confessions

hacarap

Yönetici  · 25 Ekim 2018 Perşembe

  1. toplam anlam 406
  2. takipçi 1
  3. puan 773

kimse benimle konuşmaz diye covid 19 olduğunu gizleyen insan

hacarap
Biyolojik özellikleri gereği insan diye tanımlanan yaratıktır.
Eğer gerçekten insan ise kesinlikle cinayete teşebbüsten hem de seri katil olarak yargılanması gereken kişidir.

Geçtiğimiz hafta sağlık ekiplerinin ilaç getirdiği esnada komşuları ile sokakta çay içen bir corona hastasıyla karşılaşmaları sonucunda ortaya çıkan gerçek. Kadın "komşular benimle konuşmaz diye hasta olduğumu gizledim" diye bir savunma vermiş. Sonuç ne mi? Onunla oturan iki kafın ve onların ailesinde de hastalık pozitif çıktı ve tümü karantinaya alındı. Sağlık ekipleri o kadını dışarıda görmeden önce kim bilir kaç kişi o hasta kadın ile temas etti bilmiyoruz. Ama bildiğim bie şey var ki o kadın suçludur. Hem de çok suçlu.

bilmem ne olmanın 10 altın yolu kitapları

hacarap
Bir başkasının kişisel başarı yolunu kendine rehber alabilecek kadar kişisel yol bulmadan yoksun birilerinin ilgiyle okuduğu kitaplardır.
Mevcut dünya sisteminin alternatif fikirlerden doğabilecek alternatif yönelimleri kabul edemeyecek şekilde dizayn edildiğini düşünürsek çok sistemli bir yaklaşımın, tam kapsamlı insan yönetim şeklinin araçlardır diyebilirim.

arap sevici gürcü

hacarap
Bir abd li hristiyanın ışid saflarında savaşması kadar absürd ama bir o kadar gerçek olan kişidir.
Geçtiğimiz günlerde otobüste denk geldim böyle birine. Yanındaki adama anlatıyor Artvin taraflarından ışık ve gürcüymüş, orada akrabaları da varmış. Her fırsatta onlara gidip aralarla çalışmanın kendisini nasıl ihya ettiğini hem maddi hem de manevi anlamda doyurma uğradığını anlatıyordu.
Gülümsetti beni. Tıpkı eski günlerdeki gibi.

kültürel emperyalizm

hacarap
Savaş, ekonomik yaptırım vb. Yöntemlerle yok edilemeyen ulusların bağlılığını sağlayan kültürel yapılarını bozmak amacıyla özellikle güçlü devletlerin uyguladığı uzun vadeli stratejidir.

Tanım olarak bu şekilde düşünülse de bazen tersi de gerçekleşmektedir. Mesela Arap Kültürünün Türk kültürüne etkisi de bana göre bir emperyalizmdir. O kültür bizimkine benziyordu o nedenle halk yadırgamafan kabul etti iddiaları ise bana göre gğlünçtür. Kadın erkek ata binen, Savaşan bir milletten kadını çarşafa sokan bir millete evriliyoruz. Dil, folklor, giyim kuşam... Bunlara hiç girmiyorum bile. Bu bir kültür emperyalizmi değil de nedir?

efsane cuma

hacarap
Alışveriş çılgınlığının son dönemdeki pik noktasıdır.
Hatır alt yapı yoksa neden böyle bir olaya girişiliyor ki. Kasım ayının sonlarına doğru (ki maalesef bu süreç o süreçmiş) bir ürün aldım. Neymiş efenim efsane cumadan kaynaklı kargo lar yoğunmuş. Ürünüm taaaa ocak ortasında geldi. Ya acil ihtiyacım olsaydı?

Bir de cuma mübarektir kara olmaz., bu bir cumayı kötüleme kampanyasıdır diyenler var ki onlar çok farklı onlar.

yenikapı miting alanında toplanan arabalar

hacarap
ibb başkanı İmamoğlu'nun vaad ettiği üzere Belediye'nin israf düzeninin bir parçası olarak gereksiz yere kiraladığı ve yandaşlarına tahsis ettiği arabalardır. İmamoğlu bu arabaları bulup nasıl bir israf olduğunu Yenikapı'da halkın önüne koyacağız demişti.

koydu.

eğer o arabaların kiraları senelik olarak ödendiyse 4 ay orada yatacak mı? bence halk yararına bir işte kullanılmak üzere çalıştırılmalı.

yenikapı sahil miting alanı

hacarap
an itibarı ile bir dünya araçla dolu olan alandır.

arabalar miting için toplanmamışlar elbet. bir ifşa için toplanmışlar. ibb başkanı İmamoğlu geçtiğimiz dönemlerde belediyenin gereksiz yere fazladan kiraladığı arabaları sergiliyormuş.

eğer o arabaların kiraları senelik olarak ödendiyse 4 ay orada yatacak mı? bence halk yararına bir işte kullanılmak üzere çalıştırılmalı.

yenikapı

hacarap
hikaye'ye göre adını bir bektaşi'den alan yer.

vakti zamanında her şeyi bilen bir Bektaşi varmış. padişah bu bektaşinin namını duymuş üsküdarda bu Bektaşiyi yanına getirtmiş, sohbet etmiş, konuşmuş.

bektaşinin bilgisi ve sohbetini sevmiş. ayrılmadan önce;
p: söyle bakalım Bektaşi ben şimdi saraya gidiyorum, söyle bakalım ben saraya Edirnekapı'dan mı gireceğim, yoksa Topkapı'dan mı?

diye sormuş. Bektaşi bu soruya cevap vermemiş ancak padişahın eline bir kağıt tutuşturmuş. "saraya gidince okursunuz" demiş. padişah yola koyulmuş. kağıtta bektaşinin verdiği cevap olduğunu biliyormuş, onun şansını en aza indirmek için hemen bir emir çıkartmış saraya giriş için yeni bir kapı açmalarını istemiş.

saraya gidince bektaşinin iki seçenekten birini seçeceğini düşünerek kağıdı açmış. kağıtta "saraya yenikapıdan gireceksiniz padişahım" yazıyormuş.

turhan çömez

hacarap
balıkesir Bandırma'da doğan doktor.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezunu. eski adıyla Vakıf Gureba Hastanesi'nde görev yaparken yolu Tayyip Erdoğan'la kesişti. daha sonra rte'nin en yakınlarından biri oldu. AKP'nin kuruluşunda yer aldı. rte'nin özel kalem müdürlüğü ve danışmanlığı görevlerini üstlendi. 2002 seçimlerinde Balıkesir'den milletvekili seçildi. 2007'ye kadar parti içerisindeki bütün olumsuzluklara müdahale etti. Partinin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını düşünüyordu. 2007'de teklif edilmesine rağmen yeniden milletvekili adayı olmayıp 2008'in Nisan ayında AKP'den istifa etti. 2008 temmuz ayında adı Ergenekon davasına adı eklendi. Hakkında yakalama kararı çıkarıldığında İngiltere'de dil eğitimi alıyordu. Türkiye'deki evi basıldı, arama yapıldı. o dönemde Türkiye'ye gelmedi. Temmuz ayında Ergenekon kumpasından beraat etti. 30 Ağustos'ta Türkiye'ye döndü.

kızıldere

hacarap
adı Ataköy olarak değiştirilmiş belde, ya da belediye.

yazılanların düşündürdüğü gibi küçük bir köy değildir. yolları bakımlı, temiz bir yer. birbirine yakın ve nispeten yeni sayılan camiler de dikkat çekiyor. sık ve çok olmasa da çarşaflı kadınlar, sarıklı sakallı erkekler yürüyüşe çıkmış.

oraya kadar gitmişken mahir çayan ve yoldaşlarının katledildiği evi görmeden dönmek olmaz. bakkala sordum evi. o ana kadar güler yüzlü 30 lu yaşlarında olan bakkalın suratı değişiyor. asık suratlı biri olup çıkıyor. "şurda 1 km çıkın sağda" diyor. 1 km çıktık evet kızıldereye gelmiştik. bir evin duvarında kocaman ve büyük harflerle "Kızıldere" yazıyor. bulamadık evi. bir kadın gördüm ve sordum. "merhaba mahir'lerin evi buralarda mı?" buyrun dedi kadın önümüzden yürüdü bize evi gösterdi. evde yaşayan varmış. o zamanlar ki sahibinin torunları oturuyormuş. normalde kapıyı çalıp sohbet ederdim ama ne diyecektim ki evde oturanlarla....

ev tadilattan geçmemiş, kurşun izleri hala duruyor deniliyordu ki benim gördüğüm ev baya baya tadilattan geçmiş. yapılmış. çatısında güneş enerjisi falan var. yani öyle harabe, delik deşik bir evle karşılaşmazsınız.

katliam evinin olduğu bölgedeki insan profili ile merkezdeki profilin bu kadar farklı olması aslında pek şaşılacak bir şey değil. bakkalın kızgın tavrı da öyle. bize evi gösteren kadının tavrı da. evden çıktığımızda şehre doğru genel bir baktım. benim fotoğraflarda gördüğüm yer değil. gelişmiş bir şehir. çok ilgilenilmiş bir şehir. bir belde, bir belediye.

halkı da dönüşmeye başlamış bir yer.

milliyet gazetesi

hacarap
acınacak hale gelmiş olan gazetedir.

benzin ve motorine gelen zamma zam diyemeyecek kadar. bence o haberi hepten geçselerdi daha iyi olurdu. hep böyle kuşlar çiçekler falan.

https://odatv.com/koca-milliyet-ne-hale-geldi-26081955.html

melik duyar

hacarap
hafıza konusunda türkiye de bir kuşağın aklına gelen ilk isim.

çocukken kendisini uzaylı sanan tek kişi herhalde ben değilim. müthiş bir zekaya sahip kişi. hafıza teknikleri ile alakalı eğitimler veriyor, setler satıyordu.

şimdilerde ankarada benzer konuda bir kuruluşun sahibiymiş.

dilek tunca

hacarap
bir çok sağlık kuruluşunda insanlara sus işareti yapan hemşiredir.

aslında kendisi hemşire değil fotomodelmiş. düşününce yapılan hareket mantıklı. her neyse. şimdilerde izmir'de yaşadığı söylenen dilek hanım insanlığa hastalığı hatırlatsa da bir dönemin en unutulmaz siluetlerinden biridir.
0 /