confessions

hacarap

- Moderatör -

  1. toplam entry 1294
  2. takipçi 1
  3. puan 21480

at gözlüğü

hacarap
fikri sabit, yanlışlığı defalarca ve farklı şekillerde ispatlansa bile aldığı karardan vazgeçemeyen kişilerin ortak olarak taktığı düşünülen hayali gözlüktür.
mesela seçimlerde birini seçmiştir ve o kişi çooook yanlış işler yapmaktadır. sen ne kadar o kişiye yapılan yanlışları hataları anlatırsan anlat, durumları tüm detayları ile gösterirsen göster o kişi oy verdiği kişiden vazgeçmez, söylenen her söze karşılık ama....., ama....... demeye başlarsa bence uğraşmayın o kişiyle. eşek sudan gelir ama o kişi gelmez.

çeki düzen vermek

hacarap
duruşu, konuşmayı, tavırları düzeltmek, karşıdakine onun istediği gibi davranacak hale gelmektir.
cumhurbaşkanının karşısında önünü iliklemeye çalışan hakimin (ya da o mevkilerde bir adalet çalışanı) yapmaya çalıştığı da budur.

hafta içi okulda tamirat yapılması

hacarap
yolların yapıldıktan 1 hafta sonra kazılıp kanalizasyon yapılması sonra tekrar yapılması sonra tekrar kazılıp doğalgaz hattı döşenmesi, sonra sonra sonra... gibi olayların sık sık yaşandığı ülkelerde normal karşılanması gereken olaydır.

aşkın gözü kördür

hacarap
mitolojik bir hikayede çalıların arasına saklanan aşkı oradan çıkarmak isteyen nefretin elindeki sopayı çalıların arasında sokması sonucunda sopanın aşkın gözüne denk gelmesi ve aşkın görme yeteneğini kaybetmesi durumunun sonucudur.
yersen tabi.

haber bildirisi

hacarap
türkiye'de kedinin ağaçta kalıp itfaiye geldiğinde aşağı atlamasından öte bir anlamı olmayan ifadedir. çünkü bu kadar muhteşem bir sistemde başka hiç haber yoktur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol