confessions

benden yazar olmaz

- Admin -

  1. toplam entry 25738
  2. takipçi 3
  3. puan 301237

6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi

benden yazar olmaz
sabaha karşı meydana gelen ve merkez üssü pazarcık olan 7.7 şiddetindeki depremin ardından aynı gün içerisinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki deprem sonrası kahramanmaraş, hatay, adıyaman, gaziantep, malatya başta olmak üzere 10 ili derinden sarsmış olan deprem felaketidir. 16 şubat tarihi itibari ile resmi rakamlara göre can kaybı 36 bini aşmış, yaralı sayısı ise 108 bini bulmuştur.

objektif bir değerlendirme yapmak gerekirse, öncelikle afetin coğrafi alanı son derece geniştir, bu denli geniş bir coğrafyada işleri yoluna koymak elbette kolay değildir ancak devletin geç reaksiyon gösterdiği, hatta ilk 36 saat içinde yaprağın dahi kımıldamadığı bizzat afetzedeler tarafından dillendirilmiştir. imar barışı başta olmak üzere, deprem yönetmeliği, kaçak yapıların denetimi, ruhsat, "müteahhit - rant - siyaset ilişkileri" gibi konuları konuşmamız gerekirken mevzu "tekbir getirilmeli mi getirilmemeli mi" konusu etrafına kilitlenmiştir. umulur ki unutmayız ve ders alırız ancak maalesef konu o yönlü ilerlememektedir.

ehliyet affı

benden yazar olmaz
1 milyondan fazla şoför tarafından sosyal medyada sürekli olarak dillendirilen af talebidir. ehliyet affı talebi aileleri ile birlikte 5 milyon insanı etkilemektedir. twitter'da #ehliyetaffı etiketinde yeri göğü inletiyorlar. gündem çalışmalarını telegram üzerinden koordine ediyorlar.

ne kadar uzağa gidersen git kendinden kaçamazsın

benden yazar olmaz
sürekli olarak yeni bir yerde daha iyi olacağını, yeni başlangıçların hayatı tümü ile değiştireceğini düşünen kişilere hatırlatılması gereken cümle.

kısmen doğrudur, olanakları daha iyi olan bir yerde yaşamak elbette kişiye ivme atlatır. ancak gittiğin yere kendini dibe vuran taraflarını götürmemiş olman, kendini yenilemen, hatta kendinle de savaşman lazım. yoksa aynı bokun lacivertinden ötesi olmuyor.
0 /
dubai vize izmir masaj izmir masaj salonu