varg vikernes

eski türkiye sözlük
muhteşem ciğerlere sahip kişilik black metali herkesden biraz farklı fakat herkesten daha iyi yapan eleman. bir çok grupta enstruman çalmıştır. uruk-hai ilk kurduğu gruptur. daha sonra ismini burzum olarak değiştirmiştir. kendisi hristiyanlık dinini reddetmiş ve kendi milletinin önceki dini olaran paganizmi seçmiştir. bu noktada diğer black metal gruplarından farklıdır. genel olarak black metal grupları satanisttir. mayhem adlı grupta bir süre çaldıktan sonra bazı sorunlar olduğunu iddaa ederek grup üyesi `euronymous``u öldürmüş ve 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. hapishaneden bile müzik yapabilen yegane kişiliktir. her ne kadar akıllandığını söylese de bunun yalan olduğunu hapishaneden kaçıp neredeyse bir cephanelikle yakalanmasıyla anlaşılmıştır. hayat görüşüne şahsen gülerim geçerim ancak müziklerinin ve müzikal kalitesinin ne kadar yüksek olduğu kabul görmüştür.

validebağ korusu

kolibandi
üsküdar belediyesinin sabah saat 5:00 de iş makinelerini diktiği ve yok etmek istediği korudur.

bölge halkı ellerindeki bu yeşil araziyi kaybetmemek için nöbete başlamışlardır.

http://www.odatv.com/n.php?n=validebag-korusuna-is-makinesi-girdi-2110141200

31 mart 2015 türkiye elektrik kesintisi

kolibandi
nükleer santral reklamı yapan ülkenin elektriğinin kesilmesi sorunsalını yaratan kesintidir.

diyelim ki o santral kurulu ve çalışıyor olsaydı ne olurdu?

aralardan birilerinin o zaman elektrik kesilmezdi diyenler olacaktır elbet ama öyle göründüğü olmayacaktır kazın ayağı.

(gbkz: fukuşima felaketi)nin nedeni hakkındaki bilgisi `tsunami oldu santral yıkıldı` kadar olan bir halkın, başbakanı mutfak tüpü ile nükleer santrali kıyaslayan bir halkın konuya dair çok detaylı fikir üretememesi üretenleri de dinlememesi normaldir.

Japonya`daki büyük depremin ardından oluşan tsunami sonucu fukuşima santralinin elektriği kesilmiş kesilen elektrik sonucu santral çekirdeğinin soğutma ünitesi çalışmamış ve erime başlamıştır. ardından bildiğimiz felaket.

31 mart 2015 türkiye elektrik kesintisi yaşanmıştır ve daha kimse bunun nedenini tam olarak açıklamamaktadır. tv lerde akkuyu nükleer santralinin reklamları dönmektedir.