ırak şam islam devleti

benden yazar olmaz
güncel itibari ile ırak ve suriye'deki en önemli petrol merkezlerini ele geçiren radikal oluşum. lan o değil de birileri ırak'a özgürlük ve demokrasi getiriyordu.
kolibandi
her geçen gün yeni bir katliam haberi karşımıza çıkan terör örgütüdür. geçtiğimiz günlerde öso'lu 3 kişiyi dahi idam eden, kendilerinden olmayan herkesi katleden ama Bülent arınca göre türkiye'ye yönelik bir şey yapmayan örgüttür. zaten basılan konsolosluk, esir alınan işçiler ve bürokratlar bu ülke ile alakasız. işlerinde güçlerinde yalnız olmadıklarını israil'in son suriye saldırısı ile gördük. yakında bizimkilerden biri çıkarda ışid bizim dostumuz, müttefikimiz derse şaşırmamak lazım.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/arinc-isid-turkiyeyi-hedef-almadi-haberi-93867
http://www.mynet.com/haber/dunya/israil-jetleri-suriyeyi-vurdu-1314602-1
benden yazar olmaz
abd'nin ortadoğu'da yarattığı kan, gözyaşı ve özellikle de kaos sayesinde palazlanan vahşet topluluğu. bu nasıl bir tezgahtır ki yine kahraman amerika oluyor hesapta.
benden yazar olmaz
el kaide ile üye kapma konusunda rekabete giren örgüt. uluslararası haber ajanslarına düşen son haberlere göre ışid'in ortadoğu coğrafyasından çıkıp küresel bir örgüt haline gelmeye çalıştığı, bunun için de el kaide`nin yoğun olduğu afganistan ve pakistan coğrafyasına yoğunlaştığı belirtiliyor.
benden yazar olmaz
en sonunda 35 yıl aradan sonra İngiltere ve İran`ın görüşmelerine sebep olmuş tehlike.

--- alıntı ---

ingiltere başbakanı david cameron, iran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya geldi.
New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çerçevesinde yapılan Cameron - Ruhani görüşmesi tarihi nitelikteydi. Görüşme, 1979 iran islam devriminden sonra bir ingiltere başbakanın, iran cumhurbaşkanı ile yaptığı ilk yüz yüze görüşme olma özelliğini taşıdı.

--- alıntı ---

http://www.milliyet.com.tr/ingiltere-ile-iran-arasinda-tarihi/dunya/detay/1945251/default.htm
nesneli riyazi
dünya'daki hiç bir terör örgütünden farklı olmayan örgüt. ne var ki müslümanlar. bu da onları duble terörist ediyor duyarlı toplum nezdinde. işid ırak'a girdiğinde kıyamet koptu, ne de olsa kelle kesiciler gelmişti. ama kimse ırak`taki maliki`nin baskıcı, şii rejiminden, işid konvoyunu coşkuyla karşılayan halktan bahsetmedi. şimdi bir kıyas yapalım. işid'in toplu katliam yaptığına dair, kadınları pazarlarda sattığına dair herhangi bir fotoğrafınız, deliliniz vs. var mı? yok. üç buçuk senedir esed rejiminin kimyasal bombalarıyla, işkenceleriyle öldürülen yüz binlerce insanın fotoğraflarını, videolarını görmemize rağmen hiçbirisi işid'in kelle kestiği bir video kadar sarsmadı toplum vicdanını. evet işid terörist, evet işid alçak ama hiçbirimiz masum değiliz, hiçbiriniz değilsiniz.
reklamyazanadam
2003 ırak işgalinde amerikan ordusuna karşı sokak sokak direnen 3 örgütten birisidir. o zamanki adı ırak islam devleti olan örgüt.

edit: osman pamukoğlu tarafından açıklanan bir bilgiye göre kurucu kadrosu, saddam'ın cumhuriyet muhafızları'ndan oluşan örgüttür. aslında bulundukları yerlerde sosyal hayatı düzenleyen kurallar koymalarından tutun da belediyecilik hizmeti vermeye başlamalarına, sonra efendime söyleyeyim maaş bordrosu oluşturmalarına kadar teknik olarak bir devlettir.
kolibandi
kobani direnişi karşısında (koalisyon güçlerin ışid mevzilerine yaptığı hava saldırılarının belirtmek lazım) yenilgiye uğramış yönlerini değiştirerek bağdat'a doğru harekete geçmiş olan terörist örgüttür.
benden yazar olmaz
bundan 10 yıl sonra amerikan ajanların direktifleri ile kurulup palazlandıkları açıklanırsa kendilerine şaşırılmayacak olan örgüttür.

bu adamların sayesinde abd suriye hava sahasında cirit atabilmekte, anadolu'nun güneyinde kalan alanda etkinlik oluşturabilmektedir. el kaide'yi ve 11 eylül'ü bahane eden abd'nin 2003 yılından bu yana ortadoğu'yu hallaç pamuğuna çevirmesinden sonra bundan şüphelenmek çok mu paranoyakça?
kolibandi
militanlarının uyuşturucu hapları bulunan müslüman terörist örgütü.

http://www.mynet.com/haber/dunya/isidle-ilgili-ilk-kez-ortaya-cikan-sok-gercek-1535290-1
benden yazar olmaz
ırak'ta elde elinde tuttuğu bölgelerden çıkardığı petrolden günlük milyon dolar elde eden örgüt. işi daha da ileri götürmüşler ve profesyonellerle çalışmak istemişler. petrol çıkardığı bölgelerde yaşanan kaza sonucu çok sayıda işçi kaybına uğrayan örgüt işi profesyonellere verme kararı almış ve ceo aramaya başlamış. ceo için ödeyecekleri rakam da yıllık 225 bin dolar.
kolibandi
öldürdüğü Müslüman sayısı israili geçen terör örgütü.
http://www.odatv.com/n.php?n=isid-israilden-fazla-musluman-oldurdu-1311141200
benden yazar olmaz
şaka bir yana Amerika'nın işini kolaylaştıran örgüttür.

Amerika kasten bu örgütün biraz olsun yaşamasına ve nefes almasına izin vermektedir. nasıl mı? dünyada ne kadar radikal varsa hepsi koşa koşa bu örgüte destek vermek için Ortadoğu`ya akın ediyor ve abd radikalleri burada temizliyor.

bu açıdan ışid, abd için üzerine reçel sürülmüş bir sinek çekici gibidir.
kolibandi
rte'nin söylemdeki değişikliği ile ad değiştirmiş olan ve genelkurmay başkanlığınca da ismi değiştirilmiş ve deaş olarak geçmeye başlamıştır.
okaliptusa küsen koala
başlangıçta ırak'ın bağımsızlığı için savaşmak gibi farklı emeller gütse de zamanla amerikan istihbarat elemanlarının devreye girmesi ile amerikan çıkarlarına uygun davranmaya evrilen terör örgütü. abd bu örgütü bahane ederek ortadoğu coğrafyasında sağlam at koşturmuştur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol