ahmet cengiz

kolibandi
Denizlispor ile Tavşanlı Linyitspor takımları arasında dün oynanan maçta sahaya atlayan sonra kısa süreli gözaltına alınıp serbest bırakılan ve son olarak gece bir çöp konteynerinin yanında battaniyeye sarılı cesedi bulunan 28 yaşındaki genç.

üzerinde darp izleri bulunmuştur.

(http://www.mynet.com/haber/yasam/doverek-oldurup-cope-attilar-1161133-1)

ramazan`ın her yıl içilen döneme denk gelmesi

sikinti yok
hicri-miladi takvim arasında 10 günlük fark gereği ramazan ayının sürekli yer değiştirmesi ve nihayetinde belirli bir tarihte yapılan aktiviteye denk gelmesidir.

mesela her yıl haziran hayının 2. pazarı ile 3. pazarı arasında içen bir kişi bu sene ne yapacak? bu tip faaliyetler ertelenmez, ramazan da ertelenmez.

şunu yapın demiyorum ha sonra vay sen söyledin günahı boynuna demeyin. sanki sevabı olsa bana vereceksiniz.

erçek gölü

bir ipte iki cambaz
van gölü`nün doğusunda yer alan ve Kara Boyunlu, Batağan, Angıt, Flamingo, Yaz Ördeği, Van gölü martısı gibi bir çok kuş türünü barındıran bir volkanik set gölüdür. Dünyada kuşların göç yolları üzerinde yer alan önemli sulak alanlardan birisi olup nesli tükenmekte olan bir çok kuş türü için önemli bir yere sahiptir.

web kaynakları değerlendirme ölçütleri

benden yazar olmaz
* `yetkinlik` (sayfanın içeriğinden kimin sorumlu olup olmadığının açıkça belirtilmesi, sponsor kurumun amacını anlatan bir linkin olup olmaması, sayfa sorumlusunun meşruluğunu doğrulayacak bir yolun olup olmaması, materyali kimin yazdığının belirtilip belirtilmemesi, copyright yasalarına uygunluk.)
* `doğruluk` ( bilginin başka kaynaklarda doğrulanabilmesi için çeşitli kaynakların listelenmiş olması, bilgi içinde yazım hatalarının olup olmaması, sayısal veriler için çizelgelerin olup olmaması.)
* `nesnellik `( bilginin bir kamu sektörü tarafından sağlanıp sağlanmaması, kaynakta reklam ögelerinin yer alıp almaması.)
* `güncellik` ( sayfanın üzerinde güncelliğe dair bilgilerin olup olmaması, verinin ne zaman yapıldığının belirtilmesi, web ortamında yayınlanan kaynakların basılı biçimde bulunup bulunmaması.)
* `kapsam` ( sayfanın yapılanma sürecine ilişkin bir gösterge var mı, web sayfasına denk bir basılı materyal var mı, kaynağın içerdiği verileri güncelleme cabası var mı.)

gibi olan ölçütlerdir.