21 nisan 2019 şehit cenazesinde kemal kılıçdaroğlu'na saldırı

kolibandi
hakkari çukurca'da şehit düşen askerlerden yener kırıkçı'nın ankara'daki cenaze törenine katılan kk'nın bir grup tarafından önce sözlü sonra fiili olarak uğradığı saldırıdır.

kk'yı seversiniz sevmezsiniz bilmem ama olayın oluş sürecini dikkate alırsanız sebebi de ortaya çıkar. 15-20 gün önceki seçim gününe kadar ss ve partisini teröristlerle işbirliği içindeymiş gibi gösterirsen belki acısından, belki beyinsizliğinden kontrolünü kaybedecek insanların bu tip saldırılar yapmasına yol açmış olursun.

olayların ardından hulusi akar kitlenin karşısına geçerek "mesajınızı verdiniz" gibilerinden konuşmuş kitlenin dağılmasını istemiştir ki bu adam zamanında genelkurmay başkanlığı yapmış biridir. bu tip durumlarda nasıl tavır takınmasını bilen biridir.

ne idüğü belirsiz bir takım hedeler saldırganlara teşekkür etmekten geri kalmamıştır. hatta kk nın sığındığı evi yakmak niyetinde olanların seslerini duyunca aklıma 2 temmuz geldi. "işte aynı kafa ve aynı yaratıklar aynı eylemler" dedim kendi kendime. evet suçlu malum. azmettiren de belli, saldıran da.

sonuç olarak birilerinin kuyruk acıları ülkenin fiili bir çatışma içine girmelerine sebep olmamalı. halk bundan önce tüm kışkırtmalara karşı olduğu gibi bu olay ve doğuracağı süreçler içinde de sağduyulu olmalı, bir olma özelliğinden vazgeçmemelidir.

21 nisan 2019 ekrem imamoğlu maltepe mitingi

kolibandi
ibb başkanı imamoğlu'nun herkesin kendi olanakları ile alanda olacağı hiçbir parti bayrağının bulunmayacağı şekli ile kitlesini bir araya getirdiği mitingtir.

tv den izlediğim kadarıyla oldukça kalabalıktır. gün içerisinde hakkında çok konuşulabilecek bir mitingken 21 nisan 2019 şehit cenazesinde kemal kılıçdaroğlu'na saldırı olayının gölgesinde kalmıştır.

21 nisan 2019 sri lanka terör saldırıları

kolibandi
sri lanka'nın bir çok yerinde meydana gelen terör saldırılarıdır.

sabah itibari ile 290 kişi hayatını yitirmiş 500 den fazla kişi yaralanmıştır.

bugün (22.04.2019) bir bombalı araç daha bulunmuş üzerindeki bombalar etkisiz hale getirilmeye çalışılırken patlamıştır.

terör dünyanın her yanında terör, her yerde ağlayan anneler, akan gözyaşlarıdır. yıllarca bu sorunun acılarını yaşayan bir ülkenin vatandaşı olarak geçmiş olsun diyebiliyorum sadece, sadece kendi kendime üzülebildim.

https://www.mynet.com/sri-lanka-da-bir-patlama-daha-110105233691

künar

hacarap
çam kozalağının daha çok küçükken ve yenilebilir halde olduğu haline verilen ad.

yılın belirli bir zamanında toplanan künarın kg bedeli 250 tl yi bulmaktadır. büyüklerin dediğine göre bağırsak kurduna karşı en etkili ilaçmış. doktorlar buna ne diyor bilmiyorum.

cemal enginyurt

hacarap
tanrı dağlarına çıkıp uluyan MHP li vekil.

bu onun en büyük ahdiymiş. o öyle diyor.

https://www.haberturk.com/mhp-li-enginyurt-ahdini-gerceklestirdi-tanri-daglari-nda-bozkurt-gibi-uludu-2439262#