mağazanın ortasına sıçan müşteri

kolibandi
hepten tırlatan halkın en somut ispatlarından biri olan müşteridir.

bazı haber kanallarının dolandırıcı diye tanımladığı bir kadın mağazada para veriyor, para alıyor, kart istiyor falan diye yazmışlar sonrasından çalışanlar ile tartıştığı için indirip donunu dükkanın ortasına sıçmış.

bu ne arkadaş yaa. diyelim ki dolandırıcı ben eskiden "yakalanan dolandırıcı suç mahaline sıçtı" diye bir haber görmemiştim.

bir acayip olduk milletçe.

http://odatv.com/yakalanan-dolandirici-camasirini-indirip-magazanin-ortasina...-1112171200.html

uzaylılar tarafından kaçırılmak

benden yazar olmaz
anlatılan hikayelerin genelinde ışınlanma yolu ile bir gemiye çekilmek, gemide ya da götürülen gezegende bir sürü deneye tabi tutulduktan sonra dünyaya geri gönderilmek olan kaçırılma türü.

işin ilginç yanı, oralarda dünya zamanı ile senelerce, hatta yüzyıllarca gözlem altında tutulduktan sonra dünyaya kaçırılma olayının gerçekleştiği zamanda bırakılıyor bu kimseler.

benim aklımı mıncıklayan kısmı ise bambaşka, bu da efsanelerin ne kadar kolpa olduğunu belgeler nitelikte. yani anladık, zaman olgusu başka bilimler tarafından çözülmüş olabilir, hadi buna eyvallah ama götürülen gezegenin atmosfer koşullarına, değilse yiyecek içecek olaylarına nasıl adapte oluyor bu bünye, olayı çözmek imkansız. dünya üzerinde, bir balığı bir sudan alıp başka bir suya koyduğunuzda bile yaşamazken, elin dünyalısı nasıl olur da atmosferi farklı, yerçekimi farklı, gece gündüz süreleri farklı bir gezegende yıllarca yaşam sürdürebiliyor, ne oluyor orada, dünya dışı varlıklar kaçırdıkları dünyalılara ulusuna göre sabah akşam lahmacun, suşi, noodles, pizza ya da döner mi ısmarlıyorlar, kafamı mıncıkladı bu, anlamadım gitti?

bilgisayar oyunu karakteri çalmak

benden yazar olmaz
türkiye'de de suç olarak kabul edilmeye başlanan hırsızlık ve dolandırıcılık.

bilgisayar oyunlarında bazı karakterler geliştirildikleri takdirde son derece fahiş fiyatlara alıcı bulabiliyor. bu durumu fark eden hacker dolandırıcılar e-posta şifresi kırmak yolu ile bu karakterleri ele geçirip satmaya başlamış. türkiye'de ise 2011 yılında izmir'de oyun karakteri çalınan bir kişi dava açmış. sonuç itibari ile İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada zanlıya nitelikli hırsızlık suçundan 3 yıl ceza verilmiş. yargıtay ise suçun nitelikli hırsızlık olmadığına ve bilişim suçu olduğuna hükmederek 6 yıl hapis cezası ile yargılanmasına hükmetmiş...

kanım dondu yahu, bir karakter çalmaya 6 yıl mı?

apronda namaz kılarak uçağın kalkışını engellemek

kolibandi
geçtiğimiz günlerde sabiha gökçende bir grup hedenin gerçekleştirdiği eylemdir.

çekilen fotoğrafa göre 3-5 tipleme anadolu jet uçağının dibinde namaz kılıyor ve bu nedenle uçak kalkamıyor.

ve bunların yaptığı ibadet he mi?

uçakta tek bir kişi dahi olsa ve onun zamanı çalınıyorsa o namaz kurtaracak mı o hakkı.

demiyom bir şey arkadaş demiyom.

altın kelebek ödülleri

kolibandi
44 üncüsü dağıtılmış ödüllerdir.

ödül alanlardan biri bugün 10 aralık insan hakları günü deyip konuya kısaca değinmiştir, sunucu cem davran da "bunları konuşmaya gerek yok çünkü bizim ülkemizde insan hakları sorunu yok" demiştir.

benim aklımda ise eşref kolçak'ın oğlu harun kolçak'ın ödülünü aldığı an kalacaktır. koca eşref kolçak ve hala kocaman eşref kolçak. oğlumu eşimin koynuna bıraktım bu ödülü de onun koynuna bırakacağım dedi. üzüldüm ben.

bir de acun ağlıyordu neredeyse.

pek bir şey yoktu yani izlediğim kadarıyla.

teşekkürler falan filan. bir de adı neden panten arkadaş oscar da da sponsor var mı bilmiyorum ama bana saçma geliyor. en azından yerli bir firma adı olsaydı bence iyi olurdu.

halk özel harekatı

kolibandi
ankara kızılay'da bir binaya tabela asan ve dernekler bilmem nesinde adı bulunan yasal-resmi bir kuruluş.

15 temmuz'dan sonra "akp milisleri çeşitli adlarda örgütleniyor hatta silahlı birlikler oluşturmaya başladı" söylemleri ortada dolanırken ortaya çıkmış ve alenen ankara da asılı tabelada kendilerini "halk özel harekatı" diye nitelendiren örgütlenme. jandarma özel harekatı bilirdim, polis özel harekatı da bilirdim ama bunu ilk defa duydum. hani adına bakınca devrimci sol bir yapıymış gibi geliyor ama aldanmamak lazım. polis arabası gibi arabaları ve askeri eğitim alan şeyleri var. adamları.

halk özel hareketi ile karıştırılması muhtemel örgütlülüktür.

şahsen ben karıştırdım çok benziyorlar.

internet sitesi şurda bir inceleyin isterdesin.

bol ol 15 temmuz, bol bol kahraman.

http://www.halkozelhareketidernegi.org/

ankaradaki tabelalı il merkezi görüntüsü ve diğerleri.
görüldüğü üzre fotoğraftaki kişiler elim sende oynuyor. yönetim kurulu da türk milleti imiş. benim yani, sensin, o, şu, bu.http://odatv.com/nedir-bu-halk-ozel-harekat-1112171200.html

sosyal medyada tacizcisini arayan kadın

kolibandi
her platformda teşhir edilmesi gereken bir sapığı arayan yurdum kadınının ilanıdır.

sesine ses olmak gerekir, zira karakollardan aldığı cevap kadınlarımızın bizden başka kimsesinin olmadığının göstergesidir.

ayrıca : teknolojik alt yapıya sahip olmayan karakollarımızın geliştirilmesi için de devletimizden yardım bekliyoruz. örneğin, benden 1 yıl hiç vergi almasın ben o karakola bu kamera kayıtlarını oynatacak makina alacam söz. hem de garantili.

5 yılda tepeden dibe inmek

kolibandi
gayrimenkul alanında istanbul için söylenmiş olan sözdür.

ULI ve PwC'nin 2009 yılından bu yana her yıl açıkladığı “Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa” raporlarına göre 30 avrupa metrolü içinde gayrimenkul yatırımları içinde 2012 yılında istanbul 1. sıradayken, ülkedeki ve bölgedeki belirsizliklerin etkisi ile 2017 yılında 28. sıraya gerilemiştir.

tahminlere göre 2018 de 30. sıraya geriyelecektir.

http://odatv.com/5-yil-once-zirvede-olan-istanbul-dibe-vurdu-1112171200.html