kompozit döşeme

largopen
dayanıklı bir malzeme olduğu için çokça tercih edilen malzemedir. kompozit kaplama ile dış etkenlere dayanıklı hale gelmektedir. çelik gövde üzerine giydirilen kompozit panellerin uv ışınlarına dayanıklı olması sebebi ile kompozit villa kapıları hem çelik kapı güvenliğini sağlar hem de, dış etkenlere dayanıklı olarak dış mekan kullanıma uygun hale gelmektedir.

mining

largopen
son dönemlerin trend mesleklerinden biri. peki, mining nedir? amaca özel cihazlar ile blockchain üzerinde işlem kaydı yapıp, yeni bloklar keşfetmek amacıyla yapılan işlemlerin geneline mining denilmektedir. mining gönüllülük esasına dayansa bile, blok oluşturma ve yeni blok keşfi için oldukça güzel ödüller vermektedir.

köy hizmetlerinin kapatılması

okaliptusa küsen koala
6 şubat 2023 kahramanmaraş depreminde hata olduğu açığa çıkmış olan meseledir. eskiden köy hizmetleri genel müdürlüğü diye bir kurum vardı türkiye'de. bu kurumun kendine ait vinç, kepçe ve operatörleri vardı. neymiş, masrafmış. kapatıp yetkilerini belediyelere verdiler. belediyeler de bu ihtiyaçlarını özel şirketler yolu ile halletmeye başladı. depremde eksikliği çok fazla hissedildi. keşke olsaydı, bu kadar insan ölmeyebilirdi.
(bkz: köy hizmetleri genel müdürlüğü)

6 şubat 2023 kahramanmaraş depremi

benden yazar olmaz
sabaha karşı meydana gelen ve merkez üssü pazarcık olan 7.7 şiddetindeki depremin ardından aynı gün içerisinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki deprem sonrası kahramanmaraş, hatay, adıyaman, gaziantep, malatya başta olmak üzere 10 ili derinden sarsmış olan deprem felaketidir. 16 şubat tarihi itibari ile resmi rakamlara göre can kaybı 36 bini aşmış, yaralı sayısı ise 108 bini bulmuştur.

objektif bir değerlendirme yapmak gerekirse, öncelikle afetin coğrafi alanı son derece geniştir, bu denli geniş bir coğrafyada işleri yoluna koymak elbette kolay değildir ancak devletin geç reaksiyon gösterdiği, hatta ilk 36 saat içinde yaprağın dahi kımıldamadığı bizzat afetzedeler tarafından dillendirilmiştir. imar barışı başta olmak üzere, deprem yönetmeliği, kaçak yapıların denetimi, ruhsat, "müteahhit - rant - siyaset ilişkileri" gibi konuları konuşmamız gerekirken mevzu "tekbir getirilmeli mi getirilmemeli mi" konusu etrafına kilitlenmiştir. umulur ki unutmayız ve ders alırız ancak maalesef konu o yönlü ilerlememektedir.
dubai vize izmir masaj izmir masaj salonu