haktan akdoğan

benden yazar olmaz
yaklaşık 25 yıldır ilk başta star (interstar'dı o zaman) tv'de bi ufo programıyla biz 90'lar gençliğinin beyninin ırzına geçtiği yetmemiş gibi hala daha ufo mufo saçmalamaya devam eden adam.

o zamanlar, gençliğin verdiği gazla elime ışıldak alıp geceleri aklımca uzaya sinyaller gönderdiğimi bilirim bi uzayoğlusu gelip beni bulsun diye. hadi ben kıyısından köşesinden ıdısından dıdısından bulaştım bu işe ve baktım öss yaklaşıo diyerek kendimi kurtardım da 20 - 30 yıldır bu adam tek dünya dışı varlık görmüş mü bir sonraki çıktığı programda da onu anlatsın. mesela ben çok merak ediyorum andromeda galaksisindekiler rakı falan içio mu diye...

bana göre, """20 30 yıldır ekmek kapısı uzay olan bir adam""" ya dış güçler tarafından destekleniyordur ya da babadan dededen aşırı zengindir ve kendine takılmak için böyle bir fantazi uydurmuştur boşluktan. benim, çalışmaktı, geçinmekti derken bu skindirik işe ayıracak 20 30 senem yok açıkçası.

hem ne malum a.k belki de uzaylılar aramızda görünmez bir şekilde ya da başka frekanslarda dolaşıyorlar ille de bacası ayağı olan bi uçan daire olmak zorunda mı buna inananların beynini skiim ben. diyelim ki çok uzak gezegenlerde biri ufo benzeri bir cisim keşfetti ve onunla yapıyor uzak seyahatlerini eyvallah peki ondan çok daha uzak başka galaksidekilerde mi benzer süreçten geçip benzer şeyler icat ediyorlar, bir diğerinin tamamen başka bir teknolojik gelişimi olması ve başka şeyler icat etmesi lazım buna inanmak cidden aptallık.

not: dünya dışı varlıklara inanıyor olmam, bir ışık yılının 9.6 milyar km olduğunu bilmem bu saçmalıklara prim vermemi meşru kılmaz.

erkeklerin meme ucunun olması

benden yazar olmaz
Pek çok insanın aklını kurcalayan mevzu.

Öyle ya, erkek emzirmediği halde neden meme ucu olan bir canlıdır? Bilim bu sorunun cevabını anne karnında geçirdiğimiz süre ile açıklıyor.

Lan Tattersall bu meseleyi, "Temelde erkekler ve kadınlar aynı genetik plana sahiptirler. Ancak ergenlik ile birlikte bu iki cinsiyetin üyeleri farklı yönlerde gelişmeye başlarlar" şeklinde açıklıyor.

psycho

kolibandi
Alfred Hitchcock filmleri arasında yer alan filmdir.

Türkçeye sapık olarak çevrilmiştir.
konu :

--- alıntı ---

Marion Crane (Janet Leigh), Arizona`da bir emlak ofisinde çalışmaktadır.Sevgilisi Sam (John Gavin) ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır.Bir cuma günü, patronu Marion`a bankaya para yatırması için 40 bin dolar verir.Marion, bu parayla Sam`le hayal ettikleri hayatı kurabileceklerine karar verir ve parayı çalarak Sam`le buluşmaya gider. Yolda Bates Motel`de konaklamak zorunda kalır.Moteli işleten Norman Bates ( Anthony Perkins), annesiyle saplantısı olan genç bir adamdır.Beraber akşam yemeği yerler ve Marion odasına çekilir ve yatmadan önce duş almaya karar verir.Sinema tarihinde adından ünlü `duş sahnesiyle` söz ettiren, türünün en önemli örneklerinden Sapık, Alfred Hitchcock`un başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

--- alıntı ---

marmara denizi'nde 2 metrelik tusunami olması

kolibandi
deprem gündemini sıcak tutma açısından önemli bir araştırma olmakla birlikte deprem toplanma alanlarının istanbullunun elinden alınmasına engel olmak adına hiçbir faydası olmayan haberdir.

tsunaminin 2metre olması değil ki önemli olan depremden kurtulmak için insnalar nereye gidecek bunu söylemeli. tsunami olasılığı yüzde 10 muş peki depremde bir yere kaçamayan insanların hayatta kalma olasılığı nedir?
dubai vize izmir masaj izmir masaj salonu