oğlum bak git

okaliptusa küsen koala
kamil çetin'in yönetmeni olduğu 2012 yılı yapımı türk komedi filmi.

yine 2012 yılında kocaeli'de yaşanmış olan ve internette viral olan olayın meşhur repliği. elindeki kemer ile belediye temizlik işçisine saldıran gencin dayak yemeden önce duyduğu replik.

ellen sturgis hooper

okaliptusa küsen koala
1812 ile 1848 yılları arasında yaşamış olan amerikan kadın şair. zengin ve düzensiz bir ailenin kızı oluşu onu içine kapanık ve şaiir ruhlu biri yaptı. şiirleri halen basılmaktadır. henüz 36 yaşında iken akciğer rahatsızlığından dolayı öldü.

dünyanın en mutlu insanı

okaliptusa küsen koala
az ile yetinmeyi bilen, uçuk kaçık hayaller kurup hayallerdeki dünyanın eksikliklerini sorun etmeyen, nefes aldığının ve nefes almanın güzel şey olduğunun farkında olan, minimalist ve elindekilerin değerini bilen kişidir. aksi haldeki kişilerin psikiyatristten psikiyatriste dolanıp çare bulamadığını izlemekle geçti ömür.

ben uyuyorum sen de uyu

okaliptusa küsen koala
sevgililerarası spor karşılaşmalarının en bilindik, en tanıdık cümlelerinden biri. ucu açık bir cümledir. sevgilinin uykusuz kalmaması için kıyamadığından söyleyeni olduğu gibi kıskançlıktan ötürü rahat dursun diye söyleyeni de yok değildir.

snickers

okaliptusa küsen koala
tüm dünya çapında yılda milyarlarca dolar elde eden bir -çikolata desen değil- ürün. az önce internetten edinilen bilgiye göre 1930 yılından bu yana satışı yapılmaktaymış. ülkemiz ekonomisinin durumu iç açıcı olmadığından fiyatı sürekli olarak cep yakmakta ve eskisi kadar tüketilememektedir.

mesaj kaygısı

okaliptusa küsen koala
içinde yaşadığımız dönemin sosyolojik vebası. herkes bir şeyler anlatma derdinde ama kimse dinlemeyi seçmiyor. herkes öğretmekten haz ediyor ama ne tuhaftır ki hiçkimse hiçbir şey öğrenmeye tenezzül etmiyor. sahibini psikolojik rahatsızlık noktasına vardıran kaygıdır kısaca.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol