necmettin erbakan

benden yazar olmaz
sağcı, solcu, dinci ya da gerici olduğu için değil de amerikancı ve avrupacı olmadığı için 28 şubat`a maruz kalan siyaset adamı. severiz ya da sevmeyiz ayrı meseledir ancak her şeyden önce bu gerçeği idrak etmek türkiye`yi, cia`yi, dış lobileri anlamak demektir. bu gerçek okunmadan türkiye ve dünya siyaseti anlaşılamaz.

şurasını samimiyetle söylüyorum: bu ülkede darbe yapanlar sizin ulusalcı, dinci ya da bilmem neci olduğunuza bakmaz, siz amerikancı mısınız değil misiniz, ona bakarlar. en azından 80 darbesi ile birlikte bu artık böyledir. çünkü türkiye nato üyesi olup kore`ye asker çıkardığından beri kademeli olarak amerikan güdümüne girmiş ve 80 darbesi ile bu durum tescillenmiştir. doğru bakıldığında kral son derece çıplaktır. 60`lardaki ve 70`lerdeki darbelerde ulusalcılıktan söz edilebilir çünkü bahsedilen tarihlerde türkiye yarı bağımsız bir ülkeydi hala.

necmettin erbakan başlığı altında bunların yazılması alakasızdır demeyin, aslında kendisi hakkında ıskalanan en büyük gerçek ve alınması gereken en büyük ders budur.
kismi yuk
Milli görüşün lideri olarak ölen kişidir. Ölümünden sonra çocuklarının çıkardığı miras kavgası ile adı sık sık anılmıştır.
kadivan
Türk siyasetçi, mühendis ve akademisyen. 28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasında Türkiye Başbakanı.
kolibandi
ölümünün 4. yılında çeşitli yerlerde anılan siyasetçi.

Türkiye`ye bıraktığı miras ile bugün bu hallerde olduğumuz aşikardır.
kolibandi
ekonomik mirasını paylaşamayan evlatlarından fatih Erbakan`ın siyasi mirasını talan eden akp ile görüştüğü ve 1 kasım seçimleri nde aday olacağı söylenen kişidir.

naparsın mesele miras meselesi.