roma rakamları

eski türkiye sözlük
`romalılar`ın kullandığı yedi karakter (`rakam`) den oluşan sayma sistemidir.

aynı rakamdan en fazla 3 rakam yanyana gelebilir.
sıfır sayısı ve basamak kavramı olmadığından matemetik için pek uygun değildir.

romen rakamları şunlardır (hepsi büyük harf şeklinde kullanılır) :

i : 1
v : 5 (bazen u da kullanılır.)
x : 10
l : 50
c : 100
d : 500
m : 1000

oyun oyna

hayda
internetten oyun oynamak isteyenlerin arama motorlarına yazdığı kelimeler.

Sizi bu dertten kurtarmak için http://www.oyunoyna8.com/ sitesini tavsiye derim.

milletvekili olmak için ilkokul mezunu olma koşulu

benden yazar olmaz
son derece yanlış bir uygulamadır. bu düşüncemi elitistçe değerlendirebilirsiniz yalnız bu koşulun alt sınırı en az üniversite, bilemedin lise olmalıdır. en azından okumuş insanı koyun gibi güdemez parti liderleri. lider neye evet derse ona evet demez, neye hayır derse ona hayır demez. biz de parmak kaldırıp indirmekten başka işlevleri olan vekillere sahip oluruz... şaka değil ki bu. orada kalkan her parmak hepimizin hayatlarını belirliyor. sırf aşiret mensubu ya da geniş bir ekonomik çevresi olduğu için hiçbir şey bilmeyen zır cahil bir adamın oraya gidip hepimizin hayatını belirleyen kişilerden biri olması aslında büyük bir trajedidir.

yavuz çıkarma plajı

benden yazar olmaz
1974 kıbrıs harekatı sırasında türk askerinin karaya çıktığı ilk yer olması ile ünlenen plaj.

bugünlerde kktc hükümeti tarafından otel yapılması amacı ile bir şirkete kiralanmış, girişim tepki ile karşılanmıştır.

gazete

zubamba
``Tarihi Galatasaray Gerçeklerini gazetesi yazar`` sloganıyla facebook`ta kurulmuş ve Türkiye spor kategorisinde ilk 10`a girebilmiş güzel bir oluşum.

Web sitesine buradan gidebilirsiniz > http://www.gsgazete.com

Facebook sayfaları > http://facebook.com/Gsgazetecom

Twitter sayfaları > http://twitter.com/GsGazete

17 aralık

zubamba
Gerçek Bizde ?Hızlı ve Güvenilir Haber Kaynağı? sloganı ile yayın yapan, Samsun Haber, ulusal ve dünya gündemini takip edebileceğiniz haber sitesidir.
Gerçek Bizde http://www.gercekbizde.comadresi üzerinden yayın yapmakta olup link kısaltma servisi olarak http://grck.bz adresini kullanmaktadır.

Güçlü Teknik Altyapı

Gerçek Bizde yeni nesil uyumlu (responsive) web tasarımına sahip olarak Türkiye?de ki en işlevsel kullanıma sahip yazılım ve kodlama altyapısını kullanmaktadır. Mobil cihazların yaygın kullanımı ve çeşitliliği ile artan ekran boyut çeşitliliği zorunlu olarak her ekran ebadında verimli olarak çalışabilen ve ekran çözünürlüğüne uyumlu olarak eş zamanlı değişim gösterebilen internet sayfalarını zorunlu hale getirmiştir. Bu zorunluluğu gören Gerçek Bizde ayrı bir mobil site yapmak yerine uyumlu (responsive) web tasarım uygulamasını tercih etmiştir.

Hızlı ve Güvenilir Haber Kaynağı

Gerçek Bizde, saha muhabirleri ile Samsun Haberlerini takibin yanında haber ajanslarına resmi üyelikler ile birlikte ülke gündemi ve dünya gündemini de takip etmekte ve takipçilerine güvenilir haber ilkesi ile hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır.
Samsun Yerel Gazeteler ve Ulusal Gazeteler
Gerçek Bizde, her gün ulusal ve samsun yerelinde yayın yapan günlük gazetelerin kapak sayfalarını yüksek çözünürlükte yayınlamaktadır.

Güçlü Yazar Kadrosu

Gündemi takip eden ve günlük köşe yazıları ile gündemi yorumlayan deneyimli ve tanınmış köşe yazarları ile Gerçek Bizde Samsun Haber dünyasının yanında ülke ve dünya gündemi ni de takipçilerine haber yorum olarak ulaştırmaktadır.

Güçlü RSS Yapısı

Yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan web sayfası bildirimcisi RSS 2.0 dosya biçimi ile farklı platformlar aracılığı ile haberleri takip etmek isteyen kullanıcılara esnek çözümler sunmaktadır. Güçlü RSS servisi ile Gerçek Bizde, güncellenen tüm verilerin .rss olarak çıktılarını eş zamanlı olarak sunmaktadır.

Samsun?a Özel Bölümler

Samsun Haber, Samsun Haberler Samsun Son Dakika, Samsunspor, Samsun Hava Durumu, Samsun Trafik Durumu ve Samsun Yol durumu gibi güncel bilgileri de eş zamanlı olarak servis eden Gerçek Bizde, Samsun Basın dünyasına yeni bir tarz getirmiştir.
Gerçek Bizde, Samsun Web Tasarım ofisi olan KA Bilişim Teknolojileri tarafından programlama ve alt yapısı hazırlanmış olup Samsun Web Designtarafından grafik ve arayüz tasarımları hazırlanmıştır.

http://www.gercekbizde.com

yemek

hayda
hayatta kalmak için yenmesi gereken besinlere verilen isim.

Ev yemek tariflerini bulabileceğiniz tryemek.net sizlere en güncel http://tryemek.net/ i sizlere sunuyor. Hem ev yemekleri hemde ünlü aşçıların da yemek tariflerini bünyesinde bulunduran tryemek sizlere kesintisiz bir hizmet sunmak için sürekli çalışmaktadır.Tryemek de trt nin meşhur dizisi olan http://tryemek.net/kategori/trt1-ana-ocagi-tarifleri/ yemek tariflerini de bulabilirsiniz. En güncel yemek tarifleri için sitemize davetlisiniz.

türkiye`de çocuk istismarı

kolibandi
evlerde sokakta , okulda, yurtta, vakıfta her yerde, abi, baba, dayı, öğretmen, arkadaş ... hemen her kesimden kişilerin gerçekleştirdiği ve hep sessiz kalınan istismarlardır.

ülkenin içine düştüğü rezilliğin göstergesidir.

sessiz kalmak tacize tecavüze ortak olmaktır.

artık dünyanın bildiğidir.

(gbkz: #StopChildRapeInTurkey)