confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 26023
  2. takipçi 3
  3. puan 29869

fetö'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek

kolibandi
devletimizin, adaletimizin, hukukumuzun Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, Sözcü İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin ve Sözcü İnternet Haber Koordinatörü Yücel Arı hakkında hazırladıkları iddianamedir.

he ya bunlarda fetöcü, karamazov kardeşler de fetöcü, raskolnikov da fetöcü, bukovski de fetöcü hatta newton un da fetöcü olduğu söyleniyor. ama dün fethullah gülen'in elinde eteğinde olanlar, gel ne olur diyenler, ona laf söyleyene "deme öyleeeee" diyenler ve hatta mahkemelere verenler falan nerede? var mı cesaretiniz ben zamanında öyle şeyler dedim ve yaptım demeye? ama kandırılmışım demek yok.

mısır'da sarı yeleğin yasaklanması

kolibandi
fransa'da kasım ayından beri devam eden ve eylemcilerin kazanımları ile sonlanan eylemlerin sembolü haline gelen sarı yeleğin yasaklanması durumudur.

hani mısır'a ne oluyor ki dememek lazım. zincir bir yerden kırılınca devam ediyor kırılmaya sırada kimin olduğunu zaman gösterecek. mısır da kendi aklınca önlem almış işte. yeleği yasaklayınca oluyor bu işler sanıyorlar.

emri ben verdim

kolibandi
fransa'daki protesto gösterilerinde polisin orantısız şiddet kullanmasının ardından macron'dan polisi savunmak üzere söylemesi beklenen söz.

geçtiğimiz günlerde rte'nin avrupadaki polis şiddetine karşı aldığı tavır ve gösterdiği tepki türkiye'nin bu konuda ne kadar hassas olduğunun göstergesidir.

seçimler yaklaşırken gezi parkı eylemlerini hatırlatmak

kolibandi
üzerinden 5,5 yıl geçen gezi direnişine dair alınan yeni gözaltı kararları ve sürekli bir geziyi konuşma süreci ile göze çarpan durumdur.

ne oldu da 5,5 yıl sonra akıllarına geldi bu direniş? insanlar hakkında gözaltı kararları, yakalama kararları falan neden birden patladı. görünüş o ki birden değil bir hazırlık süreci var. ne olacak acaba? camide içki içme görüntüleri mi yayınlanacak acaba? yoksa kabataşta üzerine işenen türbanlı gelinin gerçek görüntüleri mi?

seçimler yaklaşıyor, fetö artık para etmiyor galiba ya da yok denilen ve kuru soğan lobisine bağlanan ekonomik kriz acaba gerçekten var da üstünü örtmek için suni gündem mi kovalanıyor. yoksa daha beteri yeni bir gezi isyanı patlatmak için çaba mı harcanıyor?

bunların hepsi tehlikeli oyunlar, tehlikeli sular. yapmayalım ülkenin enerjisi ile oynamayalım, günü kurtarmak için geleceği riske atmayalım. lütfen ama.

ha unutmadan konu ile ilgili bir haber de var aşağıdaki linkte.
http://www.msn.com/tr-tr/haber/gundem/gezi-soru%c5%9fturmalar%c4%b1-neden-%c5%9fimdi-g%c3%bcndemde/ar-BBQz5CR?ocid=ientp#page=1

ahmet tokkan

kolibandi
AKP'li Belediye Meclis Üyesi.

geçtiğimiz günlerde tv lerde boy boy çığluk atan kadın diye gösterilen ve uğradığını düşündüğü haksızlık sonrası sinir krizi geçiren öğretim görevlisi özlem atak için söylediği sözlerden sonra dikkat çeken hede. hani kişi, şahıs falan diyemiyorum. maalesef sözlerinden ötürü bir kadın evladı dahi demek gelmiyor içimden.

sözleri :
Sabah gazetesi : Fazlasıyla basın cezayı bu cazgıra
başka bir yorum: Bu karıya iyi bir sopa atmazsanız hakkımı helal etmiyorum polisler
yeni şafak : Basın sopayı adi karıya
başka bir yorum : Odunla dövmezseniz adam değilsiniz
bir haber sitesi : Basın dayağı sesi kesilir

ne kadar hoş, ne kadar nazik ifadeler değil mi? bir kadının doğurduğu birinden bahsediyoruz. belki başka bir kadınla hayat arkadaşı. belki bir kız çocuğu babası. nasıl bir çocukluk geçirmiş olabilir ki?

yanlış anlaşılmasın kendisi için üzülmüyorum. asla aklımın ucundan geçmez öyle bir şey, acımıyorum da. çünkü kendisine sorsanız çok haklıdır şimdi. kesin çok haklıdır. ellerinde fırsat olduğu için sesini bu kadar çıkardığını ima eder bize. oysa irade güçsüzken de aynı şeyleri söyleyebilmektir. mesele bir zihin, bir ideoloji sorunudur. diye anlatmak gerekir de gerek yok. ona oku deriz o okumaz da şimdi. o zaman boş verelim. benim ve kendisinin tanımadığı bir kadına reva gördükleri hoş değil. başkası için bunu isteyenler de bir ana çocuğu, bir kadın eş, bir kız babası olabilir.

https://odatv.com/bu-kadini-odunla-dovmezseniz-adam-degilsiniz-diyen-akpliye-karsi-kadinlar-ayaga-kalkti-03121803.html

2018 fransa'daki protesto eylemleri

kolibandi
yakıt fiyatlarının artışına karşı kasım ayı ortalarında başlayıp hala devam eden protestolardır.

fransız polisinin uygulamaları gezi direnişi esnasında türk polisinin yaptıklarını aratmamaktadır. ha tabi gezi de halka o şekilde saldıranların ya da saldırı emrini verenlerin fetöcü olduğu sonradan ortaya çıktı tabi.

fransadaki eylem sürecinde geçtiğimiz günlerde türkler de katıldı. yine kamyon kasası vardı. hani türkiye'de de kamyon kasasıyla gezi direnişine gelen tokatlılar vardı ya onlar gibi. ama bu türkler biraz farklı. bizim tokatlılar kazma-kürek ile direnişe destek verirken fransadaki türkler mehter marşı çalmışlar. ver mehteri ifadesini pek bir yanlış anlamışlar bence. ama olsun.

https://odatv.com/ve-turkler-fransadaki-eylemlere-giris-yapti-02121815.html

polis ise dünyanın her yerinde polis. aşağıdaki görüntüler gezi direnişindeki bir insanın değil sarı yeleklilere destek veren bir eylemcinin uğradığı saldırıyı göstermektedir. belki de o nedenle acab diyor bu adamlar.

https://odatv.com/biz-bu-vahseti-bir-yerden-hatirliyoruz-03121842.html

yaşlı

kolibandi
eskiden 65 yaş üzeri insanlar için verilirken artık roma da toplanan Yaşlılık Hastalıkları ve Yaşlılık Bilimi Topluluğu'nun aldığı kararla 75 yaş ve üzeri için geçerli olan ifadedir.

umarım bizimkiler bunu duymaz çünlü 65 yaşdan sonra devletten alınan bir maaş var.

30 kasım 2018 yalova depremi

kolibandi
sabah 05.30 sularında meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremdir.

istanbuldan da hissedilmiştir. bence bu şekilde küçük depremlerin olması yer altındaki enerjinin boşalması bakımından önemli ve güzel bir durum. depremin öncü olması riski bir yana enerji aktarımı düşünüldüğünde bu şekilde kimsenin canının yanmadığı depremlerden başkasını görmeyiz umarım.

son 37 yılın en soğuk gecesi

kolibandi
haberlerde meteoroloji bölümünde genelde son 50 yılın en sıcak ya da en soğuk günü ifadelerine göre daha inandırıcı ve doğru olan ifadedir.

evet dün geceydi. sayısal değer olarak -20 leri bile görmüş olan ben dün gece 4-5 derece gösteren termometre değerine karşı tir tir titredim. 37 yıllık yaşamımda böyle bir soğuk, böyle bir titreme yaşadığımı hatırlamıyorum. vücudum kontrolünü kaybetti, dişlerimin birbirine vurması bir süre sonra beni korkutmaya başladı. kombinin ayarını olabildiğince yükseğe getirsem dahi üşüme ve titremem kesilmedi. şimdi üşümüyorum ama geceden kalan yorgunluk yüzünden halsizlik tüm bedenimi sardı. sanırım hasta oldum. göğsüm ağrıyor sözlük.

tıraş olmak

kolibandi
vücutta gereğinden fazla uzamış olan kılların kesilmesi işlemidir.

erkekler saç tıraşını berberde işin ehline yaptırırlar. sakal tıraşını ise özel bir durum yoksa genelde kendileri evde olurlar. misal ben sadece 1 defa sakal tıraşını berberde yaptırdım. o da damat tıraşıydı.

bir de etek tıraşı var ki genital bölge kıllarının tıraşlanması için kullanılan bir ifadedir. erkekler bu tıraşı kendi başlarına ve genelde banyoda yaparlar. farklı fantezileri olanlar var mı bilmem.

handan aşkın

kolibandi
kadına yönelik şiddetin yaşayan simgelerinden.

2,5 yıl önce anlaşamadığı eşinden boşanmak için dava açmış ve ailesinin yanına taşınmış daha sonra eşyalarını almak üzere abisiyle birlikte eşinin evine gittiğinde tartışma çıkmış, eşi silahla abisini hafif yaralamıştır. handan aşkın ise bu olayda ağır yaralanmış ve bugün belden aşağısı felçli olarak yaşamına devam etmektedir.

geçtiğimiz günlerde tüm dünya da olduğu gibi türkiye'de de kadına yönelik şiddete karşı bir eylem örgütlenmişti. türkiyeli kadınlar dünyadaki hemcinsleri ile birlikte şiddete hayır diyeceklerdi. ancak taksim tünelde kadına şiddete hayır demek için toplanan kadınlara polis müsade etmedi hatta biber gazı ile müdahale ederek şiddet sadece öyle değil böyle de olur dedi.

handan aşkın oradaydı. birgünlük değil hergün adalet istiyorum diyordu. adalet bir gün bugün onu yok edenlere de lazım olacak. adaleti arayanları anlamaya çalışalım.

uskumruköy

kolibandi
istanbul sarıyer'e bağlı köy.

bir dönem yeşilin hakim olduğu söylenen köydür. karadenize yakın oluşundan kaynaklı herhalde bir dönem ağaçlar sararmış her tarafı. geçenlerde yolum düştü gittim. anlatılan yeşilliği aradım ama her taraf bina. villa diyorlar adına ama bence beton yığını. bahçesindeki çiçekler bile biz buraya ait değiliz diyor.

berbere gitmeye zaman bulamamak

kolibandi
çok yoğun olmaktan kaynaklanan ve sonucunda papaz gibi bir kafayla dolaşmaya neden olan durumdur.

saçlarını sürekli ve en az 15 günde bir sıfır numara traş eden kolibandı gibiler için büyük sorundur. berbere gidemedim evet çok yoğunum ve vakit bulamıyorum yarım saat saçları kesmeye. haliyle (az da olan kafada kalan) saçlar biraz uzadı ve artık kaşıntı yapmaya başladı. bu akşam şart oldu berbere gitmek. zaman yaratıp gitmek lazım.

can çakmur

kolibandi
japonya'da düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında birincilik ödülünü alan genç yetenek.

fazıl say'ın kendisi için bulduğu bursu "ben başka bir burs buldum iki burs birden kullanmayım, isterseniz onu başka bir yetenek için kullanın" diyebilecek kadar olgun genç.

özlediğimiz insan davranışı gösteren insan. umut olmuştur yine.
0 /