ilber ortaylı

bugie
yarın milyoner yarışmasını sunacak tarihçi. umarım soruyu bilemeyen yarışmacıları azarlamaz, heyecanla bekliyoruz.
uuu beybi
kim milyoner olmak ister yarışmasını kendine has tarzıyla çok başarılı sunan, herkesi hem eğlendiren hem de öğretmeye devam eden tarihçi. keşke birkaç kez daha sunsa ne kadar güzel olurdu. program esnasında ve sonrasında yine "caps" çalışmaları ortalığa dökülse de ilber hocanın kendi söylemlerinin önüne geçememiştir.

- bunu mantığınla mı buldun?
prens paris yatıyor böyle salak salak...

bir de yemek yapmayı bilmeyen ve sebebini bir türlü anlayamadığım bir öz güvenle ben yemek yapmayı bilmem, bir yumurta bile kıramam" diye övünen kızlarımıza da vermiştir cevabı yeniden:
"yemek yapmayı bilmemek kibarlık değildir".
gorgoyth
gerçek kabul edilmeyen gerçekleri ve fark edilmemek için uğraşılan tespitleri dobra dobra söyleyebilen tarihçi profesör. saygı duyulası bilgin.
eski türkiye sözlük
günümüz filozofu. türk tarih profesörü ve hali hazırda topkapı sarayı'nın müdürü. aynı zamanda seyyah. insanlar onun güler yüzünü sevdi ve sayesinde tarihe olan ilgi biraz daha artmaya başladı. kitapçıların çok satanlar listesinde mutlaka bir kitabı bulunur. ayrıca ntv'de de programı vardır. osmanlıca, kırım tatarca, arapça, farsça, almanca, fransızca, italyanca, latince, yunanca, rusça, slovakça, romence, sırpça, hırvatça ve boşnakça bilmektedir.
kolibandi
kültür ve turizm bakanlığı danışmanı olan profesör. akp'nin yaptığı sevindiğim ilk atama. işi bilen insan düzeltir alanını.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol