confessions
  1. toplam entry 5268
  2. takipçi 2
  3. puan 95569

trt belgesel

okaliptusa küsen koala
trt'nin açık ara en iyi kanalıdır.

hd formatında olması ayrı bir güzelliktir. aslanlı ceylanlı belgesel furyasından bıkanlar için, daha doğrusu, belgeselin aslanın ceylanı kovalamasından ibaret olmadığını bilen kişiler için bulunmaz nimettir.

koca bir yaz sıkılmadan usanmadan bu televizyon kanalı ile geçirilebilir. türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarına dair harika belgeseller yayınlanmaktadır. umarım bu kaliteyi hep devam ettirirler.

bükreş antlaşması

okaliptusa küsen koala
1806 ile 1802 yılları arasında cereyan eden osmanlı - rus savaşını sona erdiren bir antlaşma olarak adından da belli olduğu üzere bükreş'te imzalanmıştır. zoraki bir antlaşmadır. rusya, diğer avrupa devletleri ile sorunları olduğu için antlaşmaya razı olmuş, osmanlı ise yıllarca süren savaşlardan yorgun düştüğü için antlaşmaya yanaşmıştır. bu koşullarda antlaşma yine de rusya'nın kazanımlarının göze çarptığı bir antlaşmadır.

oyun sokakta güzeldir avm'de değil

okaliptusa küsen koala
modern hayatın çalışan ana babalarına "siz burada fast food'unuzu yerken çocuğunuz da bu plastik topların arasında debelensin" hizmeti sunan avm anlayışına karşı söylenebilecek olan cümlelerden biri.

avm'de kızkaçıran füzesi, tornet, kızak hizmeti de veriyor musunuz? sapan var mı sapan? çelik çomak?...

ankara kedisi

okaliptusa küsen koala
iyi bakıldığında 18 yıla kadar yaşayabilen bir kedi türü. tüyleri uzun ve parlaktır. ilk kez 18. yüzyılda gezginler tarafından avrupa'ya götürülmüştür. adından da anlaşılacağı üzere ana avatanı ankara'dır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol