nikola tesla

kolibandi
`tesla` olarak bilinen dâhidir.
bir icat kime aittir bilmiyorsanız büyük ihtimalle tesla`nındır` sözü dehasını ve çalışkanlığını göstermektedir. eğer bugün elektriği bu kadar verimli kullanabiliyorsak, cep telefonları, internet vb. tüm teknoloji onun çalışmalarının sonucudur. 7 ocak 1943'te hayatını kaybetmiştir.
bor
Esasen dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını kökünden değiştirebilecek birçok buluşa imza atmasına rağmen adından az bahsedilen Amerikalı mucit.
lock
hakkında sürüyle dedikodu bulunan bilim insanı. Anlamadığım ise bu dedikodular nerden ürüyor, vay efendim topraktan elektrik üretmiş vay efendim hareket eden her şey elektrik üretir, vay efendim sonsuz enerji vardır dünyada vır vırda zır zır... Ulan bunca yıldır dünyadan gelip geçen milyonlar bilim insanı bunlara hiç mi ulaşamadı? Deyu insanın aklında geçiyor.
rakun
bu gün evinizde lambalar yanabiliyorsa, cep telefonu diye bir şey varsa, kablosuz iletişimden yararlanıyorsanız. sizde tesla ya biraz borçlusunuz demektir.
Saygılar abi.
steve jobs
her devirde olduğu gibi yaşadığı zamanda sadece kendisinden daha zengin bir adamdan dolayı parlayamamış belki de gelmiş geçmiş en zeki insandır kendisi. zeki insanı konuşurken 3 ile 8 i toplayan değil de bu dünyada daha önce kimsenin görmediği belki hayallerimizin bile ulaşamayacağı fikirleri ortaya atan insanları öne çıkarmalıyız. en önemlisi hayal etmek farklı düşünmektir. işte en önemli örneği olan bu insanı saygı ve sevgi ile anıyor.
benden yazar olmaz
yugoslav asıllı amerikalı elektrik mühendisi ve buluşçu. birçok yeniliğin bulunmasına öncülük ettiği gibi alternatif akımın kullanılmasında da öncülük yapmıştı. amerika`da doğru akımı kabul ettirmeye çalışan thomas edison`a karşı alternatif akımın savunucusu oldu. bir süre sonra elektrik motorlarında ve santrallerinde tesla`nın sistemi yeğlenince haklılığı anlaşılmış oldu. 1912`de nobel fizik ödülü`nü edison`la paylaşmayı reddeden tesla, buluşlarından çok az para kazanmıştı. alışılmadık davranışları nedeni ile ilginç bir kişilik olarak tanınmıştı.
the chosen one
1912`de kazandığı nobel ödülünü o yıl onunla aynı ödüle ortak gösterilen edison ile paylaşmak istemediği için 40000 dolarlık bu ödülü reddetmiş bilim insanı.
petro
alternatif akımı bulan ünlü sırp bilim adamıdır. sırplar için övünç kaynağıdır. sırp dinarında resimleri bulunmaktadır.