confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 24598
  2. takipçi 3
  3. puan 26052

günah diye öğrencisinin ismini yasaklayan öğretmen

kolibandi
istanbul büyükçekmece de bir 4. sınıf öğretmenidir.

öğrencinin adı irem. sahte cennet anlamına geliyormuş. ve öğretmen bu ismi günah diye yasaklamış.

bakın hala ısrarla öğretmen diyorum. 2007 den beri ataması yapılmayan binlerce öğretmenden biri olarak bu şahsa öğretmen diyorum. bu kişi ilkokul öğretmeni. çocuklarımızı bu tiplere emanet ediyoruz. barış diyen, bilim diyen öğretmenlerimiz bir bir uzaklaştırılırken, khk ile görevden alınırken bu tipler görevlerine devam ederler elbet. istenen budur zaten.

bu kişi hakkında meclise soru bilmem nesi verilmiş. ne olacak peki semih'e yapılan, nuriye'ye yapılan buna yapılacak mı pek sanmıyorum? kınarlar bu tipleri bizimkiler. çok pis kınarlar hemde.

nato tatbikatında hedefe atatürk ve rte'nin konması

kolibandi
dün (17.11.2017) bütün haber kanallarında son dakika olarak geçen haberdir.

Atatürk emperyalizme karşı mücadele etmiş ve emperyalizmin yenilebileceğini tüm dünyaya göstermiş dünya lideridir. nato başta olmak üzere halk düşmanlarının Atatürk'e düşmanlığı taşımaları gayet normaldir.

diğer hedef te rte'dir. bop eş başkanı. koalisyon güçleri ile birlikte suriyeye müdahale eden abd ve almanya ile birlikte katar a destek veren cumhurbaşkanı. nato'nun libyaya müdahalesinde izmir'de üst açılmasına, malatya kürecik'e radar sistemi kurulmasına ses çıkarmayan kişi.

belki biraz paranoya ama bu işte sanki başka bir iş var. yani emperyalizm kendini alt eden atatürk'le rte yi eşit mi görüyor? ortaya çıkan algı böyle gibi. bizim kanalların hep bir ağızdan ooooooo şöyle yaptılar, vuuuuuuuuu böyle yaptılar gibi haberleri bağıra bağıra anlatması da bana davos u hatırlattı. hani olayın 1-2 saat sonrasında büyük pankartlarla falan karşılanmıştı ya rte o davos.

yani efendim sanki avrupa ve abd atatürk'le rte'yi eşit görüyor gibi bir düşünce mi verilmeye çalışıyormuş gibi geliyor bana. nato subayı görevden almış, türkiye tatbikattan 40 personelini çekmiş. norveç özür dilemiş. tabi biz bunları türkiye haber kanallarından öğreniyoruz.

türkiye kurucu cumhurbaşkanı Atatürk ve akp'li cumhurbaşkanı rte askeri operasyonda hedefe konacak biz böyle oturacak mıyız? bizi düşman/hedef olarak gören natoya karşı yapılacak ilk hareketlilik natodan çıkıp onların ülkemiz topraklarındaki tüm üslerini kapatmak olmalıdır.

ha bunlar yapılır mı? eğer yapılmazsa ben şüphe duyarım arkadaş, bunun Atatürk=rte denklemi oluşması için yapılan algı operasyonu olduğunu da daha çok düşünürüm. hem de türkiye'de düşünürüm. hele hele bu durum 2019 başkanlık seçiminde kullanılırsa daha da düşünürüm.

18 kasım 2017 çin depremi

kolibandi
merkez üssü Tibet Özerk Bölgesi'nin Nyingchi kenti olan 6,9 büyüklüğünde gerçekleşen depremdir.

ardçı sarsıntılar 4-5 büyüklüğünde olmaktaymış. can kaybı hakkında bilgi henüz yok. umarım can kaybı yoktur.

geçmiş olsun.

sosyal skor sistemi

kolibandi
çin'de uygulanılacağı söylenilen bir sistem.

aslında bir felaketin adı. umarım yalandır.

insanlar yaptıkları işlerden ya da becerilerinden dolayı puan toplayacaklar ve bu puanları sonunda yeterli puanı olan tatil kazanacak, eğlence kazanacak, ekmek kazanacak falan.

yani atari gibi olacak. puan toplayıp can alıyorduk ya onun gerçek hayat versiyonu gibi. aman deyim, uğraştıkları şey insan. belki sermaye bundan anlamaz ama meselemiz insan.

ülkelerin iklim koruma performansı raporu

kolibandi
BM Dünya İklim Konferansı'nda çevre örgütü GermanwatchWın açıkladığı rapordur.

56 ülke arasında iklim koruma çalışmalarına yönelik çok iyi, iyi, kötü, çok kötü kategorilerinde derecelendirme yapılmıştır. ve bu 56 ülkeden hiçbirisi çok iyi derecesi alamamıştır.

türkiye bu derecelendirmede 47. sırada yer almış ve çok kötü derecesini almıştır.

listede ilk sırada iyi derecesi ve 74,... lük puanı ile isveç gelirken en sonunda suudi arabistan gelmektedir.

not: emisyon değerleri en düşük olan ülke ise fas çıktı.

selçuk kozağaçlı

kolibandi
gözaltına alınışından 5 gün sonra tutuklanmış olan avukattır.

muhtemelen örgüt üyeliğinden tutuklanmıştır.

kendisi soma'da katlolan işçilerin avukatıydı ondan da tutuklanmış olabilir,

eyüp baş'ın da avukatıydı ondan da tutuklanmış olabilir.

çhd nin başkanıydı, ondan da tutuklanmış olabilir,

avukattı ondan da tutuklanmış olabilir.

adnan zeki bıyık

kolibandi
kırklareli il müftü yardımcısı.

islam dininin en güzel yanlarından biridir. din üzerinden siyaset yapıp insanları dinden soğutanların bu kadar çok olduğu bir dönemde varlığı ile "hayır islam dini onların gösterdiği gibi değil, insana en yaraşır dinlerden biridir" havasında mesajlar veren güzel insan.

"Atatürk dinsiz ise biz neyiz?" diye bir soru sormuş ve yazmış yazısını.

okuyun efendim.

http://odatv.com/ahirette-sizi-zubeyde-hanimin-elinden-kim-kurtaracak-1411171200.html

mustafa sabri

kolibandi
damat ferit hükümetinde şeyhülislamlık görevi yapan tokat doğumlu hede.

kurtuluş savaşı sırasında atatürk hakkında ölüm fetvası veren tödö.

adı tokatta yeni açılan bir imam hatip lisesine verilmiş olan yödö.

eğitim-sen in karşı çıkışı ile okulun adı değişmiş diyorlar. akp'nin bile bu kadar atatürkçü olduğu bugünlerde 50+1'in pek sevmeyeceği hareketler bunlar.

bu matematik günlük hayatta ne işimize yarayacak

kolibandi
her öğrencinin hayatında en az bir kez sorduğu sorudur.

evet öğrenciler size söylüyorum.
misal polinomları öğreniyorsunuz. haklısınız polinom yumurta alırken hiçbir işinize yaramayacak.

ya da türev, 10 liralık salam alırken türev değil bakkalın bıçağı kullanılır.

bizim zamanımızda da anlatılırdı bunlar ve bende çok sordum. evet belki etrafımızda hayatı bakkaldan aldığı ekmek kadar matematiğe ihtiyacı olan insanlar olacaktır ama mesele bu değil. bizim zamanımızda o sıralardaki herkesin bilim insanı, mühendis, doktor olabileceği düşünülürdü. doktor da sadece stetoskopu dayayıp antibiyotik dayamazdı. kendini de bilimini de geliştirmek için uğraşırdı. mühendis o ne işimize yarayacak denilen matematiği kullanarak önce teoride sonra pratikte makineler, teknik ekipmanlar yapardı, bilim insanlarını söylemiyorum diye.

yani sevgili öğrenciler;

eğer ki 15 senede defalarca sistem değiştirilmemiş olsa idi, birileri kopyalarla bir yerlere yerleştirilip sizlerin hakları yenmemiş olsa idi, müfredat diye sizlere olabilecek en gereksiz bilgiler gösterilip "yapılandırmacı öğretim" adıyla size rehberlik etmeden bütün yük size bırakılmamış olsaydı, sırf birilerinin hırs ve inatları uğruna okullarınız ilköğretim ve lise olmaktan çıkarılıp zorunlu gidilen terbiye merkezlerine dönüştürülmemiş olsa idi çok şeyi başarırdınız sizler.

ama o matematik her yerde işinize yarayacak.
0 /