confessions

fondan

Yazar  · 31 Ağustos 2014 Pazar

  1. toplam anlam 62
  2. takipçi 0
  3. puan 62

vareli şaraphanesi

fondan
bundan on beş yıl kadar önce tepebaşı`nda bulunan şaraphane. muhteşem ortamı, şarapları ve yemekleri kadar birbirinden enteresan müzisyenleriyle de hatırlanır. garsonların merdiven basamaklarına dizilerek şovlarıyla müzisyenlere eşlik etmişliği vardır. şimdilerde televizyondan tanıdığımız nazlı tosunoğlu, vareli`nin en unutulmaz müzisyenidir. şaraphanenin müşteri kitlesini orta yaş civarı keyif sahipleri oluşturmuş olsa da işletmecisinin çocuk müdavimlerine çok şık indirimler yapmışlığı vardır.

beyoğlu sineması

fondan
istiklal caddesi`nin en hikaye dolu sinemalarından biri olan sinema. evlenecek çiftler düğünde konuklarına nikah şekeri dağıtmak yerine sinema bileti hediye ederek bu sinemaya destek olabilir, böyle bir uygulama mevcuttur.

pedagojik formasyon

fondan
türkiye`de öğretmen adaylarına verildiği şekliyle hiçbir numarası olmayan eğitim programıdır. program boyunca derslerde iki dakika yerinde oturamayan, oflayıp puflayan, sınavlarda kopya çeken bazı öğretmen adaylarının sertifikalarını aldıklarında mini mini birlere, çalışkan ikilere öğretmen atanabilecek olmaları üzücü türkiye gerçeklerinden biridir.

yankesicilik

fondan
vatandaşın şahit olduğunda film gibi seyretmekten kendini alıkoyamayabileceği bir hırsızlık türü. bugün bindiğim turist dolu tramvayda üç erkek ve bir kadından oluşan bir yankesici çetesi bir bahaneyle kargaşa yaratıp bir dakikada gözlerimin önünde kaç kişinin cebini elden geçirdi. olay anlaşıldığında kıyamet koptu tabii.

türk annesi

fondan
izlemesi avrupalı anneyi dehşetten dehşete sürükleyen anne tipidir. ahkam kesme konusunda biriciktir, annelik becerileri tartışmaya açık değildir. türk annesi asla hata yapmayacağı gibi ortada bir sorun varsa -ki yoktur- bu kendisinden veya evladından değil, koşullardan ve başkalarından kaynaklanır. canımızdır, o ayrı.

istanbul kafası

fondan
17 nisan 2015 itibariyle yeni bölümleri gösterilmeye başlanan levent erden programı. her ne kadar jenerik müziği ilk sezon jeneriğinde kullandıkları dolunay obruk`un istanbul kafası`nın yerini tutmayacak olsa da bir şehri bu kadar güzel anlatan program az bulunur. durum her ne kadar buysa da, dolunay obruk`un şarkısının `istanbul`a sonradan gelmiş olmak` ve `istanbullu olamamak` durumlarını işaret etmesinin programın ruhuna biraz aykırı olduğunu da kabul etmek gerekir aslında. her şeyiyle zevkiselim sahibi bir insanın elinden çıktığı belli olan bir iş.

tarafsız bölge

fondan
`bakın ben 30 senedir bunun dersini veriyorum` ve benzeri cümlelerin her alevli tartışmada havada uçuştuğu tartışma/şov programıdır. brrr, hem korktuk hem de ceketimizi ilikledik madem öyle.
0 /