hocanın öğrencinin peşinden koşması

benden yazar olmaz
öğrencilerden umudu kesen ders hocasının, son bir gayretle, derse katılım oranını arttırabilmek için öğrencilerin peşinden koşması durumudur.

internet üzerinden gelen bir mesajla...

`merhaba arkadaşlar, derse katılmayan arkadaşlar için ilk ödev konusu şöyle; piktogramın ne olduğunu ve hangi amaçlarla kullanıldığını örneklerle açıklayan en fazla 1 sayfada açıklayın. 24 temmuz akşamına kadar ödevlerinizi bekliyorum.`

benden yazar olmaz

kimyager
mütevazi bir yazar ve yönetici. geçenlerde bir konudan konuşurken kendisine ´´abi ne de olsa buraların ağası sensin´´ denilmiş fakat cevap olarak ´´ağa olursam ilk iş ağalığı kaldırmak olacak´´ alınmıştır.

ankara kalesi

benden yazar olmaz
Ankara`nın ortasında bulunan tepede uzanan kale. hititler veya m.ö. 8. yüzyılda frigya kralı midas tarafından şehir ile bir arada yaptırıldığı sanılmaktadır. bugünkü kalenin temeli ise m.ö. 278 yılında Avrupa`dan gelen keltler atmışlardır. 211-217 yılları arasında roma imparatoru caracalla tarafından onartılmıştır. 668 yılında dış kaleyi doğu roma imparatoru ikinci Konstantin yaptırmıştır. 740 yılında izoryalı üçüncü leon kaleyi onartmıştır. kale arap orduları tarafından yakıldıktan sonra tekrar onarım görmüştür. 1073 yılında Selçukluların, 1101 yılında ise reimond komutasındaki haçlı ordularının eline geçmiştir. sonradan 1227 yılında yeniden Selçukluların eline geçen kaleyi Selçuklu hükümdarı birinci alaaddin Keykubat yeniden onartmıştır.

baigong boruları

benden yazar olmaz
2007 yılında çin'de meydana gelen bir deprem sonucu ortaya çıkan 150 bin yaşındaki borular; eski bir gelişmiş uygarlığın kanıtı.

Boruların bileşimindeki maddelerin %8'i tanımlanamıyor ve dahası radyoaktif oldukları ortaya çıktı. Bölgede bilinen ilk insan yerleşimi ise günümüzden 30 bin yıl önce.

24 mayıs 2015 hdp bağcılar mitingi

kolibandi
günler öncesinden bağcılarda hdp`lilerin çalışmalarını yürüttüğü günü geldiğinde mitinge gidenlerin sloganlarla, bayraklarla, marşlarla eylem alanına yürüdüğü mitingtir.

aynı şekilde miting sonrasında döndüğü ve geliş güzergahlarında aynı şeyi yaptığı mitingtir.

normalde mitingler partilerin kendilerini kitlelere duyurmak için kullandıkları bir yöntem iken hdp de bu olay tersine olmuştur.

lafı uzatmadan söyleyelim ki hdp o kitlelerin geçtiği yerlerden en az 1000-2000 oy kaybetmiştir.

hdp`nin tepede siyaseti insanlarının tabanına acilen bir çare bulması gerekmektedir.

kuveyt türk

kismetse muhendis
1989 yılında özel finans kurumu statüsünde kurulmuştur. özel finans kurumlarının faaliyetleri, 1999 yılında bankacılık kanunu kapsamına girinceye kadar geçen süreçte bir yanda bakanlar kurulu kararı, diğer yanda merkez bankası ve hazine müsteşarlığının tebliğleri ile yürütülmüştür. 1999 yılı aralık ayından itibaren diğer özel finans kurumları gibi kuveyt türk de 4389 sayılı bankacılık kanunu`na tâbi hale gelmiştir. mayıs 2006`da ünvanı, kuveyt türk katılım bankası a.ş. olarak değişmiştir.http://bankakredinotu.net/kuveyt-turk-internet-subesi-nasil-kullanilir-1993

metin olmalısın

benden yazar olmaz
üzücü bir haber alan insana dayanıklı ve sabırlı olması için verilen tavsiye.

şöyle de olabilir:

- metin olmalısın
- hayır metanet
- metanetli olmalısın
- hayır mutlu
- mutlu olmalısın
- metin değilim ulan pezevengin evladı!

gambiya

eski türkiye sözlük
gambiya cumhuriyeti, batı afrika'da bir ülkedir. afrika'nın en küçük ülkesidir; tamamıyla senegal ve kısa bir atlas okyanusu kıyısı ile çevrelenmiştir. gambia nehri ülkenin ortasından geçip atlas okyanusu'na dökülür.

tenekede tavuk

okaliptusa küsen koala
son yıllarda yurdum insanını saran furya. her yerde videoları paylaşılıyor, her yerde farklı tarihleri yazılıp çiziliyor. türlü aparatları bile satılıyor internette.

sanırım en iyi tarifi bu:
https://www.hurriyet.com.tr/lezizz/tavuk-sote-tarifi-41454186

atakum anadolu tarım meslek lisesi

kolibandi
önce idare mahkemesinin ardından danıştay'ın kararı ile yeri protokol cami yapılması işi durdurulmuş okul olarak faaliyetine devam edeceği kararı verilen okuldur. ancak mahkeme kararı beklemeden okul boşaltılmıştır. bundan sonra mahkeme kararları dinlenir mi? bundan önce ne kadar dinledilerse o kadar dinlerler.
(bkz: protokol cami)
dubai vize izmir masaj izmir masaj salonu