confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 26068
  2. takipçi 3
  3. puan 29981

31 mart 2019 ve 1 nisan şakası

kolibandi
31 martta yapılacak yerel seçimlerin ardından 1 nisan'ın gelmesiyle oluşan bir acayip durumdur.

tarihsel olarak bir acayiplik yok elbet ama ülke genelinde faaliyet gösteren dedikodu gazetesi 31 marta kadar müdahale edilen, sıkılan, elden bırakılmayan zamların 1 nisan sabahı şaka gibi serbest bırakılacağı, doların ve euro'nun fırlayacağı, enflasyonun hortlayacağı kehanetleri yapılıyor.

diyor ki dedikodular 1 nisan sabahı bir uyanacağız abbowww benzin 7, dolar 7, yedide yedi giderken halk diyecek ki hani?

celal doğan

kolibandi
1943 nizip doğumlu gaziantepli avukat, siyasetçi.

bazı kitaplarda deniz gezmiş ve arkadaşlarının siyasi mücadelelerinde onlardan taraf olduğu yazmaktadır. (ya da benim aklımda öyle kalmış). adını ilk duyduğumda gaziantep belediye başkanıydı, o vakitler shp ya da chp'liydi, sonra hdp den milletvekili oldu.

bugün 75-76 yaşlarında hala siyasetle uğraşıyor.

çocuk istismarcılarına af çıkarılması

kolibandi
bundan 3 yıl önce gündeme gelen ancak halkın tepkisi ile geri çekilen yasanın yeniden gündeme gelmesi durumudur.

akp cezaevlerinde bu suçtan kaynaklı 10 kişi olduğu ve bunların o çocuklarla evlenmesi koşulu ile serbest kalabileceği yönünde hazırlık yapıyormuş.

derim ki bu çalışmayı yapanlara : bir çocuğunuz olduğunu düşünün. 14-15 ya da daha küçük yaşlarda istismara uğradı. ya da birisi bu yaşlarda çocuğunuzla evlenmek istedi de siz onaylamadınız "o daha çocuk" dediniz. sonra o isteyen kişi çocuğunuza kötülük etti ve dedi ki ben evlenmek istiyordum vermediler. işte çıkaracağınız bu yasa ile o istismarcı ya da art niyetli kişi haklı olacak.

umarım bu hayal ürünü senaryo hiçbir insanın başına gelmez. zira hiçbir çocuk büyüklerin günahlarının bedelini ödememeli.

https://www.mynet.com/cocuk-istismarcisina-evlilik-affi-meclis-e-geliyor-110104734698

naylon poşet

kolibandi
çevreci bir tutum olarak savaş açılan poşettir.

artık herkes naylon poşetin 1000 yılda yok olduğunu biliyor, artık herkes naylon poşet alırken en ay 25 kuruş ödeyeceğini de biliyor.

pazarlarda yaşasın kese kağıdı diye slogan atacak bir kitlenin bile hazır olduğunu düşünüyorum artık. geri dönüşüme uygun taşıma malzemeleri geri gelecek ve ben çok sevinçliyim.

şaka yapmıyorum, gerçekten sevdiğim bir uygulama oldu, darısı insan ve doğa sağlığına etkisi olan diğer şeylerin başına. misal plastik türevli kaplar, çevre kirliliğine neden olan yakıtlar, insan sağlığına zararlı gdo lu ürünler vb. kullanmak isteyen kullansın ama doğal ve zararsız olanlar 2 lirayken onlar 5 lira olsun.

evet evet yanlış duymadınız, destekliyorum naylon poşete karşı verilen mücadeleyi, ama sadece mücadele etmek yetmez, sağlıklı olanlar da teşvik edilmeli.

bülent şık

kolibandi
TÜRK GIDA MÜHENDİSİ, akademisyen, bianet yazarı.

türkiye halklarını kanser eden ürünleri açıklayan yazı dizisi hazırladığı ve cumhuriyet gazetesinde "devlet gizledi biz açıklıyoruz" başlığı ile yayınlanan yazısı için hakkında 5 yıldan 12 yıla kadar hapis istemi ile dava açılan kişi.

davanın gerekçeleri
"Yasaklanan gizli bilgileri açıklama (TCK 258)”,
“yasaklanan gizli bilgileri temin etme (TCK 334)”
“göreve ilişkin sırrı açıklama (TCK 336)”

imiş.
aklıma bir nasrettin hoca fıkrası birden.

hocanın evine hırsız girmiş. hoca bir uyanmış ki evde hiçbir şey kalmamış. hırsız ne varsa alıp götürmüş. komşular akrabalar hemen hocanın başına üşüşmüşler.
- aman hoca pencere açık yatılır mı?
-aman hoca kapı kilitlenmeden yatılır mı?
-aman hoca bu kadar derin uyunur mu?
-aman hoca her şey böyle ortalığa konur mu?

herkes hocaya bir şeyler saydırıp duruyormuş. hoca dayanamamış sormuş. komşular doğru söylüyorsunuz da evi soyan hırsızın hiç mi suçu yok?

gülriz sururi

kolibandi
1929 istanbul doğumlu olan ve tam adı gülriz sururi cezzar olan sanatçı.

yaşamı aydınlık içinde olan insan. dün hayatını kaybettiği haberi geldi. geç duyulmasının sebebi kendi isteğiymiş. sessiz sedasız defnedilmeyi istemiş ve bu isteği 90 yaşında hayatını kaybetmesi ile gerçekleşmiştir.
vefat ilanında dahi çydd ye bağış ifadesini kullanması onun aydınlık yüzünün bir cumhuriyet kadını olduğunun göstergesidir.

ruhu şad olsun.

maltodekstrin

kolibandi
nişasta bazlı bir bir şeker türevidir.

sağlıklı olan komplex karbonhidratlara göre kana çok hızlı karışır. sporculara verildiği söylenir ki bunun zararlı olduğunu / yağlanmaya sebep olduğu söylenir.

ben bira yapımı araştırmalarım esnasında biranın tadına ve kıvamına etki etmeden kalıcı köpük sağlayan madde olarak varlığından haberdar oldum. sonrasından bazı yerlerde araştırdım ki bira yaparsam ve bundan kaynaklı köpük olacaksa olmasın arkadaş. evet köpüklü severim birayı ama köpük için kimyasal kullanmam. aslında ben kimyasala hepten karşıyım. zayıflamak için de şişmanlamak için de, içmek için de her şey doğal olmalı.

ismail metin temel

kolibandi
cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde rte yi alkışladığı için diğer aday muharrem ince nin cephe aldığı asker.

ince "senin apoletlerini sökeceğim demişri metin paşaya. tabi ince öyle deyince karşı taraf "vuuuu askere öyle denilir mi?", "senin ona öfken kandilden geliyor" falan gibi bir dünya laf etti. nihayetinde seçimi rte kazandı.

hali hazırda metin temel 2. Ordu Komutanı olarak görev yaparken, bu görevden alınarak Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına geldi. bu görev asker olarak mı devam ediyor yoksa sivil (siyasi) olarak mı yapılıyor bilmiyorum. eğer sivil ise apoletler gitmiştir herhalde. neyse bilmediğim konularda konuşmayım ben.

süleymancılar

kolibandi
türkiye'de bulunan dinci örgütlenmelerden biridir.

İsmi Süleyman Hilmi Tunahan'dan gelir. diğer bir adı süleymanlılardır. son 10-15 yılda diğer bir çok cemaat gibi parlamıştır. avrupa'da adına faaliyet yürüten vakıflar ve dernekler olduğu söylenmektedir.

son dönemde iyi parti'ye yaklaşması ile bazı iktidar yanlısı kuruluşların hedefinde olmaya başlamıştır. kendi içlerinde ses kayıtları falan da olduğu söyleniyor.

ahmet altıok

kolibandi
siirt il müftüsü olan kişidir.

devletin bir memuru olmasına rağmen hizbullaha yakın bir haber sitesinde, ışid'in yaptığı katliamı referans alarak odatv için katliam çağrısı yapabilen bir kişi.

aslında bunların böyle ortaya çıkmaları kendilerini belli etmeleri bir yerde iyi. öğreniyoruz dostun düşmanın kim olduğunu.

ha bu katliam çağrısının ardından devlet bir şey yapmış mıdır? bilmiyorum araştırmadım ben.

odatv ile ilgili bir konuşmada şöyle diyor müftü.
“Charlie Hebdo davasında olsun, Efendimiz döneminde Ka'b Bin Eşrefler olsun sürekli Müslümanları dilleriyle istihza ederek, alay ederek, kampanyalarla, bir takım algı operasyonlarıyla hakaret eden insanların hiçbirinin yanına kar kalmamış bu yaptıkları biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki toplum vicdanında, nezdinde bunlar yine mahkum olacaklardır. Ve özür dilemeye davet ediyorum bu beyefendileri. Çünkü tevbe kabul edilir biliyorsunuz (gülümsüyor) ölmeden önce.”

jazz semai

kolibandi
albümdeki şarkılarda
Erol Pekcan: Davul, perküsyon
Tuna Ötenel: Piano, Elektrik piyano, alto saksofon
Kudret Öztoprak: Bas gitar

çaldılar. ses kayıtları ankara'da kendi stüdyosunda ümit eroğlu tarafından 8-13 Mart 1978 tarihleri arasında yapıldı.

long play'in arka kapağında ise Jojo Hason imzalı şu yazı yazmaktadır.

“Aklınıza şöyle bir soru gelebilir, çok sesli müzik dinleyicileri yurdumuzda ilk kez gerçekleştirilen bir caz albümünün notlarında neden yabancı bir dil kullanılmış olsun? Nedeni; büyük bir olasılıkla, tekrarlamakta yarar gördüğümüz bu ilk caz albümümüzün yurtdışında da ilgi göreceği kanısıyla, yabancı dilde açıklamalarının yararlı olacağı inancımız ve ümidimizdir”.

heredot cevdet

kolibandi
hasan kaçan'ın can verdiği tiplemedir.

güzel ve coşkulu hikayeler anlatır, gerçek sanırsınız. belki de kendi gerçekliğinde gepgerçektir bilemem. düşünün ki ben bile sevmiştim hikayelerini ama heredot tarihe karıştı, hasan kaçan ise akıllara girdiği kadar hızlı bir şekilde çıktı.

bay kemal

kolibandi
akp lideri rte'nin chp lideri kk'ye hitap şekli.

açıkçası bana çok ucuz geliyor. kızdırmak amaçlı mı yoksa küçük görmek için mi bu hitap kullanılıyor bilemem ama tuhaf geliyor bana. siyasetçiler böyle olmamalı. sadece partilerine değil topluma önder olmalı.
0 /