confessions

hacarap

- Moderatör -

  1. toplam entry 1328
  2. takipçi 1
  3. puan 22835

üniversite sınavlarında taban puanın kaldırılması

hacarap
Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamadır.
Sınav süresi 165 dakikaya uzatılmış ve 150 ve 180 olan taban puanlar kalkmıştır.
Geçtiğimiz yıllarda sınavda sıfır çeken onbinler için mi bu uygulamaya geçtik, özel üniversiteler daha çok öğrenci alabilain diye mi yoksa gençlerşn işsizim demesindeki sayının artışını 4 yıl ertelemek için mi bilmiyorum ama bence her ne sebepten yapılırsa yapılsın ülkenin eğitim sisteminin ne kadar acınacak halde olduğunun göstergesidir. Beğenilmeyen eski türkiye de 120 soruya 120 dakika veriliyor, barajlar maksimum değerde tutuluyorken üniversiteye eğitimli olarak başlayan gençler vasıflı olarak çıkıyordu. Şimdi ne olacak üniversitede profesörler ne öğretecek yks den sıfır çekerek gelen öğrencilere. Bu öğrenciler bir şekilde mezun olduktan sonra mühendis olacak, mimar olacak, öğretmen olacak.... Farkında mısınız?

mağazalarda ilk katın kadın reyonu olması

hacarap
Daha çok kazanç sağlamak derdinde olan firma sahiplerinin uyguladığı taktiktir.
Vakti zamanında satış-pazarlama teknikleri üErine katıldığım bir seminerde benzer uygulamaların her alanda olduğunu anlatmışlardı. Mesela alkol reyonunun kasadan görülebilecek bir yerlerde ya da kasaya varmadan önce önünden geçilmesi, traş bıçağı vb. Erkeklerin yoğun kullandığı ürünlerin kasa yakınlarında olması da bir satış taktiğiymiş.

2022 yılının ilk elektrik faturası

hacarap
Aklı başındaki tüm türkiye cumhuriyeti vatandaşları için özel bir yeri olan faturadır. Bir önceki aya göre çok gelişmiş bir seviyede olduğumuzu gösterir.
Şöyle ki:
Aralık 2021 elektrik faturası:246 tl
Ocak 2022 elektrik faturası :473 tl
Ev aynı, eşyalar aynı,...

zam değil zamcık

hacarap
Levent kırca ve oya başar'ın performansları ile yıllarca izlenen olacak o kadar programındaki en akılda kalan kelime oyunlarından biri.
Tüik in yüzde 48 küsür (dikkat yüzde 50 değil) olarak açıkladığı enflasyonlu bu günlerde o günlerşn zamcıklarını da özler oldu bu halk.
0 /
dubai vize izmir masaj izmir masaj salonu