlu tiyatrı ve sinema sanatçısı.

biz onu olacak o kadar'daki paradilerden biliyoruz. en bilindik tiplemesi mevlüt usta'dır.

bugün 54 yaşında aramızdan ayrılmıştır. ruhu şad olsun.