budizm

hacarap
benzeri diğer bütün inanış sistemleri gibi insanın mücadelesini iç dünyası veya kendisi ile vermesini öğütleyen bir dindir.
yalnız şöyle bir mesele var. neden insan kendisi ile mücadele içinde olup tüm kabullenişleri gerçekleştirdikten sonra nirvanaya ulaşıyor. bu nirvanaya ulaşma derdinde olan bir zengin neden yok. neden o zenginler rahatlığın ve sefanın nirvanasında gezerken çoğunluğu oluşturan fakirler kendilerini terbiye etmenin derdine düşüyorlar? açlıkla terbiye, acı ile terbiye vb. etkinlikler sonunda neden çoğunluğu bir avuç kişiye karşı harekete geçirmeye değil de "bakın daha beterleri de var" örneklemi ile sessiz kalmaya yönlendiriyor.
bence budizm ve daha onlarcası sistem içinde yerlerini almış toplumsal değişkenlere bağlı olarak farklı insan tiplerinden birini dizginlemek için var edilmeye devam eden görüşlerden biridir.

duygu patlaması

okaliptusa küsen koala
sürekli içine atan kişilerin yaşadıkları patlama. kurban olayım gidin sizi bu hale getiren kim ise ona patlayın, gücünüzün yettiğine değil. iktidar sizi bu hale getirdiyse bunun hıncını eşinizden çocuğunuzdan değil de iktidardan çıkarın. çıkaramıyorsanız da masumların kanına girmeyin zira mertlik bu değil, gücü yeten yetene, hiç değil.

haunebu

hacarap
ismi kendisini gören bir türk kadını tarafından verilmiş gibi duran (bence) uydurma hava araçlarıdır.
tarlada çalışan bir türk kadınının yanındaki küçük oğlu havada tanımlayamadığı bir cisim görür ve annesine seslenir.
+ anaa anaaa bak havada bir şey var
sinema perdesinde bir erkek gördüğünde dahi yüzünü yazması ile kapatan anne aynı tepkiyi vererek
- auuu ne buuuuu
diye bir tepki verir.
tabi alman teknolojisi bu sözleri araç içerisinden duyar ve hemen bir kenara not durumu hitlere anlatır. hitler bu tepkinin doğallığının farkına varır ve yeni araçlarına bu ismi vermeye karar verir. sadece türklere özendiği anlaşılmasın diye biraz değişiklik yapar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol