bilmem ne olmanın 10 altın yolu kitapları

benden yazar olmaz
saçma sapan kitaplar furyası...
kendinde bir eksiklik olduğunu düşünen ve buna çözüm arayan insanların paralarını sömürmek amacıyla yazılır/basılır ve dağıtılırlar. kitabın arka kapak kısmında `artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak` vari sloganlı `prof.dr bilmem ne bilmem nenin yazdığı bu kitap sayesinde artık siz, şundan bundan kurtulacak, şöyle böyle olacak ve hayatınızı değiştireceksiniz` gibi, kapağı inceleyende müthiş bir gaz etkisi yaratacak, `ulen ben bu kitabı okiim de aşayım, züpermen olayım, ortamın amına koyayım` demesini sağlayacak sözler ile o kim olduğu belli olmayan prof.dr un kel ve uyuz bir resmi vardır. ön kapakta ise ampül, yıldırım gibi simgeler kullanılarak yine okuyucunun kanına girilmeye çalışılarak kitap itelenmeye çalışılır. bu tür kitapların bazılarının, ne yazık ki psikolojiyi ele aldıklarını yutturmaya çalışması son derece vahim bir durumdur.
hacarap
Bir başkasının kişisel başarı yolunu kendine rehber alabilecek kadar kişisel yol bulmadan yoksun birilerinin ilgiyle okuduğu kitaplardır.
Mevcut dünya sisteminin alternatif fikirlerden doğabilecek alternatif yönelimleri kabul edemeyecek şekilde dizayn edildiğini düşünürsek çok sistemli bir yaklaşımın, tam kapsamlı insan yönetim şeklinin araçlardır diyebilirim.