hiperaktif çocuklar

kolibandi
oldukça hareketli, zapt edilmesi zor çocuklardır.

bu tip çocuklar genelde şımarık oldukları gerekçesiyle çevrelerindeki büyükler tarafından sevilmezler. ancak bu durumun çözümlerinin olduğunun bilinmesi gerekli yerlerden alınabilecek destekle çözülebileceğinin bilinmesi gereklidir.

karnak tapınağı

benden yazar olmaz
yapımı 2000 yıldan fazla sürmüş olan ve Mısır`da bulunan tapınak.

dünyada bulunan en büyük antik alandır. Mısır`ın eski dönemleri ve mitolojisi üzerine benzersiz izler taşımaktadır. Luksor yakınlarında bulunmaktadır.

elektrik kesintisi

dean534
Elektriklerin kesilmesine denir.
son zamanlarda olan durumdur.
daha dün gitti geldi elektrik kesintisi sorgula yapacağım bir yer ararken http://cokko.net/ diye bir site ile karşılaştım sitede yok yok olduğu gördüm biraz inceleme fırsatı buldum . bir yerden bir yere nasıl gidilir , telefon numarası , online izleme gibi birçok konu var. aklınıza gelebilecek kolaylıkları sağlamış düşünülmüş bir adres tavsiye ederim.

çağrışım

benden yazar olmaz
genel olarak, iki ya da daha fazla öğe arasındaki işlevsel bağıntıya; bilişteki öğelerin ya da bileşenlerin, iradenin aracılığı olmadan ya da iradenin karşı koyuşuna rağmen, birbirilerine bağlanmalarına ya da birbirilerine birleştirilmeleri ile ilgili psikolojik fenomen.

tbmm insan haklarını inceleme komisyonu

kolibandi
an itibari ile (gbkz: mustafa yeneroğlu)`nun başkanlığını yaptığı komisyondur.

insan hakları konusunda çok acayip çalışmaları olduğunu görmemiz için başkanının sözlerine dikkat kesilmemiz yeterlidir.

yeneroğlu : (gbkz: rte`nin düşünce özgürlüğü ve demokratikleşme çabası) hakkında beyanda bulunmuştur.

tempra

fafnir
dijital göstergeleri sayesinde, sadece filmlerde gördüğümüz kara şimşek`in ertesi gün (gbkz: ulan bu türkiyede satılıyor) şeklinde anılan modeli.