confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 26585
  2. takipçi 5
  3. puan 31403

sözlü iletişim

kolibandi
Tüm canlıların iletişim yoludur.

Sadece insanlar değil kediler miyavlayarak, inekler mööö leyerek anlaşıyor. Hatta bence bitkilerin de çıkardığı sesler var, yaprak açılırken bir başka çiçeğe ben hazırım tarzında bir bilgi veriyor bence.

metin feyzioğlu

kolibandi
Nerden nereye sorusunun nerdeeeeeen nereye şeklini halidir.

Türkiye'nin barolarının başkan seçtiği sonra o baroların başkanları dayak yerken Anıtkabir e giderek ne yaptığı anlaşılamayan kişi.

Çok enteresan bir değişim öyküsünün ete kemiğe bürünmüş hali.

karne hediyesi

kolibandi
Covid 19 nedeni ile 2. Yarıyılda ara verilen ve sınıfta kalmanın olmayacağının açıklandığı 2019 2020 yılında başarı ölçütü ya da motivasyon amaçlı olmaktan çıkan hediyedir.

Aslında biraz küçük burjuva bir alışkanlıktır. Köy okullarında okuyan ya da köyden taşımalı gelerek okuyan öğrencilerin hediye gibi bir derdi yok. Yanda işçi ailelerinin çocukları karnelerinden sonra öyle aman aman bir hediye beklemiyor. Televizyonlarda karne hediyesi olarak yeni bir bilgisayar, oyun konsolları, cep telefonu vb. Bekleyen çocuklar sadece televizyonda bekleyen ya da o reklamların hitap ettiği çok küçük bir azınlık olan çocuklardır.

Kendi öğrencilerimden de bildiğim bir gerçeklik var ki karne hediyesi her çocuk için güzel ama çok çocuk için gerçek olmayan bir televizyon gösterisidir.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

kolibandi
covid 19 karantinalarından kaynaklı sıkıntılı geçeceği düşünülürken halkın daha çok sarıldığı ve alternatif kutlama yolları ile kutlayacağı bayramdır.

bu sene ilk defa bu bayramı bilerek kutlayacak olan kızım ise bayraklarını ve elbiselerini şimdiden hazırlayıp, camdan bayrak sallayarak 23 nisan kutlu olsun diye bağıracağı anı düşünerek uyudu.

cumhurbaşkanı resepsiyona katılmayacakmış. tabi bahçeli de. zaten resepsiyonda olmayacak. ama diğer partiler meclis başkanının açık açık gelmeyin demesine rağmen mecliste yerini alacaklarmış. hatta iyi parti başkanı akşener anıtkabir e de gidecekmiş.

aklıma mahsuni şerif'in bir türküsü geldi. bu sene de böyle oldu diye.

ama 100. yıl bea.

kutlu olsun.

ersin korkut

kolibandi
sörvayvır 2020 de ünlüler takımında yer alan kişi.

karantina günlerinde bende izliyorum sörvayvırı evet hayatımda ilk defa böyle bir şeye vaktim oldu ve izliyorum. bu izlemenin sonunda sevdiğim bir insandan tiksinmeye başladım. o da ersin korkut. orada mert ve sercan la bir grup oluşturmuş onların oynattığı atın rüzgarında eğleniyor. başkalarının sorunları ile eğlenerek mutlu olan birisi olduğunu öğrenmem ondaki beni değil ama bendeki onu çok değiştirdi.

2020'nin olaylar yılı olması

kolibandi
iran ve ırak'ta görülen çekirge sürüleri (türkiye sınırında dolanıyor ve 1 kaçak çekirge geçenlerde hakkari yüksekova'da görüldü)
umman da karıncaların her yanı sarması
29 nisan 2020 de dünya'ya yakın geçecek bir göktaşının dünya'nın kütle çekim alanına girme ihtimali (bence böyle bir ihtimal yok)
koronavirüsün türiye'ye gelmesi (şu ana kadar 2 kişi hayatını kaybetti)

sinan yağmur

kolibandi
1965 Kırşehir doğumlu yazar.
Kırşehir imam hatip lisesi ardından Selçuk üniversitesi ilahiyat fakültesi mezunu olmuştur.

Belirli konumlardaki kişilerin çağrılar ve istekleriyle şehir şehir dolaşıp konferanslar vermektedir. O konferanslarda ise koltuklar dolsun ilgi çokmuş gibi düşünülsün diye bazı kişilere katılım zorunlu tutularak kendisi mutlu edilmeye çalışılmaktadır.
Bazı yüksek mevkii memurların devlet bütçesini kullanarak kitaplarını aldığı ve bunları bazı alt kademe memurlara dağıttığı söylenmektedir. Hatta bazı müdürlerin stajyer (aday) memurlara bu kitapları okursanız bilmem ne evrağınız kolay onaylanır dediği dahi söylenmektedir.
Neyse ki biz böyle şeyler görmedik.

çin felsefesi

kolibandi
Söz ve söylemleri dikkate alındığında fabl temalı öyküleri ağır basan felsefedir.
Öğretileri hayvan davranışları referans alınarak sunulur.

Örn. Ölmüş eşek kurttan korkmaz. (Çin atasözü)
0 /