confessions

thebiglebowski

- Yazar -

  1. toplam entry 1002
  2. takipçi 1
  3. puan 13218

kurtuluş savaşı

thebiglebowski
Bir daha asla olmayacak olan savaştır. Olmayacaktan kastım içinde bulunduğumuz çağ koşulları ve bundan sonra gelişecek teknoloji, bozulmakta olan toplumsal yapı gibi etkenlerin etkisiyle benzer bir savaş ortamı ve birliktelik ruhunun oluşamayacak olmasıdır.
Mehmet Akif in dediği gibi, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

Orhaneli

thebiglebowski
Bursa'ya bağlı ufak ve soğuk bir ilçe. Ayrıca rivayete göre Karagöz'ün memleketi olduğu söylenmektedir. İlçe olmasına rağmen küçük bir kasaba meydanını andıran çarşıdan ibarettir. İlçe merkezinin nüfusu 7000 civarıdır.
Ek 1: 'Askerliği nerde yaptın yeğen?' gibi sorulara maruz bırakan amcalara vereceğim cevaptır.
Ek 2: Atarsa 99 sayın sözlük

stalklamak

thebiglebowski
günümüzde sosyal medya tarafından üretilen yeni kelimelerden biri. birinin sosyal medya hesaplarını gizliden gizliye takip etmek anlamındadır. eğer hoşlanılan birisi stalklanıyorsa genelde gerekli bilgiler elde edildikten sonra ortam müsait olursa `yürümek` diye tabir edilen eyleme geçilir.

sokağa tuvaletini yapmak

thebiglebowski
avrupa`da da normal bir durum olmasa bile insanların rahatlıkla yaptığı eylem. paris`te sabah 9 sularında yolda yürürken iki araba arasında bir şey dikkatimi çekti, kafayı çevirip baktığımda bir kadının rahat rahat büyük ihtiyacını giderdiğini gördüm.

green mile

thebiglebowski
John Coffey adındaki mahkumun iki kızı öldürmesi suçuyla hapse atılması ve idama mahkum edilmesini anlatan 1999 yapımı dram filmi. gelmiş geçmiş en iyi filmlerden birisi. düşük bir ihtimal olsa da izlemeyenlerin olma olasılığından dolayı spoiler vermeyelim.

şekerbank

thebiglebowski
borcu istemek için sürekli arayan ancak internet bankacılığı kullanırken telefona şifre göndermeyen banka. sebebi ise sim kart değişikliğinden sonra numara aynı kalsa bile bankaya bilgi vermek gerekiyormuş. saçmalığa bak,i aramaya gelince arıyorsunuz bre kafirler.
0 /