confessions

kolibandi

Yönetici  · 19 Temmuz 2013 Cuma

  1. toplam anlam 26594
  2. takipçi 5
  3. puan 31418

işgücü artığı

kolibandi
Ataması yapılmayan öğretmenler, sağlıkçılar, iibf mezunları vb. Bir kenarda dururken bir tanıdık vasıtasıyla iş yerlerinde çalışan beceriksizler için de kullanılması gereken kavram.
Biyolog istihdam edilmesi gereken yerde torna tesfiye teknikeri varsa o tesfiyeci orada iş gücü aetığı değil de nedir?
Neyse ki bizde böyle bir durum yok da içimiz rahat.

uzay

kolibandi
Sayılabilir sonsuzluktan ulaşılabilir karanlığa, sır küpünden gizemli bilgi zerrelerine kadar evrenimizi tanımlayacak en öz ifade.

Adı gibi sonsuz büyüklükte olması temennisi ile oğlumun adı.
Hoş geldin uzay.

safir tuz

kolibandi
Saifr tuz, safir tuz, safir tuz, safir tuz........ Diye birpliğin defalarca tekrar edildiği bir reklama sahip olan tuz markası.
Tabi bu reklam seksenlerin sonlarına doğruydu. Trk kanallı dönemlerdi. Ziraat bankası reklamını çok severdik o vakitler ama bilirdik ki ziraattan sonra safir tuz reklamı gelirdi. Hiç unutmam sofradayfık amcam kaşık fırlatmıştı televizyona. Neyseki tutturamamıştı. Şimdi düşünüyorum da bir şey olur diye bilerek tutturmamıştır televizyonu herhalde.

sözlü iletişim

kolibandi
Tüm canlıların iletişim yoludur.

Sadece insanlar değil kediler miyavlayarak, inekler mööö leyerek anlaşıyor. Hatta bence bitkilerin de çıkardığı sesler var, yaprak açılırken bir başka çiçeğe ben hazırım tarzında bir bilgi veriyor bence.

metin feyzioğlu

kolibandi
Nerden nereye sorusunun nerdeeeeeen nereye şeklini halidir.

Türkiye'nin barolarının başkan seçtiği sonra o baroların başkanları dayak yerken Anıtkabir e giderek ne yaptığı anlaşılamayan kişi.

Çok enteresan bir değişim öyküsünün ete kemiğe bürünmüş hali.

karne hediyesi

kolibandi
Covid 19 nedeni ile 2. Yarıyılda ara verilen ve sınıfta kalmanın olmayacağının açıklandığı 2019 2020 yılında başarı ölçütü ya da motivasyon amaçlı olmaktan çıkan hediyedir.

Aslında biraz küçük burjuva bir alışkanlıktır. Köy okullarında okuyan ya da köyden taşımalı gelerek okuyan öğrencilerin hediye gibi bir derdi yok. Yanda işçi ailelerinin çocukları karnelerinden sonra öyle aman aman bir hediye beklemiyor. Televizyonlarda karne hediyesi olarak yeni bir bilgisayar, oyun konsolları, cep telefonu vb. Bekleyen çocuklar sadece televizyonda bekleyen ya da o reklamların hitap ettiği çok küçük bir azınlık olan çocuklardır.

Kendi öğrencilerimden de bildiğim bir gerçeklik var ki karne hediyesi her çocuk için güzel ama çok çocuk için gerçek olmayan bir televizyon gösterisidir.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

kolibandi
covid 19 karantinalarından kaynaklı sıkıntılı geçeceği düşünülürken halkın daha çok sarıldığı ve alternatif kutlama yolları ile kutlayacağı bayramdır.

bu sene ilk defa bu bayramı bilerek kutlayacak olan kızım ise bayraklarını ve elbiselerini şimdiden hazırlayıp, camdan bayrak sallayarak 23 nisan kutlu olsun diye bağıracağı anı düşünerek uyudu.

cumhurbaşkanı resepsiyona katılmayacakmış. tabi bahçeli de. zaten resepsiyonda olmayacak. ama diğer partiler meclis başkanının açık açık gelmeyin demesine rağmen mecliste yerini alacaklarmış. hatta iyi parti başkanı akşener anıtkabir e de gidecekmiş.

aklıma mahsuni şerif'in bir türküsü geldi. bu sene de böyle oldu diye.

ama 100. yıl bea.

kutlu olsun.

ersin korkut

kolibandi
sörvayvır 2020 de ünlüler takımında yer alan kişi.

karantina günlerinde bende izliyorum sörvayvırı evet hayatımda ilk defa böyle bir şeye vaktim oldu ve izliyorum. bu izlemenin sonunda sevdiğim bir insandan tiksinmeye başladım. o da ersin korkut. orada mert ve sercan la bir grup oluşturmuş onların oynattığı atın rüzgarında eğleniyor. başkalarının sorunları ile eğlenerek mutlu olan birisi olduğunu öğrenmem ondaki beni değil ama bendeki onu çok değiştirdi.
0 /