confessions

sikinti yok

Yazar  · 12 Mayıs 2014 Pazartesi

  1. toplam anlam 1761
  2. takipçi 2
  3. puan 2008

irem

sikinti yok
kız çocuklarına verilen isimdir. cennet bahçesi anlamına geldiği söylenir.

sizin için araştırdım. nedenini ise en altta.

fetva net : “Şark-İslâm edebiyatlarında İrem keli­mesi daha ziyade (Bâğ-ı İrem) şekliyle mutluluk verici, mâmur ve gösterişli bi­naları, evleri vb. yerleri ifade eden anlamda kullanılmıştır. Bağları ve rengârenk ağaçlan ile İrem bahçeleri ba­harı temsil eder; ayrıca sevgilinin bulun­duğu evi, gezindiği bahçeyi vb. mahalleri tanımlamada kullanılır.” (Ömer Faruk Harman, “İrem”, Diyanet İslam Ansiklopedisi, c: 22, s: 443)

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/cocugumuza-irem-ismini-koymamiz-uygun-mu.html

kelimeler gen tr : İrem Köken: Ar.
Cinsiyet: Kız 1. Cennete benzetilerek yapılan bahçe. 2. Efsanelerde, masallarda ve edebiyatta adı geçen mutluluk simgesi olan şehir veya bahçe

https://kelimeler.gen.tr/irem-nedir-ne-demek-166542

an itibari ile TDK çalışmadığı için oradaki anlamı yazamıyorum. ama yukarıdaki gibi bir şeyler işte.

ne diye bu kadar araştırdım peki.

işte bundan.
(bkz:günah diye öğrencisinin ismini yasaklayan öğretmen)

ekşi sözlük yüzünden rahat hareket edemeyen pislikler

sikinti yok
yaptıklarının muhatabının bir sözlük yazarının ya da yazar tanıdığının olabileceğini düşünen pisliklerdir.

ya yaptıkları sözlükte yazılır da tüm türkiye duyarsa diye kaygılanırlar. tabi bunlar pisliklerin akıllarını kullanabilenleridir.

pislik sıfatını düşünmeyerek devam edelim.

günah diye öğrencisinin ismini yasaklayan öğretmen çıktı ortaya. ismini çok merak ediyorum gerçekten. onu da ekşi sözlükten öğrendik çünkü.

hasan akar

sikinti yok
atatürk'e hakaret etmiş ve serbest kalmıştır.

evet alenen bu suçu işlemiştir ve türk mahkemeleri onu serbest bırakmıştır. türk mahkemeleri atatürk'e hakaret eden bu tiplemeyi serbest bırakmıştır.

sindiremiyorum arkadaş, yediremiyorum bunu ülkemin adaletine.

sonra bunlar inanca saygı, insana saygı falan derler değil mi? saygı beklerler değil mi değer verdiklerine, değerlerine?

(bkz:Atatürk'e hakaret edenlerin serbest kalması)

atatürk'e hakaret edenlerin serbest kalması

sikinti yok
yaşadığı vatanın kurucu önderine, adının kültürüne uygun kalmasını sağlayan kurtarıcıya, namazını kıldığı caminin varlığını kurtarana saygısızlıkta sınır tanımayanların türk mahkemeleri tarafından serbest bırakılması durumudur.

evet hasan Akar'dan bahsediyoruz. Atatürk'e alenen hakaret eden bu kişinin serbest kalması adalete olan inancı iyice sarsmıştır. aynı adalet ki birileri için seferber olmakta hakaret ihmali barındırabilecek oksijeni bünyesinde sakladığı gerekçesiyle insan tutuklayabilecek durumda iken Ata'ya alanen küfredeni serbest bırakmıştır.

ifade özgürlüğü elbet önemlidir ama o özgürlüğü ben burada kullansam neler olur hiç düşündünüz mü?

yanan gökkuşağı

sikinti yok
ortaokul fen bilgisi dersi bilgisi ile bile açıklanabilecek olaydır.

ışığın su damlacıklarından geçerken renklerine ayrılması işte. mavi altta kırmızı üstte. daha geniş açıdan bakılırsa dünyanın yuvarlaklığından kaynaklı bu da yuvarlak şekil alacaktır tabi eğer boyu uzunsa.

yok açıklanamıyormuş yok bunu açıklayanı bill Gates evlatlık alacakmış, yok bunu bilenle kim kardaşyan bir gece yemek yiyecekmiş, aldatmayın insanları.

ha benim favorim kate upton o ayrı.

girişimciliğe karşı suçluluk

sikinti yok
ben şunu yapsam acaba bana gülerler mi düşüncesidir.

ya kız kabul etmezse diye teklif edemeyen ergenin durumu da budur.

etmesin ulan ne kaybedeceksin. en azından önün açılır. ama sen konuşmazsan içine atarsan bir daha konuşamazsın demedi deme.

çok kız arkadaşı olanlar kız kabul etmezse diye sormayanlardır. adam 10 kıza teklif ediyor biri kabul ediyor. sende vay be adama bak diyorsun. la 9 tanesi reddetmiş herifi bu ona koyuyor mu? sana da koymasın.

hadi gözüm iş başına.
0 /