confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 25062
  2. takipçi 3
  3. puan 27214

el yazısı

kolibandi
eskiden ilkokulda güzel yazı dersinde öğretilmeye çalışılan yazı türüdür.

harfler eğik ve birbiri ile bağlantılıdır.

sonra biz büyüdük öğretmen olduk dediler ki el yazısı zorunludur. dik harfler öğretilmeyecek herkes el yazısı ile yazacak.

dedik ki bu neyin kafası. tamam ilköğretim 1-2-3. sınıflar iyi de öğrenciler 4. sınıftan sonra sınavlara girmeye başlıyor, ayrıca internet, tv, telefon vb. her şey dik harflerle yazılmış yazılarla dolu. yok dedi devlet bu olacak. sınıf öğretmenleri mecbur kaldı. sonra bir dönem bu yazı tipi oldu. galiba 4-5 yıl sürdü bu uygulama ve bir dönemin öğrencileri resmen kıyıma uğradı.

sonra dedi ki meb yok efendim el yazısı zorunlu değil, öğretmenin tercihine bağlı. öğretmenlerin %95 i dik %5 i el yazısı ile eğitim vermeye başladı. aynı okulda iki sınıf farklı yazar hale geldi.

bugün meb bir açıklama daha yaptı. yazı şekli sene başında okuldaki zümre toplantısında alınan kararla belirlenecek. ne olacak şimdi? eğer varsa aynı mahalledeki iki okuldan biri dik, diğeri el yazısı ile yazacak.

yani koca meb çıkıp ta arkadaş eğitim-öğretim... öğrenci gelişim özellikleri.... çağın gereksinimleri... bilimsel ve teknolojik veriler... vb. diyemiyor. şu şekilde yazılacak diyemiyor. ben bunu öğretmene bıraktım diyor. neden böyle diyor? çünkü eğitim işini eğitimcilere değil derneklere, yandaşlara, iktidar şakşakcılarına, cemaatlere, tarikatlara teslim etti-ediyor. bu durumdan kaynaklı çıkacak sorunları da biz mi dedik siz seçtiniz diye öğretmenlerin üzerine atmaya hazırlanıyor.

listedeki yeri bilmem ama bana göre dünya'nın en kötü eğitim sistemlerinden birinde öğretmenlerimiz can çekişiyor. öğrencilerimiz can çekişiyor. ama meb baştan ayağa zarar olan fatih projesini iyileştirme derdi ile öğrenci-öğretmen-eğitim ilişkisini tırpanlamaktan başka bir şey yapmıyor.

hava durumunun psikolojiyi etkilemesi

kolibandi
insanların yaşadığı psikolojik ve fizyolojik durumların atmosfer koşulları ile ilişkisidir.

mesela güneşli, kuş cıvıltılarının olduğu günlerde insanlar (başka sorunları yoksa) genelde neşeli olurlar.

sisli, puslu havalarda ise karamsar ve keyifsiz olurlar.

hatta bir ara intihar vakaları için türkiye'de en çok doğu karadeniz bölümünde yaşandığı söylenirdi. geçen sene bölgeye yaptığım ziyarette bunun nedenini anladım. 2 metre önünüzü göremediğiniz bir sis düşünün. nem o biçim. insan durduk yere bunalım oluyor.

geçen sene günlük güneşlik olan yaylada 2 kadeh üzüm suyu içtik , sazımız, türkülerimiz, mangalımız... keyfimiz yerinde sonra dedik aşağı köye inelim. indik. bir akrabanın kapısının önünde sohbet etmeye başladık. ev ormanın içinde. bakıyorum her taraf sis-pus. biraz ilerden sesler geliyor, birileri bize yaklaşıyor ama adamlar iyice yaklaşana kadar insan mı hayvan mı seçemiyorsun. üzerimdeki tişört sırılsıklam oldu. birkaç saat önce içtiğim üzüm suyundan mıdır nedir midem bulanmaya başladı. bildiğin kötü oldum. karpuzumuzu yedik. iyice bunaldım ve dedim bize müsade. oradan çıktık yarım saat sonra şehre indik. deniz kenarında iki nefes aldım kendime geldim.

yani canlar hava önemli, adamı neşeli de yapıyor bunalım da.

ibrahim kocaoğlu

kolibandi
barış atay'ın sadece diktatör isimli oyununu yasaklarken emek tiyatrosunun çok büyük davranan eski kadıköy ilçe emniyet müdürü.

istanbul emniyet müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda " silahlı suç örgütü kurmak-yönetmek- örgüte üye olmak-fuhuşa teşvik, zorlama, yer temin etmek, zorla senet imzalamak suretiyle nitelikli yağma, cinsel saldırı, kişinin hürriyetinden yoksun bırakılması ......" ifadeleri yazan bir açıklama ile gözaltına alınmıştır.

hobbalaaaaaa.

https://odatv.com/kadikoy-emniyet-muduru-neden-gozaltinda-15021828.html

soy ağacı

kolibandi
kısa soy bilgilerine e devlet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilecek etnik bilgi ağacıdır.

ben baktım. 1854 de doğan anne annemin dedesine kadar gidiyor.

o zamandan bu zamana aynı köyde aynı kütükteyim. peki ya biz oraya nereden gelmişiz?

gıda terörü

kolibandi
tuğla tozundan toz biber yapmak,
soya'dan antep fıstığı yapmak,
patatesle lahmacun harcı yapmak

daha çok artırılabilir örneklerle her geçen gün içinde kaldığımız terördür.

asıl büyük terör ise gdo lu ürünlerle soframızda yaşatılan terördür.

alev şahin

kolibandi
düzce de görev yaptığı çevre ve şehircilik il müdürlüğünden khk ile kovulan mimar.

30 ocak 2017 tarihinden beri düzce de oturma eylemi yaparak işimi geri istiyorum diyen insan.

şahin 31 Ocak'tan itibaren eylemini Pazartesi-Çarşamba arası alanda, Perşembe günü ise AKP Düzce il binası önünde sürdürüyordu.

kısa süre önce akp'nin basın kanalı gibi çalışan yerel yayın organlarının kendisini hedef gösterdiğini tivitır hesabından duyuran mimar dün akşam saat 22:30 sularında gözaltına alınmıştır.

gözaltı gerekçesi olarak ayağa kalkmamak gösterilmiş. aynı basın istiklal marşı okunurken neden ayağa kalkmadığını sormuş. varın siz düşünün işte.

kadın orada ekmek diyor, alınteri diyor, işim diyor. olayı provoke etmek, birkaç kişinin eylemciye öfkelenmesini sağlamak için istiklal marşını kullanıyor o gazeteci kimliğini almış kişiler. bayrağın, marşın ardına gizlenerek hırsızlık yapanlardan hiç bahsetmezler aslında. betonun çimentosunu çalarak kazandığı paralarla hayır işlerini kirletenlerden bahsetmezler.

nerede bir emek düşmanlığı varsa bu tip yayın kanalları hemen çullanıyor sesini çıkaranın üzerine. çullansınlar bakalım. tarih karşısında onların rezillikleri yazacak.

alev şahin tivitırdaki açıklamasında : “Ekmek mücadelemi haber yapmayan, iktidarın yerel kanalı beni sayfasında hedef göstermiş. Oysa aynı kanal, betondan çalan hırsızların AKP il yönetimlerine seçildiğini hiç haber yapmadı. Başıma gelecek her şeyden @OncuRadyoTV ve AKP iktidarı sorumludur”

demiştir.

biz de tanığız. geçmişte ahmet taner kışlalı'lar, gaffar okkan'lar, turan dursun'lar benzer yayın şeyleri tarafından hedef gösterilmiş ve katledilmişlerdi. şimdi eli silahlı-bombalı milisler değil kolluk güçleri var. tutsak ediyorlar ekmek diyeni. ama kazanan emek olacak.

onlar korkmaya devam etsin.

http://www.gaziantephaberler.com/haber/mimar-alev-sahin-gozaltina-alindi-haberi-39640.html

https://odatv.com/ayaga-kalkmadi-gozaltisi-14021800.html

nuray hafiftaş

kolibandi
popülerliğinden dolayı doksanlarda türk halk müziği deyince akla gelen birkaç ses sanatçısından biridir.

yetiştiği kültürden ötürü azeri türkülerine meyilli olan sesi ile bu alandaki en başarılı isimlerden biridir.

rahatsızlığından dolayı bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir.

ruhu şad olsun.

sevenlerine ve yakınlarına sabırlar dilerim.

ahmet mücahit ören

kolibandi
ihlas holding yönetim kurulu başkanı olan iş adamı.

Bünyesindeki medya kuruluşları:

2013-: Türkiye
2013-: Made in Turkey
2013-: Post
2013-: Hakikat Kitabevi
2013-: İhlas Haber Ajansı
2013-: TGRT EU
2013-: TGRT Haber
2013-: TGRT Belgesel
2013-: TGRT FM
İhlas Dergi grubu
2013-: FOX TV
http://www.wikizero.info/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQWhtZXRfTcO8Y2FoaWRfw5ZyZW4

şimdi de ettiği yemine bakalım :

“Burada, önünüzde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun.”

amin diyoruz. abd ordusu ile birlikte devam etsin.

https://odatv.com/abd-ordusuna-hizmet-verecegime-yemin-ederim-14021852.html
0 /